Mário Flamík – Welcome to Junkride Crew

Mário Flamík je vždy usmiaty rider, ktorý patrí medzi prvých BMX riders na Slovensku. Jazdil už na prvých BMX akciách, chodí aj snáď na všetky naše Junkride akcie a minulý rok zabil prvé miesto v BMX Street na Indoor Jame v našej hale. Mário je veľký styler, ide si svoje vychytané sérky a zabavíte sa sním aj na afterke. Vždy mal blízko k Junkride a aj preto má zaslúžené miesto v našom teame Junkride Crew !

S Máriom sme najprv chceli spraviť klasické interview, ale myslím že každý minimálne streeťák na Slovensku ho pozná. Skôr by som sa ho opýtal niečo čo zaujme hlavne mladých riderov, napríklad že ako spomína na začiatky BMX v rokoch okolo 2006, aké to vtedy bolo, čo sa odvtedy zmenilo a ako vníma vývoj BMX na Slovensku.

Mário „Jambo“ Flamík:

Spomienky na takéto staré časy ? No spomínam že to bolo velice ťažké, nepoznal som skoro nikoho, jedine Gaba a nebolo kde jazdiť, absolútne žiadny skatepark. Jazdili sme kde sa dalo, na obrubníkoch, v meste a podobne, akcií bolo málo ale postupne sa to rozbiehalo. Teraz to je už omnoho lepšie, rýchlo sa to rozvíja a skataparky pribúdajú, napríklad aj u nás v Malackách sa konečne stavá skatepark. Veľký rešpekt tým, ktorí to tu posúvajú ďalej a Junkride Crew na čele s Makerom, ktorí vybudovali Freestyle park v Šuranoch, Dirty aj Pool, mega fakt ! Takže teraz už rideri máte kde jazdiť a vývoj BMX ide hore. Nechápem s niektorých jazdcov mladých čo oni dávajú, nám sa kedysi o takých trikoch ani nesnívalo. Som úplne rád že sa chalani zlepšujú, len tak ďalej !

 

Diky Mário, doplnil by som ešte napríklad jeho legendárny footjam v  najvyššom rádiuse v Petržalke na asi prvom Concrete Jungle Jame okolo roku 2010, vtedy sme asi všetci odpadli alebo napríklad najväčšie 180 long jump na prvých Kamko Banks. Sleduj ako jazdí teraz !

Video Welcome to Junkride Crew :

Brutálne vidko zabil Sule za čo mu ďakujeme ! Lajkuj jeho fanpage SULE DSGN

 

Fotky z Barcelony dopĺňa Andrey Ištok:

12898329_978610165562341_6866707805072365945_onosemanual

mario (kópia) copy MARIO-1

Junk Ride !