SLOVENSKÝ POHÁR V ŠURANOCH – REPORT

Naša bike hala v Šuranoch sa túto sobotu otriasala v základoch ! Konalo sa tam totiž 3.kolo slovenského BMX pohára, v ktorom išlo o majstra slovenska hneď v troch kategóriách. Pre tých čo to nezažili tu máme menšiu fotogalériu a report.

 

Na začiatku nám vypadávala elektrina v hale, vďaka čomu sa finálové jazdy posunuli až na večerné hodiny cca 18-20:00, keď už Ludis pri komentovaní nestačil s hlasom a jazdci z posledných síl jazdili najväčšie triky svojho života. Atmosféra v hale bola v tom čase v najväčšom vare, ľudia kričali a omietka padala. Akcia to bola veľmi priateľská a viac by sa to dalo pomenovať ako stretnutie kamošov, ktorí sa pravidelne stretávajú na akciách a tešia sa na spoločné pojazdy a afterky. Aj keď tie naše slovenské akcie stále namjú dostatok sponzorov, parky niesú najkvalitnejšie a stále je málo ľudí, ktorí by sa starali o tieto veci, atmosféra je vždy najlepšia !

 

IMG_2232

 

Jazdcov prišlo na akciu viac ako 60 čo je u nás v hale rekord, takisto prišlo veľmi veľa divákov, ktorí boli skvelé publikum ! Pred halou sme mali stánky, posedenie a občerstvenie a jazdci sa tu stretávali a spoločne strávili tento mega deň.

 

Toto kolo bolo vlastne finále celého pohára v kategóriách PARK, STREET a JUNIOR.  Jazdci preto vydali zo seba to najlepšie.

 

Najlepší jazdci JUNIOR:

IMG_2320

 

BMX JUNIOR:

Prekvapivo v kategórií JUNIOR sa zúčastnilo veľmi veľa jazdcov a mnohí z nich jazdili na vysokej úrovni, čo nasvedčuje tomu že tento šport ide u nás dopredu. Najlepším riderom a zároveň majstrom slovenska v kategórií JUNIOR sa stal Marek Vrábel.

  1. Marek Vrábel
  2. Michal Kovačovič
  3. Marek Belanik

 

Kiko Kmeť – feeble:

IMG_2240

 

Najlepší jazdci STREET:IMG_2328

 

BMX STREET:

Na streete prekvapil Tomáš Hečko, ktorý jazdí stále väčšie veci. Dal si napríklad truckdrivera cez pyramídu odzadu a barspiny si točil v rádiuse vo výške na obydve strany za čo získal druhé miesto. Kiko Kmeť obsadil tretie miesto so svojou 180 hard do doublepeg fakie grindu z banku na bedňu a tailwhipy. Najlepším streeterom dňa sa stal Mário Falmík s neskutočne dlhým manualom do 180 a vysokou 360 do fakie v rádiuse. Majstrom slovenska sa stal nakoniec Kiko Kmeť za svoje víťazstvá v predchádzajúcich kolách.

  1. Mário Flamík
  2. Tomáš Hečko
  3. Kiko Kmeť

 

Filip Baník – masívny downside tailwhip:

MVI_2277.MOV.Still001

 

Najlepší jazdci PARK:

IMG_2335

BMX PARK:

V kategórií BMX PARK sa diali asi najbláznivejšie veci. Típci si dávali naozaj nebezpečné triky. Napríklad Radoslav Čajka odišiel backflip cez spinu a pokúšal sa o 36O backflip na step up ! Aďo Bujalko si dal svoj backflip condor, barspin to barspin a takmer mu vyšiel aj backflip barspin ! Krásy 360 doubletailwhip odišiel Libor Paleník. Tretie miesto si nakoniec vyslúžil Viktor Orosz za backflip turndown, doublewhipy a odídený flair do fakie na stepupe ! Bláznivé druhé miesto dostal Filip Baník za veľké štýlové triky a najväčší downsidetailwhip z veľkého rádiusu  do ešte väčšieho ! Ďalej 36O cez stepup odzadu, 36 whip a 36 condory. Filip sa stal nakoniec aj majstrom slovenska vďaka výsledkom zo Skalice ! Big UP ! A najlepším riderom dňa bol Dominik Jancek, ktorý zabil aj best trick a to superman seatgrab barspin na stepupe !? Tiež si dal barspin tam kde downwhip Filip, decade na step up a onehanded superman seatgrab.

  1. Dominik Jancek
  2. Filip Baník
  3. Viktor Orosz

 

Viktor Orosz – flair to fakie:

MVI_2276.MOV.Still001

 

 

Celkové poradie MAJSTRI SLOVENSKA:

STREET:  Kiko Kmeť

JUNIOR: Marek Vrábel

PARK:  Filip Baník

 

Majstri Slovenska:IMG_2349
IMG_2350_1

 

Akcia bola nezabudnuteľná ! ĎAKUJEME všetkým čo prišli !

 

Kompletná fotogaléria od JUNKRIDE:

 

 

 

 

Tešíme sa na posledné čisto DIRT JUMP kolo v Námestove kde pôjde o majstra slovenského dirtu 31.8.2013 ! 

 

Viac info o pohári na: www.safbmx.sk

 

Ride !