Kto je JUNKRIDE Crew ?

Sme chalani žijúci jazdením, stavaním bikeparkov, vlastnou značkou, bikeshopom a organizáciou akcií. Jazdenie je náš životný štýl a JUNKRIDE je realizáciou našej vášne k freestyle BMX a MTB.  Budeme jazdiť kým sa bude dať a budeme šíriť freestyle športy ako BMX, freestyle MTB, ale aj SKATE, či Snowscoot a všetko čo patrí k nášmu lifestyle ako napríklad hudba a oblečenie.

 

Členov JUNKRIDE Crew nájdeš tu :

 

 

  • Jazdíme na bajkoch BMX, freestyle BMX ale aj SKATE a Snowscoot
  • Staviame a staráme sa o bike-skateparky
  • Organizujeme akcie a závody
  • Máme vlastnú značku oblečenia Junkride
  • V našom obchode predávame bicykle, skejty a všetko potrebné
  • Točíme videá, fotíme fotky a všetko šírime ďalej

 

 

História JUNKRIDE Crew:

JUNKRIDE vznikol z partie chalanov, ktorí stavali svoje bikeparky, organizovali bike akcie a chceli svoje jazdenie posunúť ďalej. Začiatky Junkride boli v roku 2010 a web a bike e-shop sme spustili v marci 2011. Hlavná myšlienka bola vytvoriť web, ktorý by informoval o všetkom dianí okolo freestyle bike na Slovensku, ktorý by obsahoval informácie o činnostiach partie chalanov okolo stavby bikeparkov, jazdenia a podobne a zároveň e-shop ako zdroj príjmu na tieto činnosti.

Plán sa podaril a vznikla stránka www.junkride.sk a team riderov pod názvom JUNKRIDE Crew, ktroý posúva svoje hranice doteraz !

Zakladateľom JUNKRIDE Crew je Marek „Maker“ Konkoly spoločne s prvými jazdcami Filip Pobočík, Palko Hraško, Viktor Orosz a Aďo Bujalko, ku ktorým pri vzniku haly v Šuranoch pridal Tomáš Habaj a postupne ďalší jazdci ako Filip Baník, Michal Kovačovič, Adrián Mihalík a tak ďalej.

 

História nášho loga a názvu:

Názov JUNKRIDE vznikal dlhšiu dobu, chceli sme vymyslieť niečo zaujímavé, jednoduché a zároveň symbolické. Zahrávali sme sa s viacerými slovami, ale chceli sme použiť slovo RIDE, ktoré vystihuje to čo robíme, jazdíme a s ním sme spojili slovo JUNKYARD, ktoré znamená smetisko, a prečo smetisko ? Freestyle športy sú okrajové športy a hlavne okolo roku 2010 boli na Slovensku priam odsudzovaným“odpadom“ pre bežných konzervatívnych ľudí. Bajkeri sa len potulovali ulicami alebo lesmi bez bikeparkov a robili pre ľudí nepochopiteľné zbytočné kreácie.

Nakoniec sme teda dali dokopy slovo JUNKYARD a RIDE a vznikol JUNKRIDE !

 

 

 

Logo malo byť ľahko zapamätateľné a vyjadrovať radosť z jazdenia a bláznivosť. Prvé logo bolo načarbané do zošita perom:

 

logos history

Najnovšia verzia JUNKRIDE CREW loga 2020

 

 

SPOJENCI A PARTNERI