Slovenský Pohár Freestyle BMX / MTB 2019 / Pozvánka

Kalendár Slovenského pohára Freestyle BMX a MTB je vonku ! Tento rok sa môžete tešiť na 7 kôl a 4 víkendy v 4 mestách Slovenska. Tak si zapisuj do kalendára a nenechaj si to ujsť !

V tomto roku chceme zase posunúť kvalitu pohára o level vyššie a aj preto sme sa rozhodli zjednodušiť pohár na 4 víkendy z čoho počas 3 víkendov budú až dvojdňové akcie tak ako sme mali minulý rok Košice. Kolá budeme vďaka tomu môcť kvalitnejšie zorganizovať a aj pre jazdcov bude jednoduchšie sa zúčastniť 4 víkendov, ako 8 víkendov. Z každej disciplíny tak odjazdíme presne 3 kolá.

Jazdiť sa bude v disciplínach a kategóriách:

BMX PARK

BMX PARK JUNIOR

BMX STREET

BMX DIRT JUMP

MTB DIRT JUMP

AMATEUR

 

Kolá a parky budú ešte lepšie pripravené, už máme spracovaný nový systém súťaže a taktiež bude nová porota s vedením Tomáša “Jimba” Platka, ktorý bol na oficálnom UCI rozhodcovskom školení v Bracelone.

 

PLAGÁT:

 

NÁMESTOVO – 5.7.

Prvé kolo odštartujeme v Námestove, kde ako minulý rok dojazdíme disciplíny BMX STREET a BMX PARK. Pohár bude súčasťou veľkého festivalu na oravskej priehrade a hneď na druhý deň sa bude jazdiť skejtový pohár.

 

KOŠICE 30.-31.8.

Košice prebehnú presne ako minulý rok. Street v piatok (sviatok) a mtb/bmx dirt v sobotu. Organizátorom je Enjoy The Ride.

 

BRATISLAVA 14.-15.9.

V Bratislave sa okrem PARKového kola pod BS Life v skateparku odohrá aj DIRTové kolo v nedeľu v novom dirtparku The Field vo Vajnoroch. Maká sa tam na nových skokoch, takže sa máte na čo tešiť.

 

Finále ŠURANY 28.-29.9.

V Šuranoch bude veľké finále, kde sa akoby spojí POOL JAM s INDOOR JAMom do jedného víkendu v Junkride Freestyle Parku Šurany. Sobotu bude street a dirt v bezéne a v nedeľu park v hale. Budú tu vyhlásení víťazi celého pohára 2019.

 

MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA FREESTYLE BMX PARK ŠURANY  – 19.10.2019

Oficiálne Majstrovstvá Slovenska sme dostali za úlohu usporiadať mimo pohára. Môžu sa tu zúčastniť len slovenskí PARK jazdci s platnou licecniou pod Slovenským Zväzom Cyklistiky. Víťazom majstrovstiev sa zároveň budú počítať body do svetového rankingu UCI.

 

Pridaj sa v udalosti na Facebooku TU.

 

Nezabudni sledovať Facebook Slovenskej Asociácie Freestyle BMX