PROJEKT BAZÉN ŠURANY

Šurany, mesto kde vznikla prvá verejne prístupná hala pre freestyle BMX a MTB na Slovensku. Toto mesto sa stalo obľúbeným miestom pre bikerov z celého slovenska. My ako JUNKRIDE Crew a Občianske združenie Šurianski jazdci sme radi, že naša prácu ceníte. Vďaka ale  nepatrí len nám, ale aj nadáciám, ktoré nás podporujú (O2 Think Big, Intenda, Mladí Nitrianski Filantropi…) a tiež mestu Šurany a hlavne poslancovi Karolovi Klimentovi, vďaka ktorému sme začali s ďalším projektom Bazén Šurany.

 

V centre mesta sa kedysi nachádzalo kúpalisko, ktoré nefunguje už asi 30 rokov, zarastá a chátra. My sme sa rozhodli toto miesto obnoviť a vytvoriť s neho areál pre mladých ľudí. Začali sme vyčistením areálu a prestavbou starého bazéna na betónový skatepark.

 

Skatepark staviame sami s podporou Miloša Ogurčáka z KZN Parks:

smallDSC_0118

 

Na bazéne sme pomaly pracovali počas roku 2013, veľa práce nám zabralo hlavne čistenie areálu, kríky a odpad. Momentálne je areál relatívne vyčistený a je dokončená minimálne 1/3 betónového skateparku. Bazén bude mať rádiusy a banky zo všetkých strán okrem jednej kde sú schody a v strede parku po šírke bude pyramída s funboxom a vlnkou.

 

Aktuálny stav skateparku – bank, bank s boxom, transferový „zub“ so symbolickým skokanským mostíkoom a veľký rádius so zákrutousmallIMG_28711500

 

Druhá strana parku obsahuje podobný rádius so zákrutou a rohový bank:

smallIMG_2015

 

 Proces stavby je pekne zobrazený v našom videu JUNKY DAYS 3 (cca od 8:50):

 

 

Skatepark plánujeme dokončiť na jar 2014 spolu s celým areálom, ktorý bude obsahovať aj priestor pre ďalšie aktivity. Bude tu hlinený dirt jump park pre freestyle BMX a MTB. V parku sa vybuduje chodník, lavičky a smetné koše. Zrekonštruuje sa neďaleké basketbalové ihrisko a z okrajových múrov sa vytvorí graffiti zóna.

 

Plán areálu Bazén Šurany

BAZEN SURANY 03smallBAZEN SURANY 04smallBAZEN SURANY 02small

 

 

Otváraciu akciu celého parku plánujeme na začiatok mája. Akcia bude mať názov Junkride POOL JAM Šurany a bude obsahovať SKATE jam, BMX Street jam, DIRT JUMP jam, GRAFFITI jam a sprievodné akcie ako hudobný koncert a podobne.

logosmall

Organizátor akcie: JUNKRIDE Crew + OZ Šurianski Jazdci

Oficiálna stránka Bazén Šurany: www.junkride.sk/bazen-surany

 

Podporte nás

Občianske združenie Šurianski Jazdci hľadá partnerov, sponzorov a akúkoľvek podporu tohto projektu. V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať. Pre rok 2014 bude OZ Šurianski Jazdci prijímateľom 2% z daní, preto ak ešte neviete komu venujete svoje 2% z dane, spomeňte si na nás.

 

Kontakt:

Email: marek@junkride.sk

Tel: 0908161428

 

Pravdielné info o našich aktivitách nájdete na:

Junkride Crew: www.junkride.sk

OZ Šurianski Jazdci: www.surianskijazdci.sk

Facebook fanpage Bazén Šurany:

 

Ride !