JUNKRIDE DIRTY JAM 2019 / Fotoreport + Video

Tak ako každým rokom ani tento nechýbal v kalendári akcii JUNKRIDE DIRTY JAM v legendárnom pieskovom spote na Trávnici neďaleko Šurian. Akcia, ktorá sa po mnohé roky zapísala v pamäti mnohým ľuďom vďaka jej spontánnosti, jazdeniu cez deň aj v noci, ohňostrojmi, horiacimi predmetmi a párty, ktorá trvá až do rána. Tohtoročný Jam nebol iný a na „piesku“ sa stretlo mnoho dirtovým, parkových a aj zopár streetových jazdcov, ktorí vytvárali dobrú náladu počas celého dňa a noci.

 

Video Junkride DIRTY JAM 2019 od GH5 Records

 

Počas dňa to bola klasika. Chalani si jazdia pozvoľna svoje obľúbené veci. Popíja sa pivko a na grille sa pečú všelijaké dobroty. Padá veľa spoločných fotiek a fotiek z jazdenia. Lokálny DJ´s hrajú skvelú hudbu a v JUNKRIDE stánku si ľudia prezerajú nejaké to oblečko. Tento rok sa objavujú aj lokálny mladí jazdci na odrážadlách a menších bmx. To doplnilo priateľskú atmosféru, ktorá tu každoročne panuje.

V podvečer akcie sa vyhlásil speaker Viktor Orosz „best line“ jam na dirtoch. Chalani na MTB a BMX ukázali vydarené série trikov a hlavne si skvele pojazdili v pohodovej atmosfére. Najviac trikov nastrieľali Palko Hraško s 36 whipom a double truckom a Martin Toma s backflip condorom. Ukázali sa aj Andrej Szabo, Martin Škvarko, Jakub Zrubec, Tomáš Štrba, Maker Konkoly a ďalší riders. Radosť pozerať !

Okolo pol ôsmej večer sa vyhlásil „best trick“ na veľkom step-upe a tam už padali veľké peklá. Celé osadenstvo však čakalo na Martina Tomu, ktorý pred nejakým časom vyhlásil, že hecne prvý double backflip práve na veľkom step-upe na Trávnici! Po naozaj krátkej príprave zahlásil, že ide do toho ! Parádne sme sa vyhecovali a za vreskotu celej partie to Martin odišiel len tak na prvý pokus !!! Fantázia !!! Oslavujeme a gratulujeme. Veľká radosť zavládla v každom z nás. Je to borec a zaslúži si uznanie.

 

Zostrih doublebackflipov od Martina Tomu

 

Po Martinovi sa na step-upe jazdilo ďalej a veľké veci si odišiel Palko Hraško s beko condorom s obrovským supermanom, Vilo Križan so 720, Tomáš Štrba, ktorý tam potiahol backflip barspin, tiež Maker struhol 360, Šebe hecoval 36tky na enduro biku a lokálny boys zabíjali tiež. Skrátka paráda ! Na záver sme si dali ešte malú drop a boner session, kde jazil domáci Luboš Návojský, Kubo Šebesta, Maker s tejblom a Vilo Križan vyhecoval aj 36tku z veľkého dropu, ktorá bohužiaľ nevyšla.

 

Ako slnko zapadalo tak sa pomaly poodkladali biky a nastala opekačka, grilovačka a tancovačka… Zapálili sa vatry a ohňostroje a dali sme si ešte nočný street jam za svetla reflektorov ! A ďalej to už bol klasický spontánny „mayhem“… Divoká hudba, osviežujúce drinky a partia blízkych ľudí to potiahla po celú noc v parádnej atmosfére.

 

 

Fotogaléria od Peťa Goroga aka Lil P

 

Fotogaléria z atmosféry od Tommyho Habaja

 

Ďakujeme všetkým zúčastneným! Vidíme sa znovu o rok !