Kto je JUNKRIDE Crew ?

Sme chalani žijúci jazdením, stavaním bikeparkov, vlastnou značkou, bikeshopom a organizáciou akcií. Jazdenie je náš životný štýl a JUNKRIDE je realizáciou našej vášne k freestyle BMX a MTB.  Budeme jazdiť kým sa bude dať a budeme šíriť freestyle športy ako BMX, freestyle MTB, ale aj SKATE, či Snowscoot a všetko čo patrí k nášmu lifestyle ako napríklad hudba a oblečenie.

 

Členov JUNKRIDE Crew nájdeš tu :

 

 

  • Jazdíme na bajkoch BMX, freestyle BMX ale aj SKATE a Snowscoot
  • Staviame a staráme sa o bike-skateparky
  • Organizujeme akcie a závody
  • Máme vlastnú značku oblečenia Junkride
  • V našom obchode predávame bicykle, skejty a všetko potrebné
  • Točíme videá, fotíme fotky a všetko šírime ďalej

 

História JUNKRIDE Crew:

JUNKRIDE vznikol z partie chalanov, ktorí stavali svoje bikeparky, organizovali bike akcie a chceli svoje jazdenie posunúť ďalej. Začiatky Junkride boli v roku 2010 a web a bike e-shop sme spustili v marci 2011. Hlavná myšlienka bola vytvoriť web, ktorý by informoval o všetkom dianí okolo freestyle bike na Slovensku, ktorý by obsahoval informácie o činnostiach partie chalanov okolo stavby bikeparkov, jazdenia a podobne a zároveň e-shop ako zdroj príjmu na tieto činnosti.

Plán sa podaril a vznikla stránka www.junkride.sk a team riderov pod názvom JUNKRIDE Crew, ktroý posúva svoje hranice doteraz !

Zakladateľom JUNKRIDE Crew je Marek „Maker“ Konkoly spoločne s prvými jazdcami Filip Pobočík, Palko Hraško, Viktor Orosz a Aďo Bujalko, ku ktorým pri vzniku haly v Šuranoch pridal Tomáš Habaj a postupne ďalší jazdci ako Filip Baník, Michal Kovačovič, Adrián Mihalík a tak ďalej.

Niekoľko slov k 10 výročiu JUNKRIDE:

Junkride vznikol koncom roka 2010 a oficálne spustenie značky a webu bolo v marci 2011. 10 rokov je dlhádoba a za ten čas sme si s JUNKRIDE prežili extrémene veľa. Bolo to skvelé obdobie a je zaujímvé sledovať ako s nami rástla celá komunita. Tým že je Slovensko také malé tak sme vždy boli ako partia kamošov, ktorí radi spoločne jazdili. Začiatky JUNKRIDE boli celé o tom, že na Slovensko ešte len pomaly prichádzal freestyle. Ani sa nejak neriešilo či BMX alebo MTB, keďže sme vždy jazdili spolu. Nebolo kde jazdiť, nebolo kde nakupovať komponetny a neboli takmer žiadne bike akcie. A práve v tomto období som si povedal. Treba začať ! A tak vnizkol JUNKRIDE. Veľmi nás bavilo budovať podmienky a tak sa nám podarilo v našom okolí postaviť dirtpark v Trávnici, vybudovať halu v Šuranoch a tak isto s Vrábelskou partiou dirtpark vo Vrábloch. Všade tu sme hneď organizovali akcie, či už priateľské JAMy alebo už od roku 2013 aj Slovenský pohár. Mali sme okolo seba zapálených ľudí a tiež skvelých BMX jazdcov v crew, s ktorými sme prakticky nonstop jazdili, točili videá a fotili. Všetko to sme spojili s dovozom a predajom bickylov a komponetnov, čo umožnilo chod celého kolobehu. A tak sme vytrvali 10 rokov a sme tam kde sme. Vo všetkom pokračujeme a posúvame to ďalej a ďalej. A naďalej aj budeme. Vďaka patrí všetkým ľuďom, ktorí nás podporili a podporujú. Sú verní našej značke a nášmu e-shopu, bez ktorého by ten progres nebol možný.

Takže veľké ĎAKUJEM ZA 10 ROKOV ! A všetkých vyzývam, poďme to posúvať ešte ďalej ! Šírme meno JUNKRIDE a robme ešte viac pre bajkovanie a jazdime ešte väčšie bomby. Amen

Všetkým ktorých zaujíma história JUNKRIDE odporúčam pozrieť si tieto linky a prescrollovať až na začiatok :)

História nášho loga a názvu:

Názov JUNKRIDE vznikal dlhšiu dobu, chceli sme vymyslieť niečo zaujímavé, jednoduché a zároveň symbolické. Zahrávali sme sa s viacerými slovami, ale chceli sme použiť slovo RIDE, ktoré vystihuje to čo robíme, jazdíme a s ním sme spojili slovo JUNKYARD, ktoré znamená smetisko, a prečo smetisko ? Freestyle športy sú okrajové športy a hlavne okolo roku 2010 boli na Slovensku priam odsudzovaným“odpadom“ pre bežných konzervatívnych ľudí. Bajkeri sa len potulovali ulicami alebo lesmi bez bikeparkov a robili pre ľudí nepochopiteľné zbytočné kreácie.

Nakoniec sme teda dali dokopy slovo JUNKYARD a RIDE a vznikol JUNKRIDE !

 

 

 

Logo malo byť ľahko zapamätateľné a vyjadrovať radosť z jazdenia a bláznivosť. Prvé logo bolo načarbané do zošita perom:

 

logos history

Najnovšia verzia JUNKRIDE CREW loga 2020

 

 

SPOJENCI A PARTNERI