Prvá NORTH CULT Exhibícia !

Chcete vidieť jedných z najlepších slovenských BMX riderov v akcii ? Chcete vedieť čo je to NORTH CULT a načo postavili prvý mobilný funbox na Slovensku ? Čítaj tento článok a príď to zažiť naživo už túto sobotu do Dolného Kubína!

 

Otázku ako ukázať tento šport ľuďom a viac rozbehnúť BMX a celkovo freestyle bike šport na Slovensku si kladie mnoho ľudí. Veď prečo sedieť doma, a nevenovať sa ničomu krajšiemu a zábavnejšiemu ? Chalani z Námestova z teamu NORTH CULT vedia ako na to !

 

Bližšie vám prezradí Radoslav Čajka:

 

– Čo to je to vlastne NORTH CULT ?

Čajo:  Ja, Dominik Jancek a Filip Baník sme spolu vždy chodili na mnoho akcii či už závody, exibicie, alebo len tak pojazdiť niekde v zahraničí alebo na SVK. Raz som povedal chalanom, poďme si urobiť team pod ktorým nás budú ľudia poznať. Takže NORTH CULT to sme my! Team Filip BANÍK/Rado ČAJKA/Dominik JANCEK.

 

– Prečo ste sa rozhodli postaviť mobilný FUNBOX a robiť exhibície?

Čajo: Už cca 2roky som to plánoval, ponúkal som to ľuďom nech mi s tým pomôžu lebo som nemal peniaze, ale každý ma vysmial, čo mi aj dávalo viac a viac sily to postaviť. Keď som si našiel prácu tak som začal troška šetriť a premýšľať ako by som to postavil a hlavne kde, pretože bývam v paneláku. O nejaký čas neskôr som išiel kúpiť privesný vozík a začal som na tom pracovať. Mobilný Funbox som sa rozhodol postaviť preto, lebo mám okolo seba dosť ľudí okolo seba čo mi pomôžu so svojími skúsenosťami ako sú Filip a Dominik, ktorí budú so mnou jazdiť a ďalší kamaráti, ktorí mi pomôžu či už s reklamou alebo nejaké administratívne veci, fotky, videá atď. . Hlavný dôvod bol preto, lebo ma baví BMX a chcem sa obetovať, aby sa na Slovensku tento šport rozrastal a aby tento šport spoznali mladé talenty a hlavne, aby ľudia zistili, že sa na BMX dá skvelé zabaviť a brali to ako ďalší normálny, ale zaujimavejší šport.
– Aké akcie a projekty plánujete na tento rok ?

Čajo: Tento mesiac JUN máme hneď 2 akcie a už teraz v sobotu je akcia s názvom ORAVSKÝ CYKLOMARATÓN v Dolnom Kubíne, kde má prísť len závodnikov cca 600, bude tam stage kde budú hrať rôzne kapelky atď. takže sa teším a ďalšia akcia, ktorá je 30.6. a to priamo u nás v Námestove. Je tu festival, kde sme boli pozvaní a vyzerá to, že tu bude cca 1000 ľudí čo je pecka a teším sa, ako tých ľudí prekvapíme. Ide leto a veľa akcii sa plánuje, ale viac sa dozviete neskôr.

 

North Cult sa teší na vás, vidíme sa čoskoro !

S pozdravom Radoslav Čajka

 

 

Prvé fotky z jazdenia na mobilnom funboxe NORTH CULT:

 

 

Takže ak ešte nemáš plán na túto sobotu, neváhaj a príď sa pozrieť na to ako jazdia chalani z teamu NORTH CULT !

Udalosť na Facebooku:  www.facebook.com/events/475494702465971

Team NORTH CULT na Facebooku: www.facebook.com/NorthCult

 

 

Chalani z North Cultu urobili naozaj veľký kus práce, postavili veľký mobilný funbox a plánujú s ním ukazovať jazdenie na BMX po celom Slovensku ! Sú to naozaj veľkí bikeri so srdcom pre tento šport, tak sleduj ich fanpage a keď budeš mať možnosť, tak úrčite navštív ich exhibície. A hlavne neseď tu a bež jazdiť!

 

 

Ride!