PROŠERO TRAIL Jam / Fotoreport

ČO SI ODPADOOOL ?!?!? Asi takáto bola reakcia každého účastníka Prošero Trail Jamu, ktorý sa konal minulú nedelu na Myjave. Na jazdcov čakali na slovenské pomery nevídané, do dokonalosti šejpnuté lesné dirty, ktoré svojimi ostrými hranami a strmými dopadmi vzbudili rešpekt u nejedného skúseného bikera. Miestni rideri ako Peter Kulíšek a Ondrej Kubica si dali vážne na skokoch záležať a vytvorili úplne unikátny spot, aký  sa len tak nevidí!

 

IMG_8495

 

Na túto akciu sme sa vypravili aj s ostrielaným trailserom Jakubom „Šebem“ Šebestom, ktorý si asi na štvrtý pokus naskákal celú lajnu, to jest 5 skokov, jeden krkolomnejší ako druhý. Tak to však na riadnych trailsoch aj má byť a Šebeho citát z Čiech „V lese sa triedi zrno od pliev“ bol aktuálnejší, ako kedykoľvek pred tým. Trailsy boli vážne technicky náročne a o hrotení nejakých trickov nikdo ani nerozmýšlal. To však vôbec nevadilo, kedže táto lajna skokov priam kričala po vychytanom štýlovom jazdení, po precíznosti a pevných nervoch. Miestny Peter Kulíšek a Šebe sa popasovali s trailsami najlepšie a jazdili si pekné jazdy… Tejblíky, whipíky a šály na všetky strany síce možno neohúrili spontánnych divákov, ako nejaký doublewhip na conteste, ale určite zožali uznanie u riderov a luďoch, ktorí vedia ako náročné je jazdiť si trailsy v štýle.

 

flow sebe

 

Aký by to bol dirtpark bez poriadnej chill out zóny? Chalani z Myjavi nerobili žiadne kompromisy a vybudovali si nenormálny príbytok na strome, dokonca s poschodím a strechou. Vážne že rešpekt.

 

IMG_8466

 

Skoky boli v skutku náročné a boli sme aj svetkami veľkých zahadzovačiek, nedoletených poletov a iných krkolomných zverstiev.

 

IMG_8610 IMG_8606

 

Veľká škoda, že miestny MTB Killer Ondrej Kubica sa nemohol akcie zúčastniť. Práve on mal skoky naskákané ešte minulý rok vo veeeľkom štýle a určite by aj na jame predviedol nejaké peklá. Celkovo ale veľmi pohodový nekomerčný jamík. Super deň, strávený v prírode, into the wild, tak jak to má byť. Nedostatok energie eliminovali baby z Red Bullu, ešte pred tým, ako sa stihol dostaviť, takže nám nič nechýbalo.

 

Na Slovensku na rozdiel od iných krajín máme menej takýchto trails, teda okrem Martina o ďalšom neviem, veríme že tento článok nakopne nejakých diggerov aj u nás a trochu sa rozbehne aj trails scéna.  No dig, no ride…

 

Super akcia, snáď sa na PROŠERO TRAIL JAM  na budúci rok vidíme viacerí !

 

Nezabudnite si čeknúť aj kompletnú fotogalériu s fotkami od filippobocik.com

RIDE