Report – Eat Some Dirt Vráble

Pred mesiacom, 24.9. sa vo Vrábloch v Bikeparku Lúky uskutočnil naozaj kvalitný dirtový JAM pod názvom Eat Some Dirt. Na akcii bola super atmosféra a stretlo sa mnoho riderov.

Prekvapivo bolo viac MTB jazdcov ako BMX , čo sa často nestáva. Jazdilo sa na 3 dirtoch s drevenými odrazmi, ktoré fungovali celkom dobre takže padali veľké triky. Po voľnom jazdení a kvalifikácii prišlo na rad finále, ktoré stálo za to:

 

MTB:

1. Jakub Rusňák – backflipy cez všetky dirty, tailwhipy, cancany, 36 table, pokus o backflip-tailwhip, všetko v mega štýle

2. Vilo Križan – 36 tailwhip, pokus o 720, truckdriver, 36 x-up to downside x-up, superman seatgrab

3. Palo Hraško – backflipy, truckdriver, nothingy, superman, cliffhanger

 

BMX:

1. Libor Palenik: 36 whipy, doublewhipy, pokus o 36 doublewhip, 720

2. Marek Žabka: doublewhipy, truckdriver, 36 whipy

3. Aďo Bujalko: backflip, truckdriver, doublebarspiny, barspin to condor

Akciu sprevádzalo mnoho divákov, čo pridávalo na atmosfére, popri dirtoch sa varil guláš a čapovala kofola, pojazdná bola aj U-rampa, Battery energy drink ochutnavky zdarma a po celý deň super hudba z fajnových reprákov, ktorá neprestala ani v noci ! Po západe slnka sa totiž rozbehla párty priamo pri dirtoch, čo bolo fakt skvelé ! Dinky na dropoch, dubstep dance pod wallridom, yeah! :D

Akcia dopadla teda nadmieru vynikajúco a treba sa za to poďakovať organizátorom a hlavne Adrianovy Mihalíkovi , ktorý to celé spáchal a postavil vrábelský bikepark na nohy, zohnal sponzorov a vybudoval super dirty.

 

Akciu podporili: Mesto Vráble, O2, Battery Energy Drink, JUNKRIDE

 

Viac takýchto akcii Slovensko !!!

 

Videá:

 

Fotoz: