NOVÁ HALA OTVORENÁ !

Minulý víkend  sa nám konečne podarilo dokončiť a otvoriť novú bike halu v Šuranoch ! Po tom čo sme sa z našej starej haly museli v novembri vysťahovať do nových priestorov nebolo jednoduché všetky prekážky premiestniť a postaviť nanovo. My sme ale zamakali, zohnali ďalší materiál, zorganizovali ľudí a postavili ešte lepšiu halu.

 

Na otvorenie prišlo viac ako 50 jazdcov a nespočetne divákov. Všetci prekvapene sledovali, čo to v tých Šuranoch vzniklo. Za park sa už naozaj nemusíme hambiť ani v porovnaní s európskymi parkami. Úroveň sa nám teda podarilo zasa posunúť vyššie a na svoju prácu sme hrdí. Vďaka všetkým sponzorom a hlavne ľuďom, ktorí priložili ruku k dielu.  Poobede sme ja Maker Konkoly, Tommy Habaj a Simsi Holubec ako hlavní tvorcovia parku slávnostne prestrihli pásku a oficiálne otvorili park. Vďaka aj ďalším členom Junkride Crew, ktorí pomáhali pri stavbe, tiež miestnym chalanom z OZ Šurianski Jazdci a ďalším, ktorí prišli len tak nezištne pomôcť počas stavby. Na otvorení sa voľne jazdilo a všetci si mohli užívať krásny novučičký park. Energiou nás zásobil Monster Energy a do rytmu hral DJ Kazisvet. Večer sme to ako obyčajne fajnovo oslávili tentokrát v miestnej čajovni.

 

Hala bola počas otvorenia celkom plná, ale dalo sa pojazdiť

11296977_10200647247300525_1484725794_o

Filip Baník tiež odviedol veľký kus práce na parku a zaslúžene si ho užíval

JFPS-10

Ďalšie fotky z otvorenia:

Pár slov od Tommyho Habaja, jedného z hlavných tvorcov parku:

Je to skvelé !  Dobrá nálada, kamaráti, hustá nálož prekážiek, hudba naplno, radosť, kopec nových odídených trikov… atď…atď… Prekážky sme sa snažili urobiť čo najlepšie a hlavne ich dobre rozmiestniť a myslím si že to dopadlo super. Takisto sme sa tentokrát zamerali na rôzne detaily ako napríklad farebné zladenie a podobne. Treba to vidieť a pojazdiť… V každom prípade som vďačný že môžem byť súčasťou tohoto projektu. Rád staviam prekážky, zbožňujem jazdenie, takže jednoznačne môžem povedať že aj napriek tej všetkej námahe som si to užíval.  Šurany sú späť ! ĎAKUJEM všetkým, ktorí nás podporili hocijakou formou. Všetci ste vítaní !  Peace…

 

Fotky zo stavby:

CONSTRUCTIONS-16

Hlavní autori parku:

STAVITELIA

Prvá vrstva povrchu:

8F4A1098

Okrem domácich pomáhali pri stavbe aj ľudia z okolia z Trávnice, Vrábel a podobne:

Nová hala je v tom istom areáli ako stará a je na poschodí. Podlaha je kvalitnejšia ako v starej hale a plánujeme aj skate zónu. Bike zóna má aktuálne cca 24×30 metrov a tvorí ju na jednej strane veľká plošina po celej šírke s rozbehom na funboxy, širokým 8m rádiusom, menším rádiusom so subboxom a streetovou plošinkou s dlhým grindboxom aj do banku a tiež so subboxom. Centrálne prekážky tvoria dva funboxy, spina pokračujúca do nižšej transferovej prekážky s wallridom, ktorý zároveň tvorí wallride aj na druhej strane k piramíde s grindboxom a s áčkom. Opačnú stranu parku tvorí 9m vert rádius a rádius s oceľovým kopingom. V street časti prechádza do banku vedľa menšieho rádiusu, ktoré sú na menšej plošinke s rovným grindboxom a rádiusovým grindboxom. Veľkú časť práce nám zabral návrh parku, feinálenj verzií predchádzalo asi 15 rôznych variácií, ktoré sme stále menili, sledovali videá, najnovšie parky, contesty. Veríme že sa vám park bude páčiť. V hale ešte doplníme premiestniteľné raily a menšie prekážky ako premiestniteľné grindboxy, banky a podobne, ktoré budú tvoriť vedľajšiu zadnú, momentálne prázdnu lajnu. Okrem toho pribudne aj street plaza po celej šírke parku za veľkou plošinou hlavne pre skate.

 

Finálny výsledok – Junkride Freestyle Park Šurany – Indoor Bike Zone

 

Nezabudni dať lajk na našej novej fanpage:

 

Keby to niekto nevedel nájsť, súradnice sú +48° 4′ 58.94″, +18° 11′ 9.21″

 

Všetkých vás očakávame v novej hale ! Aktuálne otvorené každý deň.

 

Fotky v článku od Jan Bugan/Johnny Production, Tommy a Maker

Ride!