EAT SOME DIRT 2018 Slovenský BMX Pohár 2.kolo Vráble / Report

EAT SOME DIRT 2018 Slovenský BMX Pohár 2.kolo Vráble / Report

Predchádzajúcu sobotu Vrábeľské dirty hostili druhé kolo slovenského FBMX pohára s podtitulom EAT SOME DIRT. Názov priam doslova odpovedal contestu kedže sa rideri nevyhli ako menším oškreninám či väčším zraneniam. Otvorené boli kategórie Amateurs, BMX PRO a MTB PRO.

 

Finále Amatuers

Prvá kategória ktorá odštartovala krátko po 13:40 a obsahovala jedenásť riderov.  Niektorí z jazdcov priedviedli na svoj vek a zručnosti veľmi nadpriemerné výkony, no podaktorím chýbala guráž preskákať mešiu lajnu čo viedlo k oveľa slabšiemu hodnoteniu z hladiska náročnosti a samotného prevedenia, ak vôbec nejakých trikov. Jazdcov bolo len 12 takže sme sa rozhodli prejsť rovno do Finále tejto kategórie. Za spomenutie určite stoja bratranci, Martin a Tomáš Pižovi z moravskej Strážnice, ktorí jazdili skvele.  Martin získal 2. meisto a Tomáš 4. Po riadnom sčítaní bodov ale vyhral túto kategóriu survival mode od Petra Valka z Liptovského Hrádku, ktorý druhú finálovú jazdu odišiel plnú trikov a podarilo sa mu dostať až na koniec lajny čo mu v predchádzjúcej jazde nevyšlo. 3. miesto zajazdil Robin Boško.

 

Finále BMX PRO

Zrušenie kvalifikácie BMX PRO bolo zapríčinené menším počtom riderov. Rovných deväť kusov sa mohlo tým pádom vrhnúť do finále a započítať si body do celkového hodnotenia pohára. Čisté jazdy, ridera Jozefa Lorinca z Bugloviec, mu priniesli pekné tretie miesto. Do Štúrova putovalo druhé miesto, konkrétne Martinovi Tomaovi. Barspin to condor či čisté truckdrivery a whipy priniesli Michalovi Kovačovičovi zaslúžené prvé miesto. Gratulujeme.

 

 

[two_columns]
[column1]

FINÁLE BMX PRO
1.  MICHAL KOVAČOVIČ77
2.  MARTIN TOMA64
3.  JOZEF LORINC58
4.  ADREAS FIORE56
5.  ADRIÁN MIKO53
6.  GYURAN MÁNTO52
7.  VLADIMÍR MIKO47
8.  MATÚŠ ONDREJ29
9.  AĎO BUJALKO23

[/column1]
[column2]

FINÁLE AMATEURS
1.  PETER VALKO51
2.  MARTIN PIŽA50
3.  ROBIN BOŠKO44
4.  TOMÁŠ PIŽA42
5.  HUGO MASAROVIČ32
6.  MARTIN ROSIVAL24
7.  DANIEL ŠTANCEL16
8.  DÁVID SZLAVÍK8
9.  CHRISTIAN KUTH6
11. SAMUEL HATINA6
12. KRISTIÁN SOJKA4

[/column2]
[/two_columns]

 

Kvalifikácia MTB PRO

Riderov na dvadsaťšesť palcových kolách sme mali prihlásených  do závodu najväčší počet. Pätnásť riderov odštartovalo svoje kvalifikačné jazdy krátko po pol tretej. Zúčastnili sa najlepší jazdci zo Slovneska, ale aj z Česka a prekvapila nás účasť poľských bratov z Krakowa či maďarského ridera Tomasa Gargya zo Sopróňu.

Laťka sa automaticky posunula o niekoľko levelov hore. Truckdriveri, čisté whipy či condor flipy boli iba zlomkom čo bolo možné pozorovať. Z tejto petnástky sme vybrali desať top do finále.

 

Finále MTB PRO

Desina vyvolených sa vrhla do finálových jázd niečo po piatej hodine. Poľské trio opäť žiarilo a slovenskí rideri nechceli zaostávať. Najviac vyjazdeným slovákom porote prišiel Palo Hraško a bral pekné tretie miesto. Prvé dve pozície bratli poliaci konkrétne Pavel Stachak a prvý Sebastian Koczara. Veľmi pekne zajazdili aj ďalší MTB jazdci, ale nie vždy sa im podarila odísť celá jazda, za čo idú body dole. Napríklad Tamás Gargya začal jazdu brutálnym backflip tailwhipom ale neodišiel lajnu dokonca. Jakub Jágrik si išiel tiež pekné jazdy a dával brutálne frontflipy na poslednom.  Určite sa bolo na čo pozerať aj od zvyšku slovenskej posádky. Kto neprišiel podporiť môže len ľutovať.

 

[two_columns]
[column1]

KVALIFIKÁCIA MTB PRO
1.   PAVEL STACHAK78
2.   SEBASTIAN KOCZARA74
3.   TOMAS GARGYA70
4.   PALO HRAŠKO66
5.   JAKUB JÁGRIK63
6.   SAMUEL VNUK62
7.   OSKAR SOČZYSKI55
8.   ROMAN PICHNARČÍK55
9.   VILIAM KRIŽAN51
10. JAKUB ZRUBEC38
11. ROBERT BARTAKOVIČ32
12. PETR KEJHAR26
13. ONDREJ CELTA26
14. HENRICH BOTH18
15. MARTIN ADÁMEK3

[/column1]
[column2]

FINÁLE MTB PRO
1.  SEBASTIAN KOCZARA86
2.  PAVEL STACHAK84
3.  PALO HRAŠKO76
4.  TOMAS GARGYA74
5.  JAKUB JÁGRIK70
6.  ROMAN PICHNARČÍK58
7.  OSKAR SOČZYNSKI48
8.  VILIAM KRIŽAN43
9.  SAMUEL VNUK9
10. JAKUB ZRUBEC9

[/column2]
[/two_columns]

 

Fotogaléria MTB DIRT

 

Najbližie sa vidíme všetci na legendárnej akcií POOL JAM ktorý hostia Šurany a ich Junk Ride Park už 30. Jún !

Viac info o POOL JAMe tu.

 

Text: Robo Kvito, Fotky: Maker Konkoly

[separator color=’WHITE‘ thickness=’10‘ up=’20‘ down=’30‘]

ĎALŠIE ČLÁNKY

[separator color=“ thickness=“ up=“ down=“]FOLLOW US ON INSTAGRAM