SLOVENSKÝ BMX POHÁR V NÁMESTOVE – REPORT

Uplynulú sobotu bolo v Námestove posledné kolo BMX Pohára, tentokrát v kategórií DIRT JUMP. My, JUNKRIDE Crew ako spoluorganizátor a sponzor sme tu boli ako počas každého kola aj teraz zo svojím stánkom a akciu sme si užili a zajazdili sme tu takmer celá crew !

 

V Námestove sa rozhodlo o majstrovi Slovenska v kategórií BMX DIRT JUMP a mohli si počas tohto kola zajazdiť aj MTB jazdci.

 

Počasie bolo zo začiatku, super, slnečné časom ale bohužiaľ začal fúkať vietor a nakoniec sa súťaž musela urýchliť kvôli začínajúcemu dažďu. Finále bolo teda svižné ale o to dramatickejšie keď típci, ako nakoniec majster Dominik Jancek, už v daždi púšťali svoje naj triky ako cannonball, superman onehand seatgrab či nofooted seatgrab barspin ?! Medzi ďalších top BMX riedrov patril David Janáč z Česka, ktorý púšťal veľké kombá ako doubletailwhipy, 36 double barspiny a podobne. Tretím skončil Filip Baník, ktorý si išiel skôr štýlové jazdy s trikmi ako 36 invert, x-up do turndownu, 36 whip, truck a pokúsil sa aj o tailwhip cez prvý naskakovák. Pekne zajazdili tiež Adrian Bujalko s barspin kombináciami. Ďalšími ridermi boli Igor Putera s backflip kombináciami a nováčik z Trávnice Peter Gorog. Ukázala sa aj Prievidza Marek Žabka a Libor Páleník s peknými jazdami. Na akcii padali aj frontflipy a to od Radoslava Čajku a neskutočne aj od Patrika Molnára, ktorý si za ne aj s kondorom vyslúžil best trick.

 

Patrik Molnár tento frontflip síce neustál ale inak si ich dával skvele :

IMG_2609

 

Medzi MTB jazdcami zajazdili najlepšie Martin Sitáš s klasickými trikmi ako tailwhipy a supermany. Druhým bol Palko Hraško s nothingami, backflipmi a veľkými supermanmi. Prvý skončil Roman Pichnarčík s najštýlovejšími Rheeder backflipmi. Ďalší MTB rideri boli Roman Molda s peknými can canmi, Patrik Gažo skúšal svoje 36 doublebarspiny a odišiel si svoj prvý backflip ! Niečo som si odjazdil aj ja Maker, ako napríklad 36 xupy a nejaké tie can cany hehe.

 

Palko Hraško, a jeho finálová jazda – superman, 360, backflip :

IMG_2577

 

Výsledky akcie:

BMX DIRT JUMP:

IMG_3497

  1. Dominik Jancek
  2. David Janáč
  3. Filip Baník

 

MTB DIRT JUMP:

IMG_3471

  1. Roman Pichnarčík
  2. Palo Hraško
  3. Martin Sitáš

 

BEST TRICK: Patrik Molnár, Igor Putera

IMG_3479

 

Majster Slovenska v kategórií BMX DIRT JUMP: Dominik Jancek

IMG_3498

 

Fotogaléria:

 

 

 

 

 

Junk RIDE !