Junkride GERMANY Trip 2013

Časť JUNKRIDE Crew sa nedávno rozhodla navštíviť nášho parťáka Filipa Pobočíka, ktorý už niekoľko rokov žije v Nemecku. Momentálne býva cez víkendy v meste Bad Aibling neďaleko Mníchova a cez týždeň v Mníchove, kde študuje a pracuje. Náš trip trval 4 dni, počasie mohlo byť aj lepšie ale užili sme si to. Čítaj čo sme zažili:

 

Vyrážali sme v stredu, zostava ja Maker Konkoly, Aďo Bujalko, Patrik Gažo a vodič Adroš Mihalík. Čakalo nás cca 650km, takže Adrian dal ešte ráno skontrolovať auto, či je všetko v poriadku. Nanešťastie mechanici zistili závadu, ktorá sa musela opraviť a na Adrošovej dodávke pracovali až do cca 17:00, kedy sme konečne vyrazili. Cesta prebehla bez problémov a neskoro v noci sme dorazili k Filipovi do Bad Aiblingu.

 

 

1. deň – Bad Aibling, Brannenburg, Insbruck:

Bad Aibling je domovom známeho ridera Andy Wittmana (organizoval napríklad Nine Knights), ktorý tu má vybudovaný fajnový dirtpark, ktorý sme hneď navštívili, ale bohužiaľ bolo napršané a nedalo sa jazdiť.

 

Dirtpark Bad Aibling:

IMG_4170

Dirtpark bol úplne ohradený a zamknutý, Filip spomínal, že ak tu chce niekto pravidelne jazdiť musí platiť ročné členské do klubu 70€ a jednorázové vstupné je 5 € ! Dirtpark rozlohou nebol najväčší a nachádzali sa tu pohodové dirtíky a jedna gigantická lajna s asi 7 metrovým dirtom s 3m vysokým odrazom.

IMG_4177IMG_4172

 

 

Hneď vedľa dirparku bol menší zabudnutý skatepark o akom sa nám na Slovensku môže len snívať:IMG_4179

 

Keďže jazdiť sa nedalo tak sme posadali do dodávky a vybrali sme sa do Brannenburgu, kde majú dirťáci halu v starých kasárňach ktorá predtým slúžila ako športová hala. Hala bola veľká, ale nachádzal sa tu len jeden foampit s masívnym rozbehom a resi-dirt, ktoré si chalani postavili sami na zimné obdobie a pár punkových prekážok.  Takže prekážky nič moc, ale na trénovanie super. Vstupné sme platili 5€ ( najprv od nás chceli 10)!

 

Homemade hala Brannenburg:

IMG_3995

 

V Brannenburgu sme sa nezdržali dlho, pretože sme mali v pláne fajnovú halu v asi 100km vzdialenom Insbrucku v Rakúsku, ktorá bola pre bajky otvorená len od 18:00 do 22:00.

 

Hala v Insbrucku:ins1

 

Hala v Insbrucku je naozaj veľká s množstvom prekážok. Hlavná časť bola s menšími a street prekážkami určenými hlavne pre skate, bola tu aj parková časť s funboxom a step-upom a veľký bazén. Hala bola vykurovaná, bolo tu WC, zamykateľné skrinky na veci, automaty s jedlom a vždy prítomný správca, ktorý mal vlastnú miestnosť odkiaľ vyberal vstupné prijateľných 2,50€. Luxus !

 

ins2

IMG_4203

 

 

V hale sme pojazdili skvele a o 22:00 sme sa vydali naspäť do Bad Aiblingu, keď začalo snežiť. Celá oblasť bola totiž celkom hornatá a zatiaľ čo na Slovensku ste mali fajnových 20 stupňov my sme sa triasli v zimných bundách. Tak sme si išli v snehovej výchrici po diaľnici, viditeľnosť nulová a do toho sme dostali defekt ! Hneď sme to parkli na benzinku. Jednoduchá výmena a ideme ďalej ? Bolo by tak keby Adrošov mechanik pre lepšiu bezpečnosť nadal na skrutky v kolese špeciálny sprej, vďaka ktorému sme nevedeli povoliť skrutky a museli sme zháňať väčší kľúč :D

 

IMG_4226

IMG_4253

 

 

Nakoniec sme o 2 v noci úspešne dorazili na izbu a tešili sa na ďalší psycho nemecký deň v zaprdenej dodávke :D

 

2. deň – Brannenburg

 

Druhý deň začal suverénnymi raňajkami u Filipa doma, mali sme v pláne halu ale Adroš s Filipom museli ísť najprv opraviť defekt na kolese aby sme mali použiteľnú rezervu. Bohužiaľ to bol väčší problém ako sa zdalo a Adrian sa vrátil so 4 hrdzavými diskami aj s gumamy za 60 euro po 4 hodinách hľadania.

 

Po obede sme sa vybrali do Brannenburgu do haly s foampitom a resi dirtom kde sme boli v prvý deň. Tu sem si dali krutý ride. Najviac zabíjal ako inak Aďo Bujalko a Patrik Gažo, ktorý drtili triky do molitanu a na resi. Patrick  chytil a „ustál“ 360 triple barspin ! Aďo drtil backflip kombinácie 720ky a podobne. Skúsili sme si nejaké tie barellroly a podobne.

 

Hala Brannenburg:IMG_3987

 

 

Stickerbombovali sme všade:

IMG_3844

 

Aďov 360 Frontflip:IMG_3810

 

 

Patrika zapísali na listinu best trickov do molitanu :

IMG_4006

 

 

3. deň: Mníchov

Tretí deň sme išli Filipovi na byt 100km severne do Mníchova. Tu sme navštívili priemerné dirtovisko na okraji mesta. Menšie skoky a posledný resi dirt. Bolo ale ešte mokro a miestami trochu blato. Dalo sa ale jazdiť ale nebolo to extra. Bolo tu dosť miestnych, ktorí si jazdili menej trikov a väčšinou len poletíky alebo štýl.

 

Dirty na okraji Mníchov:

IMG_4324

 

 

Môj table z ktorého my Filip vyšmelil takúto fotku:IMG_4022

 

Po dirtoch sme išli ešte do betónového skateparku, ktorý bol veľmi netypický a bol zložený len z vĺn, bez hrán a kopingov, ktoré boli len na okraji bazéna a bol plný skejťákov a kolobežkárov. Niečo sme napriek tomu a veľkej zime predsa len pojazdili.

 

Patrickov footjamwhip:

IMG_4368

 

 

Aďov Condor:IMG_4350

 

 

Filipov Table:IMG_4353

 

 

V skateparku sme sa nezdržali dlho a išli sme Filipovi na byt, kde sme dali chill, jedlo a začali popíjať s Filipovými spolubývajúcimi, kde sme dali silný pokec v angličtine a s rumom v ruke. Vyrazili sme do ulíc poobzerali mesto, metro, nejaké podniky. Všetko tam bolo na úrovni, moderné metro, doprava a podobne ale to sme uvideli až na druhý deň na streete.

 

4. deň – Mníchov street

 

V nedeľu sme sa vybrali do ulíc Mníchova. Bol to prvý teplejší slnečný deň tripu, takže sme boli dosť radi. Užívali sme si jazdu mestom a sledovali futuristické budovy, ulice a vlastne všetko. Na niektorých miestach sme si vážne pripadali ako v blízkej budúcnosti. Na začiatku sme objavili jeden street spot zašitý vedľa parku celý obkolesený živým plotom a vznikli takéto fotky:

 

Maker Barspin:IMG_4410

 

 

Aďo Moonwlaker:

IMG_4398

Ďalší spot bol pri nejakej budove s veľkým jazerom, kde Paťo naložil takýto Condor a Filip padol jednou nohou do vody, hehe:

IMG_4476

 

Aďov Barspin:

IMG_4581

 

 

Maker a jeho obľúbený table:

IMG_4572

 

 

Paťov can-can ako jeden z posledných trikov tripu:

IMG_4586

 

 

Okolo 17:00 sme dostreetovali, išli na byt zbaliť sa a vyrazili sme smer Slovensko znovu do zaprdenej Adrošovej Junkride dodávky :D Tento posledný deň tripu hodnotím za najlepší, lebo bolo konečne teplo, slnečno a street v Mníchove bol najlepší a určite sa naň chcem vrátiť ! Ostatné dni neboli zlé ale bolo upršané studené počasie, čiže sme nemohli jazdiť dirty, ktoré boli hlavným bodom tripu, takže sme boli len v halách.

 

Tesne pred odjazdom:

IMG_4675

 

 

Nemecké trojprúdovky:

IMG_4276

 

Nemecko teš sa na nás o rok !

 

Kompletná galéria:

 

 

Ride!