EAT SOME DIRT 2018 Slovenský BMX Pohár 2.kolo Vráble / Report

Predchádzajúcu sobotu Vrábeľské dirty hostili druhé kolo slovenského FBMX pohára s podtitulom EAT SOME DIRT. Názov priam doslova odpovedal contestu kedže sa rideri nevyhli ako menším oškreninám či väčším zraneniam. Otvorené boli kategórie Amateurs, BMX PRO a MTB PRO.

 

Finále Amatuers

Prvá kategória ktorá odštartovala krátko po 13:40 a obsahovala jedenásť riderov.  Niektorí z jazdcov priedviedli na svoj vek a zručnosti veľmi nadpriemerné výkony, no podaktorím chýbala guráž preskákať mešiu lajnu čo viedlo k oveľa slabšiemu hodnoteniu z hladiska náročnosti a samotného prevedenia, ak vôbec nejakých trikov. Jazdcov bolo len 12 takže sme sa rozhodli prejsť rovno do Finále tejto kategórie. Za spomenutie určite stoja bratranci, Martin a Tomáš Pižovi z moravskej Strážnice, ktorí jazdili skvele.  Martin získal 2. meisto a Tomáš 4. Po riadnom sčítaní bodov ale vyhral túto kategóriu survival mode od Petra Valka z Liptovského Hrádku, ktorý druhú finálovú jazdu odišiel plnú trikov a podarilo sa mu dostať až na koniec lajny čo mu v predchádzjúcej jazde nevyšlo. 3. miesto zajazdil Robin Boško.

 

Finále BMX PRO

Zrušenie kvalifikácie BMX PRO bolo zapríčinené menším počtom riderov. Rovných deväť kusov sa mohlo tým pádom vrhnúť do finále a započítať si body do celkového hodnotenia pohára. Čisté jazdy, ridera Jozefa Lorinca z Bugloviec, mu priniesli pekné tretie miesto. Do Štúrova putovalo druhé miesto, konkrétne Martinovi Tomaovi. Barspin to condor či čisté truckdrivery a whipy priniesli Michalovi Kovačovičovi zaslúžené prvé miesto. Gratulujeme.

 

 

[two_columns]
[column1]

FINÁLE BMX PRO
1.  MICHAL KOVAČOVIČ 77
2.  MARTIN TOMA 64
3.  JOZEF LORINC 58
4.  ADREAS FIORE 56
5.  ADRIÁN MIKO 53
6.  GYURAN MÁNTO 52
7.  VLADIMÍR MIKO 47
8.  MATÚŠ ONDREJ 29
9.  AĎO BUJALKO 23

[/column1]
[column2]

FINÁLE AMATEURS
1.  PETER VALKO 51
2.  MARTIN PIŽA 50
3.  ROBIN BOŠKO 44
4.  TOMÁŠ PIŽA 42
5.  HUGO MASAROVIČ 32
6.  MARTIN ROSIVAL 24
7.  DANIEL ŠTANCEL 16
8.  DÁVID SZLAVÍK 8
9.  CHRISTIAN KUTH 6
11. SAMUEL HATINA 6
12. KRISTIÁN SOJKA 4

[/column2]
[/two_columns]

 

Kvalifikácia MTB PRO

Riderov na dvadsaťšesť palcových kolách sme mali prihlásených  do závodu najväčší počet. Pätnásť riderov odštartovalo svoje kvalifikačné jazdy krátko po pol tretej. Zúčastnili sa najlepší jazdci zo Slovneska, ale aj z Česka a prekvapila nás účasť poľských bratov z Krakowa či maďarského ridera Tomasa Gargya zo Sopróňu.

Laťka sa automaticky posunula o niekoľko levelov hore. Truckdriveri, čisté whipy či condor flipy boli iba zlomkom čo bolo možné pozorovať. Z tejto petnástky sme vybrali desať top do finále.

 

Finále MTB PRO

Desina vyvolených sa vrhla do finálových jázd niečo po piatej hodine. Poľské trio opäť žiarilo a slovenskí rideri nechceli zaostávať. Najviac vyjazdeným slovákom porote prišiel Palo Hraško a bral pekné tretie miesto. Prvé dve pozície bratli poliaci konkrétne Pavel Stachak a prvý Sebastian Koczara. Veľmi pekne zajazdili aj ďalší MTB jazdci, ale nie vždy sa im podarila odísť celá jazda, za čo idú body dole. Napríklad Tamás Gargya začal jazdu brutálnym backflip tailwhipom ale neodišiel lajnu dokonca. Jakub Jágrik si išiel tiež pekné jazdy a dával brutálne frontflipy na poslednom.  Určite sa bolo na čo pozerať aj od zvyšku slovenskej posádky. Kto neprišiel podporiť môže len ľutovať.

 

[two_columns]
[column1]

KVALIFIKÁCIA MTB PRO
1.   PAVEL STACHAK 78
2.   SEBASTIAN KOCZARA 74
3.   TOMAS GARGYA 70
4.   PALO HRAŠKO 66
5.   JAKUB JÁGRIK 63
6.   SAMUEL VNUK 62
7.   OSKAR SOČZYSKI 55
8.   ROMAN PICHNARČÍK 55
9.   VILIAM KRIŽAN 51
10. JAKUB ZRUBEC 38
11. ROBERT BARTAKOVIČ 32
12. PETR KEJHAR 26
13. ONDREJ CELTA 26
14. HENRICH BOTH 18
15. MARTIN ADÁMEK 3

[/column1]
[column2]

FINÁLE MTB PRO
1.  SEBASTIAN KOCZARA 86
2.  PAVEL STACHAK 84
3.  PALO HRAŠKO 76
4.  TOMAS GARGYA 74
5.  JAKUB JÁGRIK 70
6.  ROMAN PICHNARČÍK 58
7.  OSKAR SOČZYNSKI 48
8.  VILIAM KRIŽAN 43
9.  SAMUEL VNUK 9
10. JAKUB ZRUBEC 9

[/column2]
[/two_columns]

 

Fotogaléria MTB DIRT

 

Najbližie sa vidíme všetci na legendárnej akcií POOL JAM ktorý hostia Šurany a ich Junk Ride Park už 30. Jún !

Viac info o POOL JAMe tu.

 

Text: Robo Kvito, Fotky: Maker Konkoly

[separator color=’WHITE‘ thickness=’10‘ up=’20‘ down=’30‘]

ĎALŠIE ČLÁNKY

[separator color=“ thickness=“ up=“ down=“]