MERCEDES-BENZ GRANT BMX 2018 / VSA XTREME / FOTOREPORT

Uplynulý víkend sa v Brne konal na výstavisku BVV veľký festival LIFE!, ktorého súčasťou bola veľká BMX akcia pod názvom MERCEDES-BENZ GRANT BMX, o ktorú sa postaral VSA Xtreme Team. A my sme boli súčasťou aj s naším Junkride stánkom a urobili sme zopár fotiek.

 

Akcie sa zúčastnilo takmer 30 amatérov a viac ako 40 PRO jazdcov z 5 krajín, Česka, Maďarska, Rakúska, Slovenska, Poľska a aj Mark Webb a Oakley Way z Anglicka ! Jazdilo sa na novom setupe zloženej z VSA Xtreme rámp do trojitej minirampy – spine a funbox. Jazdcom rampy sadli a padali veľké veci.

 

Mark Webb

 

SLOVENSKÁ VÝPRAVA

My sme zo Šurian vyrazili v zložení ja – Maker, Denis Michalíček a parkoví jazdci Dávid Hornyák zo Štúrova a Andrej Miček z Nitry. Jazdcom chvíľu trvalo, kým sa zoznámili s novou rampou, ale celkom im sadala a jazdenie si užívali. Dávid Hornyák v amatéroch celkom prekvapil a dával krásne výšky, condory, tailwhipy a truckdriver cez funbox. V jednej z dvoch kvalifikačných jázd ale spadol, a keďže sa počítali obydve, tak bohužiaľ nepostúpil, inak to vyzeralo na jasný postup. Ďalším jazdcom zo Slovenska bol Andrej Szabo, ktorý skončil v celkovom poradí na 9. mieste v amatéroch.

 

Dávid Hornyák s tailwhipom

 

Junkride stánok

 

Finále PRO JAZDCOV

Vo finále bolo čo sledovať ! Dorazilo totiž veľa kvalitných jazdcov takmer zo všetkých susedných krajín. Na prvom mieste skončil jednoznačne Mark Webb, ktorý dával triky akoby jazdil v tej rampe každý deň. Cork 720ky a veľké triky všade. Druhé miesto patrilo českému zabijákovi Kubovi Nemcovi, ktorý je neskutočne vyjazdený a v best tricku ho hecli na backflip doubletailwhip, ktorý mu bohužiaľ nevyšiel a po škaredom páde našťastie odkráčal po vlastných. Na treťom a štvrtom mieste skončili Maďari Mark Vukman tretí a Milan Jozsa štvrtý. Mark tam strieľal napríklad backflip tailwhip alebo backflip v rádiuse do fakie.

 

Milan Jozsa

 

Obzvlášť sme držali palce Milanovi Jozsovi, ktorý zabíjal veľké štýlo, všetko do tejblu a aj veľké triky, navyše jazdil finále s odrenou tvárou keďže predtým celkom vážne padol na hlavu. Milan je členom našej JUNKRIDE ARMY a má nábeh na postup do vyššieho teamu. Takisto je na tom český rider Tomáš Beran, ktorý reprezentuje Junkride v Česku a stále jazdí lepšie a lepšie. Na čistotu tam strieľal napríklad flair barspin a skončil na 5. mieste.

 

Tomáš Beran

 

 

 

 

Na záver koncer EGO

 

Výsledky

Kompletná fotogaléria

 

[separator color=’WHITE‘ thickness=’10‘ up=’20‘ down=’30‘]

ĎALŠIE ČLÁNKY

[separator color=“ thickness=“ up=“ down=“]