Slovenský Freestyle BMX Pohár 1.kolo Námestovo / Fotoreport

Slovenský Freestyle BMX Pohár 1.kolo Námestovo / Fotoreport

 

Sobotnajšie ráno v Námestove patrilo otváračke Skateparku a tréningu pred kvalifikáciou 1. kola slovneského pohára freestyle BMX. Účasť jazdcov pred registráciou do závodov bola hojná. Registrácia sa rozbehla krátko po jedenástej hodine a otvorené boli tri kategórie JUNIORS, PARK a STREET.

 

JUNIORS

Krátko pred poludním odštartovalo finále kategórie jazdcov do štrnásť rokov. Preskočili sme kvaldu kedže táto kategória bola v počte jazdcov najskromnejšia a o prvé miesto sa museli pobiť lokáli Marek Priščák a Tomáš Tohol. Stres zo závodov a malá neistota dokážu zavážiť.

Tomáš dominante lietal v barspinoch alleyopoch a pridal aj truck driver. Gratulujeme k prvému miestu a zásluha patrí aj druhému dorastencovi Námestovčanov, Marekovi.

 

 

KVALIFIKÁCIA BMX STREET

Pokračovali sme pekne podľa programu a krátko pred pol jednou sme sa pustili do kvaldy 29 street ridaz. Prvý heat štyroch felákov z Českej republiky bol nabitý streetovými peklami. Jirka Blábol zabíjal svojími klasickými double bars všade, kde to šlo a bol doplnený felákmi z pražskej WDGF crew. Lu2 zajazdil podarenú kvalifikáciu s ice a opo icepickmy na down-raily. Marty Svoboda zalietaval transfer do 50-50 a podaril sa mu aj veľmi slušný ice z totožného transferu. Kiril Čebo točil 360 kde to šlo a skoro s čistými jazdami postupoval z däviateho miesta ako náhradník(viac nižšie v článku). Následoval sled niekoľkých heatov, ktoré boli zastúpené slušnými jazdami jazdcov ako zo Streetlife crew, či CAV crew. Slovenská úroveň trikov na pouličnej scéne išla rokmi hore a tento trend stále iba napreduje. Spomenúť určite treba big nose-360 od Mária Flamíka, či manual bar na dlhšom flat-raily od Matúša Andrejovského z Košíc. Menší organizačný problém vznikol kvôli prichádzajúcej tipickej oravskej prietrži mračien v podobe niekoľkých desiatok mm zrážok. Počasiu sme boli naklonení a nevzdávali sme sa. Po uplyntí dve a pol hodiny sme mohli vystierkovat park a niečo pred šiestou hodinou sa moholi uzavrieť posledné dva heaty riderov v street kategórií.

 

 

 

FINÁLE BMX PARK

Nepriaznevé počasie zapríčinilo preskočenie kvalifikácie a štrnásť riderov v Park kategórií malo svoje dve minutové jazdy na obhájenie svojích parkových zručností na svojích bikeoch. Nekopromisne vysokú laťku nasadilo viacero riderov. Kvôli zlej kontinuite jazdy a kvantite trikov sa niektorí rideri nemohli umiestniť na dobrých pozíciach. Za zmienku určite stojí domáci Dominik Jancek s vysokými supermanmi a alleyop barspinom odideným na druhý pokus.

 

 

Marty mal aj v tejto kategórií našliapnute na lepšie pozície a preukázal to vysokým 50-50 na stene danger bangu.

 

 

Počasie sa celkovo ustálilo a finále ukončil viacmenej exibičnou jazdou ako posledný rider Filip Baník, ktorý ako jeden z mála slovenských riderov vylietava rádiusy štýlom ako málokto na slovenskej či českej scéne. Vysoký 360 condor podržaný cez spinu v parku, čí vysoké prieťahy stáli učite za prvé miesto.

 

 

FINÁLE BMX STREET

Ako náhle sa vyhlásilo osem finalistov začal sa ich tréning pred finále. Juraj Mižičko sa zriekol postupu kvôli bolesti v členku a nahradil ho Čebo. Badluck sa prihodil Lu2ovi a bol prevezený do nemocnice v Trstenej na pozorovanie. STAY STRONG Lu2 !!! Jeho najbližší fellaz Marty a Čebo nemohli nechať kámoša len tak a zriekli sa svojích postupových pozícií.

 

 

Bolo ťažké opätovne prehodnodiť bodové poradie a nahradiť chýbajúcich. Desiate a jedenáste miesta z kvalifikácie nahradili dve postupové miesta a ďivokú kartu sme udelili Ondrejovi Valentovi ktorý sa umiestnil vo finále na treťom mieste a preukázal takmer čisté jazdy. Druhé miesto putovalo do Piešťan Marekovi Vrábelovi a prvé miesto bezkonkurečne bral profi street rida Jirka Blábol.

 

 

 

 

Časový sklz zapríčinil približne dvojhodinové oneskorenie ukončenia 1. kola Slovenského poháru. Počas pološera prebehlo hromadné fotenie a vyhlásenie výsledkov. Gratulujeme výhercom a ďakujeme všetkým zúčastneným, divákom ako aj všetkým sponzorom akcie, Slovenskému cyklistickému zväzu, OEŠ Námestovo, Trajket shopu, Junkride shopu, staviteľom skateparku  atď.

 

 

FOTOGALÉRIA

 

 

VÝSLEDKY

[three_columns]
[column1]

FINÁLE BMX PARK

1.   FILIP BANÍK88
2.   MICHAL KOVAČOVIČ82
3.   ERIK KROTKY72
4.   VIKTOR OROSZ70
5.   MARTIN SVOBODA68
6.   DOMINIK JANCEK66
7.   MATÚŠ ONDREJ52
8.   BORSODI ZOLTÁN48
9.   MARTIN ROSIVAL44
10. NYESTI PETER44
11. SAMUEL SCHWARZKOPF40
12. DÁVID FIDRÍK38
13. PATRIK ČADA38
14. ANGYAL JÁNOS36
15  JURAJ MIŽIČKO0
16. DOMINIK KULA0

[/column1]
[column2]

FINÁLE BMX STREET

1. JIRKA BLÁBOL84
2. MAREK VRÁBEL72
3. ONDREJ VALENT60
4. MATÚŠ ANDREJOVSKÝ58
5. TOMÁŠ FRAŠTIA56
6. ALEŠ TRŠKA50
7. KIKO KUBIŠ44
8. MÁRIO FLAMÍK42

FINÁLE BMX JUNIOR

1. TOMÁŠ TOHOL56
2. MAREK PRIŠČÁK38

[/column2]
[column3]

KVALIFIKÁCIA  BMX STREET

1. JIRKA BLÁBOL69
2.   TOMÁŠ FRAŠTIA68
3.   LUDEK SEDLAŘ61
4.   MARTIN SVOBODA60
5.   MAREK VRÁBEL59
6.   ALEŠ TRŠKA55
7.   MÁRIO FLAMÍK55
8.   JURAJ MIŽIČKO50
9.   KIRIL ČEBO48
10. KIKO KUBIŠ47
11. MATÚŠ ANDREJOVSKÝ47
12. MICHAL KOVAČOVIČ45
13. NIKOLAI VICIAN42
14. ONDREJ VALENT41
15. PETER ROZEK40
16. RICHARD BOTOŠ39
17. TÓNO ŠIŠKA38
18. RICHARD DZUGAŠ38
19. RADKO VÁCLAV37
20. MATÚŠ ZÁPOTOČNÝ33
21. MAREK GRILL32
22. LUDOVÍT TOTH31
23. PETER NAGY30
24. MATEJ HRADINSKÝ25
25. JAKUB LEIKO20
26. JOZEF NANIŠTA18
27. DENIS GERŽA17
28. MATEJ MAKOVSKÝ14
29. MICHAL ŠIMUNKA9

[/column3]
[/three_columns]

 

Ako ďaľšie nasleduje 2. kolo pohára vo Vrábloch s podtitulom EAT SOME DIRT. Vidíme sa na hline.

Fotky: Tomek Ustupski

Text: Robo Kvito

 

[separator color=’WHITE‘ thickness=’10‘ up=’20‘ down=’30‘]

ĎALŠIE ČLÁNKY

[separator color=“ thickness=“ up=“ down=“]

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.