DIRT GARDEN VRÁBLE – INTERVIEW s ADROŠ MIHALÍK

Už zajtra sa koná v bikeparku DIRT GARDEN vo Vrábloch už tretí ročník DIRT JUMP akcie pre freestyle BMX a MTB riderov pod názvom EAT SOME DIRT. Všetkých pozývame, počasie vyzerá nádherne takže všetci tam, bude to stáť za to. Ale ešte predtým Vám prinášame rozhovor s hlavným budovateľom, organizátorom a zároveň členom našej JUNKRIDE Crew, ADRIANom MIHALÍKom ! Check it:

 

1.Kedy, ako a vďaka komu vznikol bikepark Dirtgarden Vráble?

Odpradávna na mieste kde dnes stojí Tesco boli nejaké tie „kopčeky“. Boli tam asi 100 ročné topole a bikroska. Topole vypílili, bikrosku zrovnali a postavili tesco. Ale práve v ďaka tomu sme mohli požiadať o náhradu cyklotrate. Bikepark bol postavaný v roku 2008, firmou ktorá nebola na takýto projekt špecializovaná. Bol postavený doslova „od oka“  aj napriek tomu, že to bol riadne premyslený a vypracovaný projekt Robertom Studeným. Počas výstavby sme chceli aj usmerniť stavby vedúceho ale on nás poslal kade lahšie, že on má plány a toho sa drží. No ďakujem pekne, tak sme sa mohli len prizerať ako nám tam raste nejaký bullshit. Po otváračke sa tam nič moc nestavalo.

V roku 2011 ma už dosť žralo že máme obrovský komplex, kde by sme sa mohli realizovať len to chce sa do toho pustiť. Tak som požiadal o Grand 500€ z projektu ThinkBig. Zohnal som hlinu od mesta Vráble a vznikla lajna troch dirtov s drevenými kickermi s ktorými mi pomáhal Marek Konkoly a zorganizoval som EatSomeDirt 1.ročník.

 

Dirt Garden Vráble Crew:

IMG_3573

 

2.Ale dnes sa tam nenachádzajú len 3 dirty. Povedz nám aké prekážky sa v DIRT GARDEN  momentálne nachádzajú a ako vznikali.

V roku 2012 pred ESD sme mali k dispozícii dalšiu hlinu a chcel som dosiahnuť aby sa trať točila späť. Za dopad tretieho dirtu sme naviezli asi 15 tatier zeme (aj keď to tak nevyzerá) , a postavili sme rozbehovú vežu so step-downom a pripravili sme hlinu aj na ďalší dirt, ktorý sme už bohužial nestihli šejpnuť. Tento rok sme postavili nový kicker prvého dirtu vďaka rodičom asi najšťastnejšieho chlapca na svete hehe, ktorí nám poskytli prostriedky na tento kicker, k vôli tomu že ich syn tam rád chodí a jazdí. Držíme mu palce. Ďalej sme dostali 8 fúr kvalitnej hliny od firmy, ktorá stavá novú halu vďaka primátorovi mesta Vráble Tiborovi Tóthovi.

Dnes sú na trati 2 dirty + tretí step up alebo transfer ďalej step down a další dirt. Z bikrosky sme vytvorili zábavnejšiu lajnu s funboxom, A-čkom, step-upom, vlnkami a klopenicami. Ďalšiu lajnu tvoria čerstvo postavené dropy, veľký step-up, bonerlock a ďalší dirt.

V parku je aj celkom kvalitná U rampa, ktorá sa vydarila, ale aj dva obrovské wallridy, ktoré stále nie sú spojazdnené pretože nijak nenadväzujú na žiadnu z tratí a sú pozostatkom prvej zbabranej stavby.  Snáď o rok sa nám podarí niečo s tým spraviť.

 

Night Shot:

IMG_3720

3.Podľa tvojho názoru, ktorá z častí parku je najvyhľadávanejšia ?

Neviem či je nejaká z častí najvyhľadávanejšia, skôr si myslím, že jazdcov láka množstvo a rozmanitosť prekážok na jednom mieste.

 

4.Je park prístupný všetkým, alebo sú nejaké obmedzenia, vstupné, otváracie hodiny ?

Park je otvorený 365 dní v roku 24 hodín denne zadarmo ! Jediným obmedzením je asi len počasie hehe. Samozrejme udržovať poriadok, nepochopím ako niekto nedokáže odniesť prázdnu fľašu alebo obal z niečoho keď to dokázal priniesť plné!

 

5.Organizujete nejaké pravidelné akcie, kde sa jazdci môžu stretávať ?

Organizujeme pravidelne v Septembri pretek EatSomeDirt tento rok to bude už tretí ročník,veľmi sa teším lebo kvalita jazdcov aj parku velmi stúpa. Tento rok sme organizovali aj No stressjam na začiatku leta.

 

 EAT SOME DIRT 2012:

IMG_9816

 

6.Čo priniesla výstavba bikeparku vo vašom meste ?

Určite perfektné podmienky na jazdenie pre skúsených ale aj pre začiatočníkov. Ak nerátam deti ktoré sa tam chodia povoziť tak je nás cca 10 len z Vrábel čo si myslím že je dosť dobré.

 

7.Kde môžu jazdci nájsť info o aktivitách v Dirtgarden?

Všetky informácie sú na facebookfanpage  DIRT GARDEN Vráble alebo na www.junkride.sk v časti PARKS.

 

IMG_3576

 

8.Vďaka za tvoj čas, nechávame priestor pre tvoj odkaz slovenskému MTBMX !

Tak určiteee… haha.

Veľmi ďakujeme každému kto sa podieľal na výstavbe alebo nejako podporil výstavbu tohto bikeparku a predovšetkým celej JUNKRIDE Crew ! A chcel by som odkázať každému kto si myslí, že sa niečo nedá alebo nepodarí, tak je na omyle lebo keď sa chce všetko sa dá !

V roku 2011 keď som začal s prvými veľkými prestavbami, naschvál hovorím SOM lebo naozaj som začal viac menej sám, a dneska to funguje dokonale každý sa zapája a ja som Vám chalani za to veľmi vďačný, že nám to takto funguje ! Jazdiť jazdiť jazdiť !

 

Adroš je naozaj zarytý šejper a vlastní 6 miestnu dodávku v ktorej okrem iného večne nosí fúrik, lopaty, krhlu a ďalšie diggerské náradi ! NO DIG NO RIDE ! :

IMG_3727

 

 

Kompletná fotogaléria:

 

 

 

 

 

Zajtra vo Vrábloch !

 

Ride!