Junkride Indoor JAM X Atypic Friday Party / Report

Je sobota 12.11.2016 a opäť po roku sa stredom SVK scény stávajú Šurany, kde sa odpálila najväčšia indoor akcia roka. Už od rána sa hala plnila ridermi, organizátormi, sponzormi, mediálnymi partnermi atď, atď… Účasť bola hojná, tak isto ako pred rokom. Zaregistrovalo sa dokopy 64 jazdcov do niektorej zo štyroch kategórii. Najviac registrovaných bolo v kategórii AMATÉR, čo nás teší pretože je vidieť že po staršej generácii riderov sa rodí slušná young scéna plná nových talentov. Okej tak si poďme zaspomínať ako to teda na akcii vyzeralo.

 

AMATEUR

Ako prvá sa jazdila kategória AMATÉR. 27 mladých a dravých ridaz si nič nedarovalo a statočne sa pobili o čo najlepší výsledok. Zo slovenska zažiarili najviac mená ako Tónko Kubík, Dominik Jarušek, domáci Martin Molnár ale hlavne Viktor Chrenko, ktorý nastrielal kopec technických kombinácii a skončil na 3.mieste. Gratulujeme. Medzi amatérmi sa objavili aj českí mlaďosi z ktorých len 12.ročný Honza Broža uchmatol 2.miesto. V tak mladom veku si nakladať triky ako barspin to footjam atď… si zaslúži uznanie ! Kryštof Odehnal !!! Jazdy na istotu s naloženými trikmi a štýlom zanechali jednoznačné 1.miesto a to zaslúžene. Chalanom gratulujeme! Len tak ďalej.

AMATEUR Výsledky

1. Kryštof Odehnal
2. Honza Broža
3. Viktor Chrenko
4. Tónko Kubík
5. Radko Václav
6. Matúš Hudec
7. Tomáš Lysík
8. Jakub Lejko

 

BMX STREET

Po amatéroch sa presúvame do zadnej streetovej lajny, kde sa pohybujú už známe tváre SVK street scény ako Jambo, Ludis, Tristan, Bago, Fraštia alebo Marek Vrábel. Celkovo bolo zaregistrovaných 14 streeterov, čo vytvorilo pohodovú a veselú atmosféru. Videli sme nespočet úžasných lájn a kombinácii, že si ani nepamätám kto čo a kedy (necháme to na video) a parádne sme si zavrieskali. 3.miesto Mário Flamík ! Mário si to zaslúžil za neskutočné nosemanuály s ktorých ludia padali na prdel ! 2.miesto Marek Vrábel. Marek zajazdil krásne veci. Jak technické, tak masívne a 1.miesto mu ušlo len o vlások pretože to získal Kiko „TRISTAN“ Kubiš ktorý zajazdil s prehľadom obe jazdy a až s ľadovým kĺudom sypal jednu vec za druhou. Tristanovi gratulujeme k víťazstvu a všetkým ostatným takisto !

BMX STREET Výsledky

1. Kiko „TRISTAN“ Kubiš
2. Marek Vrábel
3. Mário „JAMBO“ Flamík
4. Ludis Tóth
5. David Vartek
6. Jakub Pružinec
7. Henrich Májek
8. Adrián Findra

 

Ďalej presúvame pohľady a celkové dianie do parkovej časti kde je už nastúpená elitná jednotka BMX PARK riderov a idú sa pobiť o to kto posúpi z kvalifikácie do finále. Ohromná šou ktorú ponúkli už kvalde Filip Baník, Viktor Orosz, Dave Janáč a Erik Figar postavila ľudí na nohy a vrieskalo sa na celú halu. Do finále postúpilo 8 najlepších drvičov, ktorí sa vo finále „skoro“ pozabíjali!

 

MTB JAM

10 registrovaných riderov na MTB bikoch vytvorili tiež hustú atmosféru. Jazdila sa ako technika, tak poriadne polety a transfery čiže každý si prišiel na svoje. Výsledky boli dosť tesné a na 3.mieste sa ukázal jeden z najčastejších riderov v hale, nitrančan Alex Lukáč, ktorému sa po prvý krát podarilo nedolámať sa pred súťažou a odjazdiť všetko čo chcel, a po vyhlásení výsledkov plakal každemu na rameni. Tak sa tešil haha!!! 2.miesto Palko Hraško. Palko šiel jazdy na istotu a bez prestávky, čo porotu naozaj zaujalo. Je to proste borec a netreba ho nejako moc predstavovať. No a víťaz kategórie MTB aj keď veľmi tesne ale predsa sa stal maďarský rider menom Tamáš Gargya, ktorý svojou jazdou prekvapil porotu aj divákov a na záver odišiel flair. Gratulujeme!

MTB  Výsledky

1. Tamáš Gargya
2. Palko Hraško
3. Alex Lukáč
4. Samuel Vnuk
5. Viktor Novák
6. Peter Valko
7. Robo Bartakovič
8. Slavo Marcibányi

 

BMX PARK

A je to tu !!! BMX PARK finále… Osem najlepších sa ide pobiť o prvé 3 miesta a titul majstra slovenska v parku. Martin Toma šiel ako prvý a je až neuveriteľné, ako sa tento rider za tak krátku dobu vyjazdil. A to až tak ťe v druhej jazde trafil pri 720-tke cez funbox hlavou strop !!! a nasledoval tvrdý pád. Naštastie sa tento borec nezranil nijak vážne a finále mohlo pokračovať. Libor Páleník sa po pol roku objavil v šuranoch na akcii a zajazdil tiež ako pán či už veci cez hlavu alebo veľké kombinácie cez funbox. Martin Szabo zo senice je predľa mňa čistý stroj ! Brutálne kombinácie trikov v poletoch, nad ktorými zostával až rozum stáť pretože to bolo úťasné vidieť koľko toho tento borec stihne nastrieľať za jednu minútu. Rešpekt ! Filip Baník bol ďalší človek na ktorého sme sa tešili. 100% kontrola biku, 100Kg živej váhy a k tomu jeho hydraulické ruky a nohy ukázali že je to tvrdý borec zo slovenska, čo zabije štýlové jazdy na akejkoľvek akcii kam príde. Kopec transferov a naťahovacích trikov spôsobilo že kto mohol, ten vrieskal… Ďaľším riderom bol Michal Kovačovič. Skromný 18 ročný zabijak z Blavy, ktorého už netreba moc predstavovať zajadil na istotu obe jazdy s naloženými vecami ako na funbxoch, tak cez spinu a dolpnil to všetko technikou na plošinách rádiusov. Rešpekt pred Michalom, ktorý má istú BMX budúcnosť v živote ! Tak a na treťom mieste sa usadil Erik Figar. Erik je v súčastnosti jeden s najlepších jazdcov v európe a bolo to na ňom poznať. V prvej jazde ukázal veľmi náročné kombinácie v poletoch a transferoch, ktoré vidíme v hale len keď príde on. Bohužiaľ v druhej jazde trafil rukou strop keď robil Flair no Hander a takmer z toho bola fatálna rakva. Akoby len zázrakom si zodral ruku a svoju jazdu prerušil. Chvalabohu sa mu nič horšie nestalo. Erik je proste borec a všetci to vieme. 2.miesto dostal Dave Janáč. 30 ročný profi veterán šiel na istotu a predviedol doslova exhibičnú jazdu plnú masívnych 360 downwhipov a ako last trick odišiel 360 downwhip to no hand !!! Fantázia. 1.miesto a zároveň titul majstra slovenska získal VIKTOR OROSZ !!! Viktor je asi najsebakritickejším riderom akého poznám ale to čo predviedol bolo naozaj neskutočné. Hneď úvodný trik nasolil najväčší transfer z malého funboxu do spiny a natiahol tam turndown… Všetci vrieskajú a s úžasom hľadia ako tento slovenský Denis Enarson elegantne prelietal park všemožnými transfermi a štýlovými trikmi. V hlave stále počujem všekých ľudí revať na plné hrdlo! Jednoducho ohromná jazda… Mne ostáva len „klobúk dole“ pred všetkými borcami, čo sa postarali o tak zaujímavé finále a atmosféru, ktorá sa tu opakuje len raz za rok. ĎAKUJEME !!!

BMX PARK Výsledky

1. Viktor Orosz
2. Dave Janáč
3. Erik Figar
4. Filip Baník
5. Michal Kovačovič
6. Martin Szabo
7. Martin Toma
8. Libor Páleník

 

Po vyhlásení vysledkov a opuistení haly sa začala mocná afterka „Atypic Friday“ pod New Age v miestnom Šurianskom klube Havana. Prišlo veľa DJs a odpalovali najtučnejšie DNB sety. Zodpovedne sa oslavoval úspešne ukončený závod v hale a všetci si užívali party, kde sa diali veci. Kto nebol môže ľutovať. Takže big up všetkým zúčastneným, boli ste skvelí !

 

Fotogaléria z dňa

 Fotky od Igor Menyhárt

 

Ďalšie fotky nájdeš vo fotogalérií na Dirtbiker.cz TU

 

Fotogaléria z afterparty

 Fotky od Kornel Mucsková

 

Plagáty akcie:

JUNKRIDE INDOOR JAM af-01c.ai

 

Organizátori a hlavní sponzori:

JUNKRIDE CREW – www.junkride.sk
NEW AGE – www.facebook.com/NEWAGEDNB
OZ ŠURIANSKI JAZDCI – www.surianskijazdci.sk
SLOVENSKÁ ASOCIÁCIA FREESTYLE BMX – www.safbmx.sk
HAVANA BAR, Šurany

Sponzori:

MONSTER ENERGY – www.monsterenergy.com
RIDE DISTRIBUTION – www.ridedistribution.com
MUTANTBIKES – www.mutantbikes.com
DEVILWORK – www.dw-cycles.com
BLACK FLYS – www.blackflys.sk
SUNNYROAD – www.sunnyroad.sk
MEATFLY – www.meatfly.cz
FIBO KARTING – www.fibokarting.sk
STEIGER – www.steiger.sk
KURUC TETRAPAK – www.kuruc.sk
ENSERVIS – www.enservis.sk
KABLESCHLEPP – www.kabelschlepp.de/sk
MESTO ŠURANY – www.surany.sk

Madiálni parnteri:

DIRTBIKER – www.dirtbiker.cz

 

Vidíme sa na ďalších akciách, stay tuned !

 

Text: Tommy Habaj