VIKTOR BAKO WELCOME TO JUNKRIDE CREW + NEW BIKECHECK

V ďalšom bikechecku vám s radosťou predstavujeme nového člena našej crew a je ním maďarský nestarnúci killer Viktor Bakó ! Viktor je na scéne dlhšie než my všetci takže je pre nás potešením, že ho môžeme privítať v JUNKRIDE CREW. O našej ďalšej spolupráci s Viktorom ešte budeš počuť, teraz tu však máme jeho nový BSD bike, ktorý u nás vyskladal a taktiež úvodné interview v ktorom sa dozvieš niečo viac o tejto legende. Opri sa a čítaj !

 

Ahoj Viktor. Pre tých, ktorí ťa ešte nepoznajú sa trošku predstav.

Ahoj volám sa Viktor Bakó a na BMX som začal jazdiť pred 23 rokmi. Som z Maďarska, presnejšie z Budapešti ale žil som všelikde na tomto malom svete. 23 rokov jazdenia je dostatočne dlhý čas pre spôsobenie rôznych zranení, ktoré si vyžiadali dokopy 4 roky na zotavovanie. Viem že je to dosť ale čo už… Od malička som bol súťaživý a jazdil na biku. V podstate som s ním vyrástol a potom prišiel môj prvý freestyle bike z dvoma brzdami a extrémnou váhou. Jazdil som dirty, trailsy, skateparky… Proste všetko. Teraz najradšej jazdím street a bazény. Za celý čas, čo jazdím je to pre mňa ten najpohodovejší štýl. V mojom repertoári som odjazdil mnoho maďarských aj zahraničných kontestov odkiaľ som si doniesol niektoľko cien. Najpamätnejšie kontesty boli napríklad Etnies Backyard Jam v roku 2001 alebo NASS alebo 97 BMX Worlds v Eindhovene. Ale na druhej strane musím povedať že nie som až taký horlivý kontestový rider. Najradšej mám natáčania a zážitky na biku s mojimi kamarátmi.

BSD GIRAFFIC RIADÍTKA + STACKED PREDSTAVEC V OS 1″ VERZII

 

V poslednom čase sa objavuješ na slovenských akciách. Čo ťa sem láka ?

Rád jazdím na slovenských a zahraničných kontestoch pretože je tam veľa zábavy a kopec skvelých zážitkov a ľudí.

 

V BMX scéne sa pohybuješ naozaj dlho. Aké boli tvoje začiatky a ako vnímaš BMX dnes ?

Zmenilo sa za tie roky niečo ? Začiatky boli šialené ale zároveň najkrajšie obdobie v mojom živote. Všetko bolo komplet iné. Biky, parky a aj samotní ľudia, naozaj všetko :D Zažil som toho veľa a veci sa skrátka menia a je len na tebe ako to prijmeš a zareaguješ.

 

VIDLA BSD JONESIN LADÍ S BSD FRONT STREET NÁBOJOM A RUDE TUBE LT PEGAMI

Pôsobíš ako milý a sčítaný človek. Pracuješ na nejakých vlastných projektoch ?

Dúfam že som. Momentálne pracujem na Streetovej Plaze v Budapešti (časť Gôrzenàl) s mojou crew (Ismkrù) a zopár dobrými kamarátmi a v podstate to máme pomaly hotové. Sme s toho naozaj nadšení a bude to masaker. Taktiež organizujem street jam v Budapešti a otváracia ceremónia bude v našej novej ISM plaze už túto sobotu !. A taktiež mám nejaké sny z Ismkrú (budovanie značky) a s Junkride crew.

 

BSD NEW SUBSTANCE 24MM KĽUKY S PEDÁLMI SAFARI

 

Aký štýl jazdenia preferuješ ?

Najviac myslím na to, že podstatné je, aby moje jazdenie vyzeralo štýlovo ale preferujem bazény a streetové jazdenie. Rád si ale zajazdím aj trailsy. Vlastne všetko :)

 

Práve si si poskladal svoj nový bike setup, aké máš dojmy z tvojej fresh machine ?

Áno, áno ! Je to setup poskladaný na BSD Passenger ráme spolu z ďaľšími BSD novinkami. Vyzerá ako Pontiac Firebird. HAHA… Proste perfektný stroj…

BSD PASSENGER V3 21″ RÁM

 

Ako vnímaš JUNKRIDE CREW a veci okolo ?

Mám rád Junkride od začiatku a teším sa že môžem začať za vás jazdiť ! Dúfam že to bude dlhé dobrodružstvo v mojom živote.

 

Čo plánuješ do budúcnosti ?

Plánujem toho veľa ale najviac pre mňa je ísť si za svojimi snami a držať sa ich. Chcel by som zorganizovať nejaký Ismkrù X Junkride crew trip a robiť viac Jamov a videí.

 

BSD ACID SEDLO V EXTRÉMNEJ VÝŠKE

 

Odkaz pre ostatných riderov?

Rešpektujte prírodu, buďte dobrými ľuďmi a jazdite pre zábavu :)

 

ČIERNO ZLATÁ KOMBINÁCIA SA UKÁZALA AKO ZAUJÍMAVÁ A ŠTÝLOVÁ

 

KOMPLETNÝ BIKECHECK – VŠETKO NÁJDEŠ U NÁS NA E-SHOPE:

Rám: BSD Passenger v3 21″

Vidlica: BSD Jonesin

Ráfiky: BSD Nasa

Zadný náboj: Salt FC

Predný náboj: BSD Front street

Plášte: Maxxis Griffter

Kľuky: BSD Substance XL 24mm

Pedále: BSD Safari

Predstavec: BSD OS Stacked

Rajdle: BSD OS Giraffic XL

Sedlo: BSD Acid

Sedlovka: KINK Flag pole 300mm

Gripy: BSD Passenger

Stredové zloženie: BSD 24mm Substance

Hlavkot: BSD Highriser

Prevodník: Cult

Reťaz: BSD halflink

Pegy: BSD Rude Tube XL LT version