Junkride POOL JAM 2017 / Fotoreport

Už štvrtý ročník JUNKRIDE POOL JAMu sme odpálili v bazéné a na dirtoch v centre Šurian, kde sa tak ako každý rok stretne hojná účasť riderov z rôznych kútov Slovenska ale aj Čiech či Maďarska. Práve maďarských riderov sa tento rok zúčastnilo celkom dosť a prispeli k tomu, že sa bolo na čo pozerať ! Všetci jazdili naplno a užívali si letný deň. K tomu sa pridal komentár v podaní Ludisa Tótha a proroka Martina Ďursona a bolo veselo ako vždy.

BMX POOL

Začneme pekne po poradí. Ako prvá sa odštartovala klavifikácia POOL JAMU, čiže si to ridaz rozdali v bazéne. Nachádzali sa medzi nimi ostrieľaní borci ale aj nové mladé tváre a ja musím hneď spomenúť 12 ročného Ábela Donáta z Maďarska, ktorý si v takto mladom veku nakadal kombinácie za ktoré by sa nemuseli hanbiť ani starší skúsení rideri. Klobuk dole ! Ďalej sme tleskali a vrieskali Streetovým stáliciam ako Jambo, Kotlas, Fraštix a Ričimu Botošovi (Barspin drop z altánku do bazéna). Parkové pravidlá diktovali zasa Maťo Madigár, nestarnúci stroj Dave Janáč, Matrin Toma a Erik Szúcs. Do finále sa prebojovalo 10 najlepších killa a z nich sa umiestnil na 3. mieste David Janáč za jeho nekonečné exhibičné lajny,  ktoré si jazdil na istotku ako vždy. 2.miesto Jozef Milan ! Maďarský drvič presvedčil porotu, že patrí medzi najlepších a odniesol  si druhé miesto. No a 1.miesto získal Viktor Bako. Na Viktora je radosť pozerať pretože vždy použije všetky možné lajny bez ohľadu na to kde jazdí. Kreativita a transfery s úsmevom spojené z ťažkými kombináciami na raily vystrelili Viktora na  prvé miesto zaslúžene !

Viktor Bako fakie doublepeg grind

JUNKRIDE POOL JAM 2017-84

Víťazi BMX POOL

JUNKRIDE POOL JAM 2017-134

1. Viktor Bako

2. Jozef Milan

3. David Janáč

BSD DOWNRAIL BEST TRICK JAM

– Viktor Bako

– Kornél Ficsór

 

MTB DIRT

Medzi kvalifikáciou a finále POOLu sa odjazdil MTB BIRT contest a treba podotkúť, že chalanom pomerne dosť fúkalo.  Napokon sa ale pobili ako s vetrom tak zo skokmi a bola z toho skvelá show. Mohli sme vidieť bitku medzi „trick machines“ a štýlovými „flow“ ridaz. Za zmienku stojí trojica českých killerov: Daniel Bojanovský, Dominik Rous a Kuba Hejl. A práve Kuba Odpálil všetky tri jazdy  na istotu s kompináciami trikov na ktoré nikto z ostatných nestačil. 1. miesto teda Kuba Hejl ! Gratulujeme ! Ako druhý  skončil Palko Hraško, ktorý už tradične vymetá miesta na stupňoch víťazov ako na domácich, tak na zahraničných kontestoch. No a 3. miesto získal Ondrej Kubica a.k.a. „The stylish guy“. Ondro si to skrátka prelietal so štýlom, aký široko ďaleko nieje a jeho jazdenie je veľmi pekné na pohľad. Je to proste Ondro :-D…

Kuba Hejl Truckdriver

JUNKRIDE POOL JAM 2017-54

MTB DIRT Víťazi

JUNKRIDE POOL JAM 2017-132

1. Kuba Hejl

2. Palko Hraško – Majster Slovenska

3. Ondrej Kubica

 

BMX DIRT

Okej… BMX DIRT je už každoročný kliniec do rakvy na ktorý každý čaká. Skvelá šou plná skvelých trikov nenechala obecenstvo chladným. Námestovská dvojica Filip Baník a Domino Jancek sa postarali o zopár divokých exhibičných jázd pre divákov. Dominik naťahoval najväčšie  superman seatgraby na akcii a často krát skončil na zemi ale týchto chalanov skrátka nič nezloží. Filip Baník si nalietal jeho klasické veci (360 table, 360 turndown alebo 540 flatspin na konci lajny) a predral sa na 3. miesto v tejto kategórii. Pekné jazdy predviedli v podstate všetci BMX dirteri ako Matrin Toma, Kryštof Odehnal, Tomáš Lysák alebo Aďko Bujalko. Konrád Szabo tvoril samostatnú kategóriu plnú tripple tailwhipov, vyhrotených kombinácii a frontflipov cez stepup.  2. miesto si vyjazdil Viktor Orosz, ktorý vypustil veci ako backflip turndown, tailwhipy, loockbacky ale čo zabilo divákov bol backflip cez  malý naskakovák pred stepupom !!! Nepochopiteľná vec… Za to dostal Viktor cenu Best Trick. Gratulujeme ! No a 1. miesto  dostal David Janáč, ktorý presvedčil porotu vďaka jazdám na istotu, ktoré boli plné obrovských 360 downwhipov a rôznych náročných kombinácii. Dave si to navyše užíval tak ako to má rád a my mu gratulujeme k víťazstvu.

Viktor Orosz Backflip tailwhip

JUNKRIDE POOL JAM 2017-117

BMX DIRT Víťazi

JUNKRIDE POOL JAM 2017-136

1. David Janáč

2. Viktor Orosz – Majster Slovenska

3. Filip Baník

BLACK FLYS BEST TRICK BMX DIRT

– Viktor Orosz  – backflip cez naskakovák, cez ktorý triky nikto nedával

 

Z akcie bola dokonca odvysielaná aj reportáž v TV, ktorú nájdeš tu.

 

Víťazi si odniseli takéto ručne maľované trofeje od mistneho umelca Simsiho

IMG_9426

 

Viac sa dozvieš z veľkej fotogalérie od fotografov Marek Švančara a Filip Pobočík !

 

Fotogaléria od Mareka Švančaru

www.mareksvancara.com

Fotogaléria od Filipa Pobočíka

www.filippobocik.com

 

 

Čo dodať na záver… Ďakujeme všetkým zúčastneným, či už riderom, divákom, sponzorom ale aj ľuďom, ktorí akokoľvek  formou prispeli k uskutočneniu tohto už pomaly legendárnemu JAMU.

 

Vidíme sa opäť o rok !

 

S pozdravom JUNKRIDE CREW

Na záver ešte plagát akcie:

POOL JAM 2017 POSTER 03 web

 

[h3_with_line]Sleduj aj ďalšie články[/h3_with_line]