MICHAL KOVAČOVIČ / SIMPLE SESSION 2020 / INTERVIEW

Michal Kovačovič sa ako druhý slovák dostal na Simple Session 2020 ! Prvým bol v roku 2008 Dušan Antalík, ktorý je dnes už legendou. Odvtedy sa Simple Session zmenila na megalománsku akciu celosvetového formátu. Sen mnohých jazdcov z nášho okolia ale aj vo svete. Po návrate z Estónskeho Talinu sa Michal u nás zastavil a tak sme ho okamžite vyspovedali. Toto sú jeho zážitky a vnímanie jedinečnej zimnej akcie Simpe Session.

 

Ahoj Michal. Ako prvé určite všetkých zaujíma ako si sa vlastne na Simple Session dostal ?

No popravde som sa tam snažil dostať už tri roky skrz RedBull ale neúspešne. Nikdy sa mi nedostalo ani odpovede no tento rok sa náhle uvoľnilo jedno miesto, na čo sme rýchlo zareagovali a na poslednú chvíĺu bolo možné zaradiť ma tam. A bolo vybavené.

 

 

Mnohí ľudia sa čudovali, že ideš v kategórii PARK a nie STREET. Prečo to bolo tak ?

Išiel som parkovú kategóriu, pretože som ešte stále v povedomí ako parkový jazdec a mám viac kontaktov v parkovej komunite než v streetovej. Navyše aj v RedBulle to brali skôr do parkovej kategórie. Kebyže mám ale ďalšiu možnosť dostať sa tam, tak by som išiel radšej street.

Zajazdiť parkovú kategóriu je síce dobrá skúsenosť, no natrénovať si to za takú krátku chvíľu a medzi tými všetkými hrotičmi nebola žiadna sranda. Neustále hrozilo, že sa s niekým zrazíš v plnej rýchlosti a neplatilo tam moc pravidlo o vzájomnom púšťaní sa. Angie Marino na to doplatila asi najviac keď sa surovo zrazila s niekým a rozbila si hlavu.

Keď som sledoval tréningy streetu tak to bolo úplne o inom. Všetci maximálne uvoľnení, brali to pohodovo, nechávali si dostatok priestoru a brali to do pohody. Tam bolo krásne vidieť ako sa tá scéna delí. V parku boli všetci nahrotení a brali to vážne a streeteri si to jednoducho užívali, že sú tam a hotovo.

 

 

Aké je Talin mesto ? Má nejaké čaro, ako napríklad Barcelona ?

Popravde som moc v meste nebol, pretože som priletel o dva dni neskôr ako ostatní lebo to bolo celé na poslednú chvíľu. Takže som sa zdržoval len v Saku aréne a okolí. Ale tá stará časť mesta je naozaj pekná.

 

Okej poďme ďalej… Ako si sa cítil medzi všetkými svetovými jazdcami ?

Rozdiel medzi ostatnými kontestami a Simple Session bol ten, že som tam mal spoznať kopec tých jazdcov aj z tej druhej strany. Poznať ich ako osobnosti mimo BMX z tej ľudskej stránky. A to bolo na tom skvelé.

 

Kto ťa absolútne ohromil tým, ako jazdil ?

Podľa mňa Boyd Hilder… Ten to tam absolútne ovládol ! Už v prvom tréningu to tam úplne zabíjal technikou alebo poletmi. Aj ostatní jazdci čumeli a mnohí nevedeli zaletieť tie diaľky, ktoré si on dával len tak…

 

 

Prejdime trošku k legendárnej afterparty. Aké to tam je ?

Tak toto je presne tá vec, kvôli ktorej sa tam oplatí byť. Extrémna atmosféra, komplet všetci jazdci pokope. Každý si to užíva naplno a tažko sa to opisuje. To musí človek skutočne zažiť.

 

Mimochodom… spoznávali ťa tam nejakí ľudia alebo jazdci ?

Ale áno. Minimálne z videnia ma tam poznalo kopec jazdcov, pretože som obehal kopec závodov a miest všelikade.

 

Keby si máš porovnať Simple Session s napríklad FISE, čo sa ti páčilo viac ?

Asi Simple Session… Tam som mal možnosť spoznať streeterov a kopec ľudí vo všeobecnosti než to len odjazdiť. Už len atmosfericky je poznať, že Simple Session je o inom než FISE.

Michal sa nakoniec umiestnil na 32. mieste. Potlesk a poďakovanie si ale každopádne zaslúži, pretože bol prvý, kto sa tam z našej malej krajiny prebojoval ! Gratulácia ! Takisto dúfame, že Michala ešte uvidíme na Simple Session mnohokrát.

 

 

Michal Bikecheck

Michal najnovšie poladil nové CINEMA BMX kolesá z nášho shopu. Ráfiky Cinema Reynolds a Freecoaster Cinema FX2