SLOVENSKÝ POHÁR FREESTYLE BMX V BRATISLAVE / FOTOREPORT

SLOVENSKÝ POHÁR FREESTYLE BMX V BRATISLAVE / FOTOREPORT

Siedme, predposlené kolo slovneského Freestyle BMX pohára sa odohralo v Bratislave 15.9. v miestnom skateparku. Akcia dopadla super, počasie vyšlo a jazdci si zajazdili v kategóriách BMX PARK a BMX Amateur. Sleduj výsledky, report a fotky od organizátorov akcie BS Life !

 

Tento rok bol naozaj výnimočný čo sa týka organizácie BMX súťaže v Bratislave a to nie len vďaka dobrej organizácii 7. Kola Slovenského pohára za pomoci chalanov z BSlife teamu, ktorý obsahuje plno nových talentov točiacich jak na streetovu scénu tak na park alebo dirt, že po prvý krát bol dátum BMX súťaže daný na koniec sezóny,  ale možno aj kvôli tomu, že po prvý krát bolo Slovenské kolo pohára oficiálne donesené do hlavného mesta.

Všetko sa odohralo tradične v Petržalke na Markovej ulici v miestnom zeleno-hnedom parku, ktorý bol mierne upravený, a to celkom zaujímavým spôsobom. Prekážky, konkrétne šikminy, boli premiestnené tak aby zabezpečovali lepšiu plynulosť jazdenia bez nejakého otravného brzdenia po prejdení cez dva funboxy a to tak, že obe šikminy boli doplnené o wallridy. A to sa ukázalo byť celkom výhodné pre jazdcov, ktorý sa nebáli posunúť svoje limity vo výške a rýchlosti alebo jednoducho prihodiť do jazdy nejaký kvalitný transfer. Tieto zmeny boli dokončené len pár dní pred súťažou, takže lokáli si nemohli veľmi užívať výhody najazdených transferov, ale zato park naozaj ukázal tých najlepších a najprispôsobivejších jazdcov akých doma mame.

 

Martin Toma Backflip

 

8:00 ráno a už sa pomaly zbiehajú prví organizátori za pomoci večného pripravovania stánkov a parku,  dolaďovania detailov ale aj stresovania. Medzitým sa tí prví jazdci, ktorým spánok nič nehovorí snažia doladiť posledné triky a už o tej 11:00 sa začína par napĺňať. Do toho sa im snažil niečo bľabotať „notoricky“ známy speaker Martin Ďurček A.K.A. Ďurson, ale keďže nevedel zapojiť mikrofón tak si najbližšiu hodinku fajčil pokrčenú cigaretu a nadával kam ta mládež speje. Onedlho sa začali jazdy a 7. Kolo Slovenského pohára bolo rozdelené do dvoch častí: BMX amateur a pro.

Skupinu Amatérov už od začiatku viedli mená ako Samo Hatina, David Szlavik, Dominik Kula, David Kiraly, alebo Andrej Szabo, mladší brat Martina Szaba, ktorý sa na scéne nejaký čas neukázal, ale zato evidentne predal svoje skúsenosti ďalej v rodine. A síce Amatéri sa viacej držali na grindboxoch rôznych tvarov, šikminách alebo wallridoch, boli to práve oni, ktorí nemali problém dávať triky ako downwhip na šikmine z hopu alebo lahké polety na funboxoch.

Pro kategória sa už držala viacej v samotnom parku a street oňuchala len pomenej, avšak ukázalo sa, že to úplne stačilo, pretože na zozname sa ukázali mená ako David Janáč, Martin Toma, Honza Broža alebo úplný killer a pomaly už legendárny zlodej prvých parkových a dirtových miest, Michal Kovačovič, ktorý si takto dotiahol scénu do svojho lokálneho parku. V momente keď sa začalo Pro kolo, mozog sa automaticky začal roztápať. Janáčov frontflip a flipwhip s dopadom hladším jak detská riť v pamperskách, Kovačovičove kúzlenie kde sa len sleduje pomer barspinov a tailwhipov miešaných dokopy v 360-kách, ako keby robil nejaký koláč, alebo náhodne videný , krásny wallride do tailwhipu, ktorému bohužiaľ predchádzal aj jeden menej podarený pokus, kde jazdca pomlelo jak solené-udené.

 

Mišo Kovačovič 36 table

 

Posledné finálne jazdy už boli na hrane stmievania sa a možno práve to vyprovokovalo riderov k ich posledným trikom kde Janáč na pár pokusov vybalil flairwhip a Kovačovič to ukončil nerozhodnutím sa či dá barspin alebo tailwhip, tak pre istotu dal oboje a my sme si pri tom úžase povedali, že to bude twix.

Celá akcia bola za sprievodu kvalitnej hudby Kristian Kubis a.k.a. Tristan doplnený Martinom Škvarkom, ktorých poznáme aj ako riderov. Taktiež by sme sa radi poďakovali našim sponzorom a partnerom ako sú napríklad, Kaspian, BonkyBike, Kinekus, Slovenská Asociácia Freestyle BMX, JunkRide, Kinstellar, Slovenský Zväz Cyklistiky, a mesto Bratislava, bez ktorých by táto akcia nebola možná. Ak si to dokázal dočítať až sem tak sa neboj pozrieť fotoreport.

 

Fotogaléria

 

[two_columns]
[column1]

Autor článku: Matuš Ondrej

Autor fotiek: Patrik Rozsa / Henrich Both

Výsledky BMX PARK PRO

1.   David Janáč (CZ)80
2.   Michal Kovačovič79,3
3.   Honza Broža (CZ)60
4.   Matúš Ondrej53,3
5.   Tom Havlík (CZ)53,3
6.   Martin Toma46,6
7.   Andrej Miček44,66
8.   Michal Herda42
9.   Igor Petura47,3
10. Ludis Toth33,66
11. Martio Flamík31
12. Patrik Masar30
13. Jakub Karbaš29,66
14. Patrik Čanda29,66
15. Martin Rosival27,33
16. Juraj Pagáč26,66
17. Nikolai Vician21,33

[/column1]
[column2]

Výsledky BMX PARK AMATEUR

1.   Andrej Szabo64,6
2.   David Horniak54,6
3.  Jozef Naništa54
4.   Georgo Szabo48,6
5.  David Kiraly48
6.  Samuel Hatina40,6
7.  David Szlavík40
8.  Dominik Kula36,6
9. František Bližnák37,66
10.   Marek Grill35
11.   Marco Fica31
12.  Michal Ondruš24
13.  Denis Gerža17,66
14.  Tomáš Byrtus13
15.  David Kubišta8,66
16.  Viktor Chrenko0
17.  David Mikula0

[/column2]
[/two_columns]

 

Znovu sa vídíme na poslednom kole už túto sobotu v Šuranoch ! Viac informácií o finálovom kole Junkride INDOOR JAM nájdeš tu.


[separator color=’WHITE‘ thickness=’10‘ up=’20‘ down=’30‘]

ĎALŠIE ČLÁNKY

[separator color=“ thickness=“ up=“ down=“]

SLEDUJ ĎALŠIE ČLÁNKY