MARTIN TRAILS / JUNKRIDE ARMY TRIP

Predminulý víkend sme sa rozhodli, že si dáme menší tripík do Martina na ich legendárne trailsy. S miestnym hlavným šejperom Martinom Krajňákom sme boli už dlhšie dohodnutí, tak sme sa dali dokopy hlavná crew v zostave ja-Maker, a dirteri Aďo Bujalko, Viktor Orosz a pridať sa k nám mal ešte Filip Baník, ktorý to z Námestova nemá ďaleko. Samozrejme sme dali vedieť aj ďalším členom našej crew a tiež ďalším kamošom a členom Junkride Army. Správa o pojazde sa celkom rozchýrila a do Martina prišla silná zostava zhruba 25 riders, čiže jeden z najväčších pojazdov na miestnom spote. Bol s nami aj Marek Švančara ktorý zabil pár fajnových fotiek a ja som stočil krátke video, tak to sleduj !

 

Video z tripu:

 

 

Veľký rešpekt patrí Martinovi Krajňákovi, ktorý drží dirty pri živote a sanží sa aj mladých učiť šejperskému remeslu. Podobných trails spotov je totiž na slovensku žalostne málo, takže veríme že aj tento článok nakopne ďalších riders a možno tak raz vznikne aj nejaký nový spot.

 

M_S_8169

 

 

Trailsové lajny v Martine sú 3 a jedna z toho je pumptracková. Nie je to len taký pumptrack, ide z kopca a je krásne vychytaný, dá sa jazdiť aj v brutálnej rýchlosti a skákať si medzi vlnkami, do transférikov a tá klopenka je proste boží ! Ďalej sa tu nachádza stredná lajna so 4 skokmi, ktorá sa ďalej napája na pumptrack. Je celkom technická, nízke nakopnutejšie odrazy a dopady ale dala sa.

 

 

Martin Krajňák na druhom dirte vo veľkej lajne

 

M_S_8190

 

Tretia, veľká lajna je zložená zo 7 skokov. Štyri pred klopenkou a tri najväčšie za klopenkou. Chalani si jazdenie veľmi pochvaľovali, bolo to síce náročné najazdiť si celú lajnu do konca, potriafať všetky dopady, ale ten pocit z jazdy stál rozhodne za to. Nie je to ako skočiť 3 rovné skoky s plytkým dopadom a dreveným odrazom. Je tam ten pôžitok z jazdy, aj keď si dáš skoky bez trikov. A keď ti ešte aj vídu triky, krása !

 

Filip Baník s turndownom cez posledý transfér

 

M_S_8234

 

Dirty prišlo pojazdiť naozaj veľa riderov. Z našej hlavnej crew sa zúčastnili ja Maker Konkoly, Aďo Bujalko, Viktor Orosz, Filip Baník, Palko Hraško, Viktor Podstavek, Adroš Mihalík, Mišo Kovačovič. Z Junkride Army jazdili Peter Kulíšek, Robo Bartakovič, Dávid Fidrik, Adam Erdziak a miestni riders na čele s Martinom Krajňákom. Medzí ďalšími riders boli Jakub Jágrik  a Adrian Miko. Prišiel nás pozrieť dokonca aj Dušan Antalík.

 

Viktor Orosz tobogánuje cez šiesty skok

 

M_S_8195

 

Celý deň sa jazdilo, grilovalo a užívali sme si atmosféru dirtov v lese. Každému, kto jazdí dirty vrelo odporúčam aby Martin, alebo podobné trailsy navštívil, prípadne si postavil. V lese sa navyše lepšie jazdí, keďže tam nepáli slnko, nefúka vietor a skoky si stále udržujú vlhkosť a lepšie sa šejpujú a o niečo dlhšie vydržia.

 

Grill and chill

 

M_S_8147

 

Kompletná fotogaléria

 

 

Fotky od www.mareksvancara.com

 

Nezabudni lajknúť a sledovať MT Trails an Facebooku.

 

Ride !

 

[h3_with_line]Čekuj aj ďalšie články[/h3_with_line]