Výsledky – Junkride UNDERGROUND JAM 2012

Túto sobotu bolo v Hale v Šuranoch naozaj plno ! Odpálil sa tu undergroundový bike pojazd ,na ktorom jazdilo viac ako 50 registrovaných jazdcov z celého Slovenska ! Napriek dosť veľkej zime sa jazdilo takmer celý deň a súťažilo sa v 7 kategóriách.

 

Hala v Šuranoch je v zime obľúbeným parkom, keďže Slovensko tých hál veľa nemá. Ja (Maker) s miestnymi Tomášom a Palinom v rámci Občianskeho združenia Šurianski jazdci pracujeme na vylepšovaní, stavaní nových prekážok a zháňaní financií. Kvalita jazdenia v hale je teda stále lepšia a lepšia, kto v nej ešte nebol, určite sa prídite pozrieť !

Viac info o hale: halasurany.junkride.sk

 

V sobotu sa od rána hala postupne plnila ridermi. Z počiatku sa jazdilo voľne ale o 14:00 sme odštartovali prvý súťažný jam.

 

MTB Pyramída:

Prvý JAM bol na pyramíde v streetovej časti v kategórii MTB. Najviac sa ukázali rideri z Nitry (Peter Huky Kalinčiak, Samo Peniaško, Erik Halmeš), ktorí nakladali svoj kvalitný MTB street typu barspin to barspin s plošiny do banku, tailwhipy, truckdrivery, manualové kombá. Medzi ďalšími bol napríklad Ondrej Kubica, ktorý jazdí ladne v štýle krásne airy, barspiny, manualy.

Víťazom bol nakoniec Erik Halmeš z Nitry zo svojou náložou barspinou, tailwhipom, truckdirverom či barspinom to manual to barspin.

 

BMX Pyramída: 

Najviac riderov bolo asi v tejto kategórii, priam až nebolo kde jazdiť. Najviac jazdil napríklad Gabo Hušek s jeho noseanualmi a grindmi na všetky spôsoby. Ďalšími výraznejšími ridermi boli Ludis Toth, ktorý mal zo začiatku problém s reťazou, Majky Molnár z Galanty a ďalší.

Víťazom sa stal Juro Mižičko, ktorý skombinoval štýlové jazdenie vo výškach s gridami a nosemanualmi.

 

MTB Funbox

Najväčšie triky MTB-čkári predviedli na funboxe kde Patrik Gažo naložil 36 barspin to barspin a skoro vyhral. Víťazstvo si ale nakoniec odniesol Roman pichnarčík s backflip condorom alebo barellrolom. Ďalší borci boli napríklad Palko Hraško, Jakub Rusňák alebo Martin sitáš, ktorí si dávali svoje klasiky v podobe tailwhipov, supremanov 36tiek a backflipov. Najkrajšia 360ka dňa patrí nepochybne Ondrejovi Kubicovi, ktorí ju dal krásne nosedive vo výške.

 

BMX Funbox

To najlepšie z dňa padlo práve v tejto kategórii. Tailwhipy a backflipy boli bežné triky. Patrik Molnár takmer vyhral s pokusmi o frontflip condor! Backflipy a frontflipy si dával na istotku. Medzi ďalšími naj ridermi boli Rado Čajka, Marek Žabka, Lukáš Andrášik a ďalší.

Víťazstvo si odniesol Libor Páleník s 720 do dopadu !

 

Spine

Kategória spine nemala byť pôvodne rozdelená na BMX a MTB ale nakoniec padli dva veľmi nerozhodné výsledky. Keď už bolo takmer rozhodnuté že Patrik Gažo vyhráva s truckdriverom cez spinu, zabil tam Radsolav Čajka backflip čisto hneď na prvú. Víťazi boli teda dvaja.

 

Big AIR nad rádius

Posledným JAMom bola súťaž o najvyšší air vo veľkom rádiusi. Rideri boli z počiatku veľmi vyrovnaní, najväčšie výšky dávali ale traja borci: Libor Páleník, Ondrej Kubica a Juro Mižičko. Nakoniec ale najvyššie zabil Ondrej Kubica a odniesol si slúchadlá Skullcandy !

 

V pláne bol aj JAM o best grind, časovo sa už nestihol, ale nabudúce si ho vynahradíme.

Ďakujeme všetkým zúčastneným, ktorí vydržali tú zimu a tiež sponzorom za podporu. Vidíme sa na najbližšej akcii budúci rok po zime !

 

Čoskoro čakaj video od Dead Prod. a množstvo fotiek !

 

Plagát akcie:

 

Menšia fotogaléria od Klaudii Riganovej:

 

 

Ride!