Majstrovstvá Slovenska Freestyle BMX 2019 Šurany / Fotoreport

Minulý víkend sa takmer mesiac po ukončení Slovenského BMX Pohára stretáva naša scéna opäť v Šuranoch na Majstrovstvách Slovenska v kategórii FREESTYLE BMX PARK. Súťažilo sa v troch hlavných kategóriach a to BMX PARK JUNIOR, BMX PARK ŽENY a BMX PARK PRO.

Majstrovstvá sú samostatný závod, ktorý je pod záštitou Slovenského Zväzu Cyklistiky a takisto je registrovanými národnými majstrovstvami pod UCI, čo znamená že sa nachádza v svetovom kalendári a naši licencovaní jazdci v ňom získavajú body do svetového UCI rankingu.

Klasická atmosféra hneď od rána. Príchod mnohých známych tvárii, porota pod taktovkou Tomáša Platka, speaker Ludis Toth a ďaľší… Doobeda prebiehajú rozjazdy v celom parku a okolo jednej poobede sa Ludis chytá mikrofónu a majstrovstvá začínajú. Ako prví začínali BMX PARK PRO jazdci s kvalifikáciou. Nálože od prvej chvíle, pretože nikto z nich nechcel nechať nič na náhodu a postúpiť do finále medzi top 10 jazdcov a keďže Šurany má väčšina chalanov celkom najazdené, mohli sme sa tešiť s pekných a čistých jázd plných trikov, transferov a kombinácii. Porota to nemala jednoduché.

 

Dávid Hornyák:

 

Druhá kategória BMX PARK JUNIOR priniesla staré ale aj nové mladé tváre a nádeje pre SVK Freestyle BMX. Myslíme si, že v priebehu niekoľkých rokov budú títo mlaďasi šľapať na krk aj skúseným borcom s PRO kategórie a samozrejme im to prajeme ! Víťazom sa stal Tomáš Tohol, ktorý je naozaj tento rok supertalentovaný jazdec s nabitým progresom a chuťou posúvať sa stále ďalej a ďalej. Gratulujeme !

 

Juniori:

 

Samuel Cvik:

 

Palko Pavlík:

 

David Szlávik – frontflip:

 

Ďalšia kategória BMX PARK ŽENY, ktorej sa bohužiaľ nemohla zúčastniť Lucka Čajková z Námestova, pretože sa v rozjazdách zranila a musela ísť na ošetrenie do nemocnice. Víťazkou sa stala Angelika Ižáková, ktorá tento rok pozbietala nielen úspechy na domácej pôde, ale ajv zahraničí a priniesla UCI body napríklad aj z Majstrovstiev Európy. Gratulujeme !

 

Ženy:

 

Angelika Ižáková – footjam tailwhip :

 

Ako bonus sa pred Finále BMX PARK PRO odjazdil Street Jam BEst Trik, kde sa jazdci vybláznili v streetovej časti. Veľmi pútavé a odvážne bomby od každého z jazdcov hecovali divákov a tak sme si všetci dobre zakričali a sledovali jednu lepšiu vec za druhou. Jakub Pružinec a Juro Mižičko boli dvaja víťazi Street Jamu. Nádhera !

 

Tomáš Fraštia:

 

Tak a teraz už k finále BMX PARK PRO. Každá jazda pumpovaná na maximum ! Veľké triky, zopár prehnaných výšok s kontaktom zo stropom alebo pekelné transferny na všetky strany. Spomenúť si na všetko je nemožné a preto si pozri foto galériu od Ondreja Kubicu. 3. Miesto obrovské prekvapenie… Andrej Miček ! Nitriansky šuhaj, ktorý sa pred nedávnom vrátil z Ameriky a bez nejakého dlhého tréningu vytrel zrak jazdcom, porote a aj divákom. Nesutočné ! 2. Miesto získal Matrin Toma vďaka jazde plnej transferov a ohromnej rýchlosti. Obe jazdy čisté a dobre premyslené a načasované. Martin je proste borec, ktorý ide vyššie a vyššie ! 1. Miesto… obhajoba s minulého roka v podaní Michala Kovačoviča. Nepochopiteľné obe jazdy ! Všetko na čistotku a s úsmevom, až to budilo dojem, že Michal sa len tak vozí… Skrátka zaslúžené víťazstvo pre Michala a veľká gratulácia pre všetkých finalistov a samozrejme aj ostatných jazdcov !!! Boli ste super a urobili ste opäť kotol, vďaka ktorému sa sem ľudia radi vracajú. Ďakujeme.

 

Andrej Miček:

 

Martin Toma:

 

Michal Kovačovič:

 

Výsledky BMX PARK JUNIOR

POR. MENO (Name) BODY (Points)
1 Tohol Tomáš 44,67
2 Czompoly Alex 24,67
3 Szlávik Pavol 20,33
4 Dudáš Martin 17,67
5 Hatina Samuel 16,33
6 Pavlík Pavol 16,00
7 Conti Luigi 9,67
8 Cvik Samuel 5,00
9 Bako Alex 3,33
10 Bako Bruno 2,67
11 Melišek Filip 2,67

 

Výsledky BMX PARK ŽENY

POR. MENO (Name) BODY (Points)
1 Ižáková Angelika 17,33
2 Katonová Petra 4,67

 

Výsledky BMX PARK MUŽI

POR. MENO (Name) BODY (Points)
1 Kovačovič Michal 80,00
2 Toma Martin 75,00
3 Miček Andrej 67,33
4 Hornyák Dávid 62,67
5 Štrba Tomáš 50,00
6 Rosival Martin 48,67
7 Chrenko Viktor 44,33
8 Szabó Gergó 38,00
9 Pružinec Jakub 32,67
10 Szabó Andrej DNS
11 Flamík Mário 30,66
12 Kubík Anton 30,50
13 Mihaľov Adam 29,80
14 Hušek Gabriel 28,60
15 Fraštia Tomáš 28,20
16 Buranský Matúš 26,00
17 Zrubec Jakub 26,00
18 Kvito Róbert 20,17
19 Šimovič Nikolas 7,83

 

Víťaz Best TRICK na raily Jakub Pružinec

 

Víťaz BEST Trick na pyramíde – Juro Mižičko

 

KOMPLETNÁ FOTOGALÉRIA:

Fotky od Ondreja Kubicu