SLOVENSKÝ POHÁR FREESTYLE BMX V KOŠICIACH / VIDEO FOTOREPORT

Dirtové kolo BMX a MTB v Košiciach celkom prekvapilo hlavne veľkým kvalitne pripraveným dirparkom. Rôzne úrovne lájn skokov, funbox, menšie dirty, pumptrack a veľká lajna ladená viac do trailsového štýlu, na čo nie sú všetci jazdci zvyknutí. S dirtami sa bolo treba popasovať. V dirparku je aj super altánok a tiež foampit. Myslím že to je najlepší dirtpark na Slovensku. Vďaka patrí oz. ENJOY THE RIDE a miestnym dirťákom ktorý tam nechali obrovský kus roboty! #nodignoride  Jazdilo sa skvele, počasie prialo. Sleduj video a fotogalérie z akcie !

VIDEO z 6. SVK Freestyle BMX Pohára v kategórií DIRT JUMP

 

 

Fotogaléria od Rouby Rola

 

 

Dirtové dopady na PRO lajne boli riadne strmé ale to im dodávalo jedinečnosť. Niektorí rideri mali problém nešlapať medzi skokami. Už počas tréningu musela byť privolaná záchranka, kedže námestovský mladý rider Tomáš Tohol utrpel nepríjemný pád.

Chalani z miestneho klubu sa veľmi slušne postarali o kvalitu skokov. Dirt park má naozaj úroveň. Štart akcie bol naplanovaný na poludnie avšak opäť teplota vystúpala nad 30 stupnov celzia. Niečo po jednej hodine oštartovalo rovno finále v kategórií AMATUERS kedže registrovaní rideri boli iba dvaja. Na prvý pohľad jazda Davida Szlávika bola Lepšia od tej Burgrovej.
Do MTB kategórie sa registrovalo 8 riderov. Zo slovenskej posádky vo finále skončili iba Palo Hraško a Lukáč Bača. Prví traja postupujúci do finále boli poľský bratia Stachak, Koczara a Soczynski.
Dvadsať palcové kolesá na hline v kategórií PRO mali deväť účastníkov. Postupovalo prvých šesť. Košický rideri Jakub Toth a Patrik Beňa mali naozaj nalietane dirty. Do finále ich doplnil z prvého postupového miesta Michal Baránek z Hodonína. Tretí postupojúci Andreas Fiore a ďalší rider zo Spišskej novej Vsi, Erik Krotký.
Finále MTB sa odjazdilo v celku rýchlo. Prvé tri výťazné priečky obsadili polskí rideri z Krakowa. Sebastian Koczara odišiel plynulú jazdu ktorú ukončil frontflipom. Druhý Pavel Stachak dal backflip bar to bar a double truck. Prvú trojku uzatvoril Oskar Soczynski.
Do finále BMX sa prebojovalo prvých päť z kvalifikácie. Najväčšia podívaná bola na hodonínskeho brata Michala Baránka. Obsadil prvú priečku za nepochybne najčistejšie finálové jazdy a taktiež obdržal Best Trick ocenenie dňa za svoj 720 cork loockback. V jazde este odišiel backflip turndown, 360 lookback a dodal doublewhip. Druhý flek bral slovenský rider zo Starej Ľubovne a prvú trojicu uzatvoril Erik Krotký.

 

Fotogaléria od Michal Gedeon

 

 

Výsledky Dirtpark Drábová

BMX PRO Dirt
1. Michal Baránek 80
2. Andreas Fiore 60
3. Erik Krotký 53
4. Patrik Beňa 49
5. Jakub Toth 32
6. Martin Toma 31
7. Martiusz Luzar (PL)
8. Daniel Štancel 24
9. Patrik Čanda 23

MTB PRO
1. Sebastian Koczara, PL 71
2 Pawel Stachak, PL 66
3 Oskar Soczynski, PL 64
4 Palo Hraško 57
5 Lukáš Bača 48
6 Martin Škvarko 40,5
7 Roman Pichanrčík 36,5
8 Lukáš Mayer 29,5

Finále BMX AMATUERS
1. Dávid Szlávik 18

2. Dávid Burgr 8

3. Tomáš Tohol 0

 

 

[separator color=’WHITE‘ thickness=’10‘ up=’20‘ down=’30‘]

ĎALŠIE ČLÁNKY

[separator color=“ thickness=“ up=“ down=“]