Slovenský Freestyle BMX Pohár 1.kolo Námestovo / Fotoreport

 

Sobotnajšie ráno v Námestove patrilo otváračke Skateparku a tréningu pred kvalifikáciou 1. kola slovneského pohára freestyle BMX. Účasť jazdcov pred registráciou do závodov bola hojná. Registrácia sa rozbehla krátko po jedenástej hodine a otvorené boli tri kategórie JUNIORS, PARK a STREET.

 

JUNIORS

Krátko pred poludním odštartovalo finále kategórie jazdcov do štrnásť rokov. Preskočili sme kvaldu kedže táto kategória bola v počte jazdcov najskromnejšia a o prvé miesto sa museli pobiť lokáli Marek Priščák a Tomáš Tohol. Stres zo závodov a malá neistota dokážu zavážiť.

Tomáš dominante lietal v barspinoch alleyopoch a pridal aj truck driver. Gratulujeme k prvému miestu a zásluha patrí aj druhému dorastencovi Námestovčanov, Marekovi.

 

 

KVALIFIKÁCIA BMX STREET

Pokračovali sme pekne podľa programu a krátko pred pol jednou sme sa pustili do kvaldy 29 street ridaz. Prvý heat štyroch felákov z Českej republiky bol nabitý streetovými peklami. Jirka Blábol zabíjal svojími klasickými double bars všade, kde to šlo a bol doplnený felákmi z pražskej WDGF crew. Lu2 zajazdil podarenú kvalifikáciu s ice a opo icepickmy na down-raily. Marty Svoboda zalietaval transfer do 50-50 a podaril sa mu aj veľmi slušný ice z totožného transferu. Kiril Čebo točil 360 kde to šlo a skoro s čistými jazdami postupoval z däviateho miesta ako náhradník(viac nižšie v článku). Následoval sled niekoľkých heatov, ktoré boli zastúpené slušnými jazdami jazdcov ako zo Streetlife crew, či CAV crew. Slovenská úroveň trikov na pouličnej scéne išla rokmi hore a tento trend stále iba napreduje. Spomenúť určite treba big nose-360 od Mária Flamíka, či manual bar na dlhšom flat-raily od Matúša Andrejovského z Košíc. Menší organizačný problém vznikol kvôli prichádzajúcej tipickej oravskej prietrži mračien v podobe niekoľkých desiatok mm zrážok. Počasiu sme boli naklonení a nevzdávali sme sa. Po uplyntí dve a pol hodiny sme mohli vystierkovat park a niečo pred šiestou hodinou sa moholi uzavrieť posledné dva heaty riderov v street kategórií.

 

 

 

FINÁLE BMX PARK

Nepriaznevé počasie zapríčinilo preskočenie kvalifikácie a štrnásť riderov v Park kategórií malo svoje dve minutové jazdy na obhájenie svojích parkových zručností na svojích bikeoch. Nekopromisne vysokú laťku nasadilo viacero riderov. Kvôli zlej kontinuite jazdy a kvantite trikov sa niektorí rideri nemohli umiestniť na dobrých pozíciach. Za zmienku určite stojí domáci Dominik Jancek s vysokými supermanmi a alleyop barspinom odideným na druhý pokus.

 

 

Marty mal aj v tejto kategórií našliapnute na lepšie pozície a preukázal to vysokým 50-50 na stene danger bangu.

 

 

Počasie sa celkovo ustálilo a finále ukončil viacmenej exibičnou jazdou ako posledný rider Filip Baník, ktorý ako jeden z mála slovenských riderov vylietava rádiusy štýlom ako málokto na slovenskej či českej scéne. Vysoký 360 condor podržaný cez spinu v parku, čí vysoké prieťahy stáli učite za prvé miesto.

 

 

FINÁLE BMX STREET

Ako náhle sa vyhlásilo osem finalistov začal sa ich tréning pred finále. Juraj Mižičko sa zriekol postupu kvôli bolesti v členku a nahradil ho Čebo. Badluck sa prihodil Lu2ovi a bol prevezený do nemocnice v Trstenej na pozorovanie. STAY STRONG Lu2 !!! Jeho najbližší fellaz Marty a Čebo nemohli nechať kámoša len tak a zriekli sa svojích postupových pozícií.

 

 

Bolo ťažké opätovne prehodnodiť bodové poradie a nahradiť chýbajúcich. Desiate a jedenáste miesta z kvalifikácie nahradili dve postupové miesta a ďivokú kartu sme udelili Ondrejovi Valentovi ktorý sa umiestnil vo finále na treťom mieste a preukázal takmer čisté jazdy. Druhé miesto putovalo do Piešťan Marekovi Vrábelovi a prvé miesto bezkonkurečne bral profi street rida Jirka Blábol.

 

 

 

 

Časový sklz zapríčinil približne dvojhodinové oneskorenie ukončenia 1. kola Slovenského poháru. Počas pološera prebehlo hromadné fotenie a vyhlásenie výsledkov. Gratulujeme výhercom a ďakujeme všetkým zúčastneným, divákom ako aj všetkým sponzorom akcie, Slovenskému cyklistickému zväzu, OEŠ Námestovo, Trajket shopu, Junkride shopu, staviteľom skateparku  atď.

 

 

FOTOGALÉRIA

 

 

VÝSLEDKY

[three_columns]
[column1]

FINÁLE BMX PARK

1.   FILIP BANÍK 88
2.   MICHAL KOVAČOVIČ 82
3.   ERIK KROTKY 72
4.   VIKTOR OROSZ 70
5.   MARTIN SVOBODA 68
6.   DOMINIK JANCEK 66
7.   MATÚŠ ONDREJ 52
8.   BORSODI ZOLTÁN 48
9.   MARTIN ROSIVAL 44
10. NYESTI PETER 44
11. SAMUEL SCHWARZKOPF 40
12. DÁVID FIDRÍK 38
13. PATRIK ČADA 38
14. ANGYAL JÁNOS 36
15  JURAJ MIŽIČKO 0
16. DOMINIK KULA 0

[/column1]
[column2]

FINÁLE BMX STREET

1. JIRKA BLÁBOL 84
2. MAREK VRÁBEL 72
3. ONDREJ VALENT 60
4. MATÚŠ ANDREJOVSKÝ 58
5. TOMÁŠ FRAŠTIA 56
6. ALEŠ TRŠKA 50
7. KIKO KUBIŠ 44
8. MÁRIO FLAMÍK 42

FINÁLE BMX JUNIOR

1. TOMÁŠ TOHOL 56
2. MAREK PRIŠČÁK 38

[/column2]
[column3]

KVALIFIKÁCIA  BMX STREET

1. JIRKA BLÁBOL 69
2.   TOMÁŠ FRAŠTIA 68
3.   LUDEK SEDLAŘ 61
4.   MARTIN SVOBODA 60
5.   MAREK VRÁBEL 59
6.   ALEŠ TRŠKA 55
7.   MÁRIO FLAMÍK 55
8.   JURAJ MIŽIČKO 50
9.   KIRIL ČEBO 48
10. KIKO KUBIŠ 47
11. MATÚŠ ANDREJOVSKÝ 47
12. MICHAL KOVAČOVIČ 45
13. NIKOLAI VICIAN 42
14. ONDREJ VALENT 41
15. PETER ROZEK 40
16. RICHARD BOTOŠ 39
17. TÓNO ŠIŠKA 38
18. RICHARD DZUGAŠ 38
19. RADKO VÁCLAV 37
20. MATÚŠ ZÁPOTOČNÝ 33
21. MAREK GRILL 32
22. LUDOVÍT TOTH 31
23. PETER NAGY 30
24. MATEJ HRADINSKÝ 25
25. JAKUB LEIKO 20
26. JOZEF NANIŠTA 18
27. DENIS GERŽA 17
28. MATEJ MAKOVSKÝ 14
29. MICHAL ŠIMUNKA 9

[/column3]
[/three_columns]

 

Ako ďaľšie nasleduje 2. kolo pohára vo Vrábloch s podtitulom EAT SOME DIRT. Vidíme sa na hline.

Fotky: Tomek Ustupski

Text: Robo Kvito

 

[separator color=’WHITE‘ thickness=’10‘ up=’20‘ down=’30‘]

ĎALŠIE ČLÁNKY

[separator color=“ thickness=“ up=“ down=“]