FORA LINES JAM / Fotoreport + Video

 

Sobotu 4. septembra sa v Banskej Bystrici otváral nový dirtpark s názvom FORA LINES. V bystrici bolo už viacero pokusov postaviť  dirtpark, ktorý sa konečne podarilo otvoriť vďaka práci a iniciatíve lokálov ako Adam „Kaktus“ Biloveský, Matúš „Vosky“ Voskár a ďalších !

My sme tento projekt podporili v rámci pojektu RIDEPRO Support Local Trail a na mieste sme boli s našim stánkom JUNKRIDE X RIDEPRO. Viac o priebehu akcie ti prezradí Kaktus:

PUMPTRACK

Sobota 4. septembra v Banskej Bystrici sa niesla v duchu súťaženia. Od rána prichádzali jazdci z celého Slovenska vyskúšať tento unikátny projekt. Na celý deň sme si prichystali veľa súťaží a atrakcií v spolupráci s našimi sponzormi. Začiatok akcie patril mladým talentom na odrážadlách ktorých sa prihlásilo 12 kúskov. Nasledovali Starší na BMX kde najlepšie zajazdil streeťak Daniel Vaclavík a kategoriu MTB reprezentant Slovenska v cestnej cyklistike Jakub Varhaňovský. Ako sa dá prejsť z cesťačika na iný bicykel a nestratiť sa neviem ale v každom prípade rešpekt!

FUNBOX TRICKS

Na triky sme mali pripravenú lavicovú lajnu kde si na víťazstvo brúsili zuby viacerí zabijaci. V kategórii BMX si po množstve trikov rozdelili prvé tri miesta už klasicky Tomáš Tohol, Adrian Miko a Martin Toma za najväčšie triky a najčistejšie jazdy.

MTB sa nieslo v duchu štýlu a veľkých trikov. Prvé miesto bral za kombá so všetkými barspinmi planéty liptovsky strelec Martin Matejovie. Druhé miesto za kreativitu a prevedenie trikov legenda bratislavských diskoték Palko Hraško a tretie miesto za naviac štýlové jazdenie a prevedenie trikov Viktor Vadovič.

CRASH OF THE DAY

Počas celého dňa sme si podstivo všímali kto najhoršie alebo najvtipnejšie spadne. Mali sme pár adeptov ktorí ale svojou šikovnosťou ustáli chybu a nespadli. Nakoniec sa Crash of the Day stal CTM rider Adrian Miko, ktorý takmer skončil tam kde sa nedá skončiť a to v odvodňovacom kanály najväčšej trailsovej lajny. Nič sa mu nestalo čo je hlavné ale svojim pádom pobavil mnohých takže hrdzavú lopatu si za to zobral zaslúžene.

RESI JUMP

Triky na resi síce neplatia ale je potrebné vyhlásiť aj túto kategóriu keďže najviac jazdcov padalo a skúšalo nové triky tam. Od planety barspin Maťa tam padol quadtruck, Jožko Naništa so štýlovými kombami. Rišo Weiss s pádmi a nakoniec odídeným double truckom ale aj Palko Hraško s frontflipom. Cena za Resi Best trick mala mnohých ašpirantov ale víťazom sa stal Martin Toma s jedinečnou voľbou nohavíc na jazdenie haha. Našťastie nevyhral kvôli tyrkysovým nohaviciam ale za Double Backflip, 720 tailwhip, 360 triplewhip a podobné motanice.

TRAILS BEST STYLE – BEST LINE

Pre mňa osobne najzaujímavejšie ocenenia sa hodnotili tiež počas celodenného jazdenia a to bol Best Style, Best Line a Ride of the Day. Štýlom by som začal Noelom Daňkom zjazdárom, ktorý nás prekvapil výškami a nac-nacmi v štýle Brendoga ale aj Viktor Vadovič ktorý lietal obrovské whipy do obidvoch strán. No nakoniec za celodenné štýlové jazdenie si domov cenu odniesol Palko Hraško za čistotu, výšky ako aj uvoľnenosť pri jazdení. Best Line bola dlhodobo nerozhodná keďže všetci jazdci jazdiaci najväčšiu trailsovu zabíjali. Aďo Miko, Martin Toma, Palko Hraško ako aj Michal Herda či Viktor Novák chceli mať doma zaslúžené cenu. No nakoniec to bol Martin Toma kto uchmatol víťazstvo v tejto kategórii. Predviesť kombináciu štýlových trikov ale aj doubletailwhipov na trailsoch chce určite nejaký skill.

RIDER OF THE DAY

Rider of the Day alebo aj jazdec dňa je cena pre jazdca, ktorý bol vo všetkom konzistentný, jazdil alebo skúsil všetko. Pravdou je že to mal byť jeden víťaz, ale nakoniec sme to rozdelili na dvoch. Rider of the Day STREET sa stal Daniel Václavík, ktorý skúšal mnohé kombá ako napríklad railride 360 a vyšli mu všetky.

TOP Rider of the Day a teda najhodnotnejšiu cenu zo všetkých získal jazdec, ktorý si asi ráno povedal toto:  „Prídem na Jam o 7:30 a budem nabudený na jazdenie tak veľmi, že si sám odkryjem pumptrack a idem šrediť.“ Na zjazdovom bicykli s dirtovými plášťami preskákal všetky lajny dokonca, a aj veľkú trailsovu čo nie je málo! Celý deň jazdil o dušu a zapojil sa do každého jamu takže cena jazdca dňa šla zaslúžene Petrovi Repkovi.

 

Radi by sme sa osobne poďakovali pánovi Primátorovi Jánovi Noskovi a pánovi Martinovi Majlingovi a pánovi Matejovi Libičovi so Zaaresu za prejavenú dôveru a nespočetne veľa poskytnutých láskavostí a taktiež pani Hanke Kasovej z VúC, Natalií z RedBullu a pánovi Jánovi Hruškovi z Občianskej rady mesta bez ktorých by tento projekt nemohol vzniknúť ako aj všetkým divákom a zúčastneným za podporu a celodenné jazdenie.

 

Sponzormi akcie boli mesto Banská Bystrica, Zaares, Bikesport Žubor, Junkride, RidePro, Galvanokov Vlkanová, DonerKebab Kyjevské námestie a Devonic Bikes.

 

Ďakujeme a vidíme sa na FORA LINES !

Video natočil NO BAD MOOD Matej Dimoš @matejdimos686

Fotky nafotila Eliška Holaková

 

FOTOGALÉRIA Z AKCIE FORA LINES AUTUMN JAM BANSKÁ BYSTRICA