EAT SOME DIRT 2017 / FOTOREPORT

Vo Vrábloch, cca 20 km od Šurian je dokončený veľký dirt-slopestyle park pod názvom ESD Bikepark. Park prešiel od minulého roka veľkou prestavbou a po preložení otváracej akcie sa podaril na záver sezóny chillový JAM, kde si prišlo pojazdiť množstvo jazdcov.

 

ESD Bikepark, predtým Dirt Garden Vráble bol postavený už v roku 2008, no neodbornou firmou, takže bolo potrebné všetko postupne prerobiť. Aktuálna podoba parku je ale naozaj skvelá a zajazdí si tu každý. Najmenšia lajna sa skladá len z menších lavíc a vlniek a plynule prechádza do funboxovej lajny. Z ľavej strany je stredná dirt jump lajna zložená z 4 dirtov, ktorá funguje už niekoľko rokov a odjazdilo sa na nej viacero akcií.

 

 

Najnovšou časťou parku je slopestyle lajna, ktorá sa skladá z masívneho dropu, dvoch veľkých skokov, za ktorými nasleduje drevený step up step down, potom bonerlog, malý step up a bank na záver. Slopestyle lajna je naozaj super a myslím že po Kálnici, na Slovnesku nenájdete lepšie miesto na kvalitný slopestyle.

 

Step up – step down

 

Pumptrack

 

Viktor Podstavek si dával na veľkých skokoch veľké triky aj riadny steez

 

Palko Hraško vyhral best line a strieľal triky na každom skoku

 

Patrik Gažo vyhral best trick backflip barspin a backflip nohander

 

Aďo Bujalko si išiel klasické dirt bmx štýlovice

 

Ja som tiež ukázal pár trikov ako napríklad table z dropu

 

Aj Igor Putera si prišiel zabackflipovať

 

Martin Rosival počas prvého veterného ESD s condorom do fakie

 

Martin Toma so supermanom cez tréningový stepup

 

Najlepší riderz dňa

 

Adrián Mihalík:

Konečne sa to podarilo ! Krásne počasie na E.S.D je to, čo sme si vždy želali. Celá Junkride crew a pohodičková atmosféra počas celého jamu, žiadna veľká príprava, žiadna zložitá organizácia. Oldschool hip-hop z platní DJ Kazisveta. Nič viac sme si po dvoch zrušených eventoch na záver sezóny nemohli priať. Velká účasť mladých ridaz je pre nás najväčším zadosťučinením.

 

Vďaka patrí miestnym jazdcom z o.z. Vrábeľskí jazdci, sponzorom, členom Junkride Crew Adrošovi Mihalíkovi, Aďovi Bujalkovi a všetkým čo chodili makať. Je to dream park ! Je škoda že niekoľko miestnych jazdcov pomaly prestáva jazdiť, ale veríme že sa nájdu mladí jazdci, ktorí to od budúcej sezóny roztočia !

 

Vidíme sa o rok, nezabudni sledovať fanapge ESD BIKEPARK 

 

No dig no ride !