Prague Downtown

Šialenci sa budú preháňať Prahou. Pripravte sa na Prague Downtown – jedinečný zjazd borcov na horských bajkoch.

 

Prague Downtown je medzinárodný závod horských bickylov v zjazde na trati s umelo vytvorenými prekážkami v historickom centre Prahy. Termín konania tejto výnimočnej akcie je stanovený na sobotu 7. Septembra 2013

 

Prague Downtown bude naozaj jedinečný závod, ktorý Praha ešte  neochutnala. Zjazdová trať pre horské bajky ponúkne na 750 metroch štartovaciu rampu, 9 umelých prekážok a skokov. Po celej jej dĺžke budú diváci svedkovia množstvo neľútostných súbojov o stupne víťazov. Atraktívny závod by mal predstaviť tento šport širokej verejnosti a prísľub účasti svetovej downhillovej špičky a prilákať mladú generáciu.

 

K  výnimočnosti Prague Downtownu by mala prispieť okrem medzinárodnej účasti top jazdcov taktiež zvolená lokalizácia.  Tá by sa mala stať Praha 1. Trať je naplánovaná z Petřínských sadů, cez areál Strahovského kláštora a cez Strahovské nádvorie na Pohořelec. „Jsem si jist, že atraktivní kulisa Prahy dodá závodu neopakovatelný náboj a věřím, že celý závod bude jak pro diváky, tak pro jezdce neopakovatelným zážitkem. S vedením MČ Praha 1 jsme předběžně konzultovali možnosti povolení a zatím to vypadá, že by nám Praha 1 mohla vyjít v ustrety vstříc. “ –  povedal Tomáš Pejša z agentúry HCore Production, ktorá túto akciu organizuje.

 

Účasť na prvom ročníku Prague Downtown prisľúbili špičkoví českí jazdci svetového formátu ako Michal Prokop, Tomáš Slavík, Lukáš Měchura, Matěj Charvát alebo legendárny šialenec Richard Gasperotti.  „To sú prvé potvrdené mená. So zahraničnými hviezdami sme v štádiu riešenia o ich účasti. Veľkým lákadlom je myslím aj to, že vstup na akciu bude ZADARMO.  Každopádne je načo sa tešiť – dodal Tomáš Pejša.

 

Sprievodný program ponúkne závod v dirt jump, best trick na cieľovom skoku a podpora kapiel The Prostitutes a Prague Conspiracy.

 

Plagát:

Generálnym partnerom akcie je spoločnosť ČEZ. Hlavným partnerom je energetický nápoj Monster Energy. Táto akcia je pod záštitou primátora hlavného mesta Prahy Bohuslav Svoboda.

 

Viacej o akcii – http://www.praguedowntown.cz alebo pgdt.cz

 

Predbežný program závodov:

 

13:00-14:30- kvalifikácia mtb

14:30-15:30- kvalifikácia dirt jump

15:30-17:30- hlavný závod mtb

18:00-19:30- finále dirt jump

19:30- vyhlásenie víťazov mtb

20:00- vyhlásenie víťazov dirt jump

20:00-22:00- hudebné vystúpenie

22:00- koniec akcie + afterparty

 

Mapa:

 

Kontakt pre mediá:

HCORE PRODUCTION s.r.o.

Patrik Prochazka

Areal Tesla Hloubětín

Poděbradská 56, 19800, Praha 9

tel.: +420775586494

e-mail: info@pgdt.cz