Viktor Novák Malaga Days / Video + Interview

 

Nazdar Viktor, práve som dopozeral videjko z Malagy a vyzeralo super, slnečné zábery, betónové parky, spoty, oldschool bazén a podobne. Prečo si si vybral práve Malagu, ako dlho, s kým a kde konkrétne si tam bol ?

Nazdar Maker, v Malage som bols Tomášom Hossom ktorý zároveň aj točil toto video a strávili sme tam týždeň. Ešte pred tripom som Tomášovi navrhol nech si dáme na jeseň Barcelonu, ale on vraví že tam sme už boli a že poďme skúsiť Malagu. Nič som o nej ešte nepočul, ale stačilo mi pár minút na googli a už som bola za. Malaga je o dosť menšie mesto ako Barcelona a nám sa podarilo zabookovať totálne lacné Airbnb priamo v centre.

 

 

Ktoré spoty boli najlepšie ?

Je ťažko vybrať len pár spotov keďže skoro všetko malo neskutočnú atmosféru, presne ako z bmxových videí z Ameriky, to čo v našej krajine nemáme. Najlepší bol však určite skatepark Ruben Alcantara. Je to vlastne komplex s najväčším a najlepším bazénom aký som kedy jazdil, osvetlenými trailsami , street plazou, U-rampou a zázemím. Ďalej určite The Hook, legendárny spot čo je vlastne 30 metrov vysoký betónový rádius, ktorý bol vybudovaný na vypúšťanie priehrady. Takisto sme navštívili aj opustenú vilu kde sa natáčal film Not2Bad a bolo tam vybudovaných mnoho skoro unreal skokov a odtiaľ máme určite aj najlepšie príhody. No a na záver nenormálny bazén, ktorý si vlastnoručne vybudoval 50 ročný anglický týpek na secret spote v horách asi hodinu autom od Malagy.

 

 

 

Na fotkách vidno že si tam makal s lokálnou partiou na spotoch a čistení starého bazéna, ako si ich spoznal ?

Ono to vlastne lokálna partia nebola. Hneď v prvý deň sme stretli môjho kamoša a lokálnu spojku Vojtu Páneka z Prahy, ktorý tam v tej dobre žil v aute. Na druhý deň do skateparku prišla obrovská banda bmxerov a vysvitlo z toho,že je to Canette Life Crew z Francúska. Bola to skvelá banda s ktorou, sme strávili skoro väčšinu nášho tripu. Najlepšia príhoda bola asi keď sme išli jazdiť bazén opustenej vily a našli sme ho zatopený vodou. Nevykašlali sme sa nato ale povedali sme si že ho vyčistíme. Požičali sme si vodné čerpadlo, celý deň sme makali a večer sme v strede zapálili oheň a dali si nenormálnu session. O tomto je pre mňa mtb/bmx , spoznávať nových ľudí a žiť lifestyle nie sa medzi sebou pretekať a zbierať nejaké body.

 

 

 

Kde sa momentálne jazdíš najviac ?

Vieš že ja neobsedím na jednom mieste čiže veľa cestujem po Československu a spoznávam nové spoty a ľudí. Mám 3 biky, dirťák, zjazďák a enduro a snažím sa na každom tráviť dostatok času no občas je to dosť náročné.

 

Ako sa ti žije v novej obytnej dodávke ?

Presťahovať sa do auta bolo najlepšie rozhodnutie v mojom živote. Aj napriek tomu, že som ju prestaval dosť punkovo a lowcost je skvelá. Človek sa vzdá trochu komfortu ale získa toho omnoho viac. Môžeš sa každý deň prebudiť na inom mieste. Určite to však nie je pre každého, ja som to urobil kvôli tomu aby sa mi ľahšie cestovalo a mohol som na biku tráviť ešte viac času, takpovediac som jazdeniu prispôsobil celý život.

Ty sa v podstate živíš jazdením a stavaním bike trailov. Na akom projekte aktuálne pracuješ ?

Momentálne mám na starosti výstavbu trailov v Bikecentre Kolovna, ktoré sa nachádza v pohorí Králický Snežník na severe Moravy, no teraz som zaseknutý na Slovensku kvôli Corone a neviem sa dostať do Čiech. Pomedzi trailbuilding musím napchať jazdenie a všetky možné natáčania a fotenia pre sponzorov. Občas to býva dosť vyčerpávajúce ale aj tak by som povedal že, je to môj dreamlife.

 

Je super, keď sa ti darí zohnať sponzorov. Aké značky ťa aktuálne podporujú a ako si sa k nim dostal ?

Momentálne spolupracujem s viacerými značkami. Je to Kolovna brand, Maloja clothing, Bergamont bikes, BBB Cycling, POC sports, Cerea bar a Espace shop. Ako som sa k nim dostal je ťažká otázka, niektorý partneri oslovia teba, niektorých oslovíš ty a s niektorými je to dlhodobejší proces vďaka tomu že sa pohybujem v cyklistickej scéne už dlhší čas.

 

 

Čo urobíš keď skončí táto karanténa ?

Ako som vravel , potrebujem sa dostať do Čiech na Kolovnu, aby sme sa naplo mohli pustiť do bagrovania nech traily otvoríme čím skôr. Zatiaľ som však zalezený v lese na Slovensku a kopem trail na jeden videoprojekt , máte sa načo tešiť !

 

Na videoprojekt sa určite tešíme a dúfam že čoskoro spoločne zajazdíme ! Díky za rozhovor a nech sa darí.

 

Camera/Edit: Tomáš Hossa

 

Kompletná fotogaléria