JUNKRIDE INDOOR JAM Vol.2 – Report

Sezónu vo veľkom štýle odštartoval JUNKRIDE INDOOR JAM Vol.2 v bike hale v Šuranoch minulú sobotu alias súťaž vo freestyle bajkovaní. Hala bola otvorená už od 9 rána a bikeri sa v pohodičke rozjazdievali. Postupne prichádzali rideri a diváci z celého Slovenska aj Česka. V hale na nich čakal čerstvo postavený rádius, relatívne nová spina a nové street prekážky, takže podmienky na jazdenie sa nám podarilo pripraviť vynikajúce.

 

Celkovo dorazilo 51 jazdcov a ešte viac divákov. Hala bola naozaj plná zvedavých ľudí, prišla dokonca aj televízia a mali veru čo sledovať ! Napriek tomu, že je začiatok sezóny, boli jazdci vyjazdení skvelo a bolo vidieť že aj v zime je konečne kde jazdiť a že Šurany pomohli tomuto športu na Slovensku.

 

Počas akcie vládla uvoľnená atmosféra, zadarmo sa čapovala kofola, do rytmu hral DJ Skrkoo dubstepiik, zatancovala tanečná skupina Kinder Surprise a ľudia si mohli pozrieť nejaké tie komponenty hlavne od sponzora akcie Simple Bike Co. a slnečné okuliare Black Flys.

 

Samotná súťaž bola rozdelená na 3 kategórie a to Park BMX, Park MTB a STREET. V každej kategórii sa najprv odjazdila kvalifikácia, z ktorej do finále postúpilo niekoľko jazdcov. Finálové jazdy sa s miernym meškaním začali okolo 17:00.

 

Finále sa začalo MTB kategóriou, kde padali backflipy, supermany, condor to barspin v podaní Palka Hraška. Patrik Gažo dával krásne tailwhipy, truckdriver, ktorý sa pokúsil aj cez spinu. Martin Sitáš si jazdil na istotu svoje supermany, tailwhipy a barspiny. Filip Henč sa na MTB pokúsil aj o flair!

Výseldok Park MTB:

1. Palko Hráško
2. Patrik Gažo
3. Martin Sitáš

 

Po MTB nasledoval Park BMX, kde to vrelo ! Michal Beránek z Česka prišiel ukázať svoje flair whipy, 36 dobulewhipy alebo bikeflip! Viktor Orosz vytiahol svoj čerstvý backflip condor a vysoké polety. Ukázala sa aj celá Námestovská parta, kde Dominik Jancek zaradil barspin transfer backflip a veľké supermany. Po zranení sa ukázal v skvelej forme aj Filip Baník s tailwhipmi, štýlovými 36kami a 36kou z dopadu funboxu do odrazu. Skvele zajazdil aj Marek Žabka s flairom alebo 36 whipom.

Výsledok Park BMX:

1. Michal Beránek
2. Viktor Orosz
3. Dominik Jancek

 

Posledný sa jazdil STREET v ľavej streetovej časti parku. Tu sa zúčastnil najväčší počet jazdcov a najviac zajazdili mená ako Tomáš Blaho s barspinom to manual to condor na placku a 180 bar do backward manualu na radiuse, alebo Tomáš Fraštia, s takmer odídeným smithgrindom do tailwhipu ! Mário Flamík zabíjal svojou štýlovou jazdou a veľkými 36kami. Skvele zajazdil aj Gabo Hušek s hangfive a nosemanualom cez plošinku pramídy. Prekvapil aj MTB streeter Erik Halmeš s truckdrivermi a tailwhipmi na piramíde a nosebongmi do barspinov.

Výsledok STREET:
1. Tomáš Blaho
2. Tomáš Fraštia
3. Mário Flámik

 

Akciu zakončil koncert miestnej kapely Zakázaný prístup a následné vyhodnotenie súťaže.

Akcia si myslím že mala veľký úspech, všetci si odniesli zážitok, žiadne zranenia a freestyle bikovanie a aj samotná hala sa ukázali v dobrom svetle aj pred médiami.

 

Video z dieľne SEWER.SK:

Frajer na záver v televíznych novinách na Markíze:

 

Ďakujeme partnerom akcie a všetkým zúčastneným, verím že podobných, a ešte lepších akcii bude tento rok naozaj veľa, takže sa vidíme !


Partneri akcie:

JUNKRIDE.sk – Bike obchod a web  – www.junkride.sk

Simple Bike Company – BMX značka z Dánska – www.simplebmx.com

Black Flys – Slnečné okuliare z Kalifornie – www.blackflys.sk

Mutantbikes – Bike značka z portugalska – mutantbikes.mfobmx.com

TA2U – Tatoo Studio v Šuranoch na ulici SNP 14 (čoskoro otvorené)

Mesto Šurany – www.surany.sk

All Stars – Fitness Studio a výživové doplnky najvyššej kvality – www.all-stars.sk

ESB – Bike web – www.eastsidersbmx.com

SEWER – Multikultúrny web portál zo severu – www.sewer.sk

MY – Nitrianske noviny – www.mynoviny.sk

CETV – Nitrianska regionálna televízia – www.cetv.sk

Bikemagazin.sk – Bike web – www.bikemagazin.sk

 

Fotogaléria:

 

RIDE, JUNK RIDE !