Nový skatepark Námestovo

Uplynulý víkend sme zavítali do Námestova pomôcť so stavbou nového masívneho betónového skateparku, ktorý tu stavá Miloš Ogurčák aj s jeho partou. Nový skatepark vzniká z iniciatívy miestnych riderov pod OZ Oddiel Extrémnych Športov – Námestovo a financuje ho mesto. Námestovo je v chladnejšej oblasti nášho štátu a pomaly sa kráti čas vhodný na betónovanie. Maká sa teda naplno aby sa skatepark Námestovo stihol ešte pred prvými mrazmi.

 

Nový skatepark je naozaj obrovský a na slovensku bude jednoznačne unikátom. Na rozdiel od slovenských betoňákov so streetovou časťou a bazénom, aké poznáme napríklad z Ružomberka alebo Hlohovca je Námestovský park postavený v kreatívnejšom a viac flow štýle, kde bude možné prekážky viac kombinovať.

 

Domáci Filip Baník si zatiaľ park chváli a už aj nakladá prvé triky – turndown do fakie na spine :

banik trno

 

Centrálnu časť parku tvorí gigantický funbox, na ktorý nadväzuje spina a bowl s plošinkou. Po druhom okraji parku sa tiahne dlhá streetová lajna s viacerými úrovňami na ktorej Vás budú čakať raily, boxy a dlhý obrubník. Výstavba bude ešte pokračovať a na pláne je hlavne veľký rozbehový rádius na funbox, dokončenie streetu a možno obrovská U rampa.

 

Aktuálny stav skateparku:

DSC_0138

 

Skatepark je už niekoľkým dielom Miloša Ogurčáka, ktorý stále neprestáva v betónovaní parkov na Slovensku. Parky sú stále lepšie a lepšie a ten Námestovský bude jeden z tých najlepších ak nie najlepší. Skatepark je navyše umiestnený v krásnom prostredí hneď vedľa Oravskej priehrady.

 

Miloš Ogurčák testuje svoje dielo:

IMG_1943

 

 

Na skateparku sa pracuje aj v týchto dňoch a čoskoro by mal byť dokončený. Na parku okrem Miloša Ogurčáka pracuje parta skejterov a miestni bikeri. Všetkým patrí určite veľká pocta, betónovanie je riadny tlak.

 

Ďalšie fotky skateparku v Námestove:

 

Aktuálne správy o parku a fotky nájdeš na fanpage: Oddiel Extremnych Sportov NAMESTOVO

Fotky od www.filippobocik.com

 

TLAK !