JUNKRIDE SUMMER JAM 2019 / FOTOREPORT

Predminulý víkend sme odpálili letné prázdniny SUMMER JAMom vo Freestyle Parku v Šuranoch vo vonkajšej časti „bazén“ s dirtami a pumptrackom. Išlo o pohodový pojazd a užívanie si letnej soboty plnej jazdenia. Hudba hrala, grilovalo sa a jazd i mali niekoľko súťažných disciplín! Sleduj aj videjko na konci článku.

 

NAJLEPŠIA BARSPIN SÉRIA

Prvou disciplínou bola súťaž o najlepšiu sérku s Barspinom, kde sa najviac ukázali Martin Toma, Martin Rosival, Tono Kubík a Rišo Weiss a zabili pekné sérky s barspinmi za čo boli ocenení. Najlepšiu sérku zabil Martin Toma, ktorý to kombinoval do tailtapov, disastrov a podobne pekne za sebou.

 

Martin Rosival barspin do disasteru

 

BEST WHIP

Druhou disciplínou bol najlepší whip na prvom dirt jump skoku. Padali pekné whipy na MTB od Martina Škvarka, zapojili sa tiež  Tomáš Pokorný a Jakub Zrubec, najlepšie z MTB to samozrejme zalamoval Palko Hraško. Z BMX sa zapojil Hugo Masarovič ale o prvenstvo sa pobili Viktor Orosz a Martin Toma. Viktor Orosz to dával najštýlovejšie ale viac to zalomil Martin Toma, takže bolo ťažké rozhodnúť ktorý whip bol lepší. Posúďte sami:

 

Viktor Orosz:

Martin Toma:

 

 

 

BEST TRICK DOWNRAIL

Na raile cez schody sa odohral best trick na raily buď downrail alebo uprail. Padli veľké veci a zapojil sa aj náš pražský člen Martin Svoboda a dal si Icepick grind bosí  ! O best trick sa nakoniec pobila trojka jazdcov, ktorých sme ohodnotili v poradí 3. Richard Botoš za veľké veci ako barspin do Icepicku a 180 croock downrail, 2. Jakub Pružinec tam strelil crooked grind do 180 hard a najviac to zabil 1. Ondrej Valent uprailom do hard 36ky, switch doublepeg easy 180 alebo over doublepegom do hard 180.

 

Martin Svoboda na boso

Jakub Pružinec crooked do 18

Ondrej Valent 36 z uprailu

 

BEST TRICK NA POSLEDNOM DIRTE

Poslednou bike disciplínou bol best trick na hlinenom step-upe. Jazdci vydali zo seba maximum a zaujímavé veci hlavne od Huga Masaroviča s pokusmi o truckdriver. Palko hraško si dával 36 doublebarspiny alebo 36 unturndowny. Martin toma sa tam zabíjal pri 36 doublewhipe a zabil tam aj frontflip ! Za best trick sme nakoniec vyhlásili 36 triplebarspin od Maďara.

 

36 unturndown od Palka Hraška

36 doublewhip od Martina Tomu

36 triplebarspin

 

SKATE BEST TRICK

Na záver sme si dali skate best trick cez pyramídu, ktorý vyhral Juraj Hegedus s trikmi ako 36 flip.

 

Ďuri Hegedus

 

 

Fotogaléria od Paťa „Lil P“ Goroga

 

Fotogaléria od Ondreja Kubicu

 

VIDEO JUNKRIDE SUMMER JAM 2019 od G5 Records

 

Plagát JUNKRIDE SUMMER JAM 2019

 

Ďakujeme všetkým zúčastneným a tiež sponzorom akcie !

 

Ešte nás tento rok čaká v bazéne slovenský pohár Freestyel BMX 28.9.2019 a budúci rok veľký Junkride POOL JAM 2020 !!