Junkride DIRTY JAM 2016 / Fotoreport

Minulý víkend 18.6. za splnu sa konal na našom underground dirt jump spote v malebnej obci Trávnica každoročný nenormálny dirtový jam. Dirtíky boli fajnovo nachystané, grily rozpálené a počasie vyšlo naozaj skvele. Krásne slnečno tak ako to má byť. Počas dňa postupne prichádzali rideri z celého Slovenska dokonca aj Maďarska. V chille sme si jazdili, kecali, grilovali, čapovalo sa pivečko, do rytmu hrali DJs, proste paráda.

 

BEST TRICK veľký step up

 

Okolo 17:00 sme spustili prvý JAM na veľkom step-upe. Po tých Monstroch a po miernom úpale chalanom trošku hrablo a niektorí sa pravdepodobne chceli zabiť. Ale prečo nie, step up je celkom fajnový a trikovalo sa na ňom dobre, takže všetci skúšali posunúť svoje hranice.

Viktor Podstavek flatspin

JUNKRIDE DIRTY JAM 2016-89

 

Za najväčších samovrahov považujem Martina Tomu a Martina Szaba, ktorí si za extrémne pokusy o 36 doublewhipy, 7dvojky zaslúžili ocenenie best crash a liter Finlandie. Belo Šrank sa tiež nebál a pokúšal sa o veľký superwhip. Asi najkrajšie 36ky – flatspiny skoro dole hlavou dával Viktor Podstavek. Dvaja típci z Maďarska, Konrád Szabó dával brutálne tailwhip to tailwhipy, superwhipy a Tamás Gargya backflip tailwhipy a 36 tailwhip to barspin, ktorý bol best MTB trikom. Aďovi Bujalkovi išli barspiny a zabil best BMX trick  barspin to barspin to condor !

 

Tamás Gargya backflip tailwhip

JUNKRIDE DIRTY JAM 2016-81

Aďo Bujalko a Tamás Gargya

 

Palko Hraško – Superman Seatgrab

JUNKRIDE DIRTY JAM 2016-75

 

BEST LINE DIRT JUMPS

Pri západe slnka sme si dali JAM o best line na dirtoch. Veľké lajny si išli Patrick Gažo a Palko Hraško s klasikami ako backflipy, 360ky, supermany suicide ako na step upe tak aj na dirtoch. Najlepšie lajny ale padli na BMX riderov. Erik Krotký dával extrémne triky, decade, frontflipy, backdlipy, flair v poslednom rádiuse a Viktor Orosz s backflip turndownom, double tailwhipom, barelrollom a podobne. Pekný onehand cancan dával Jaro Novelinka a fajne si jazdili aj ďalší rideri.

 

Viktor Orosz – Barelroll cez druhý

JUNKRIDE DIRTY JAM 2016-95

 

 

Erik Krotký – decade

JUNKRIDE DIRTY JAM 2016-35

 

 

Aďo Bujalko – Onehand Nac Nac

JUNKRIDE DIRTY JAM 2016-30

 

 

Patrik Gažo – Suicide cez prvý

JUNKRIDE DIRTY JAM 2016-39

 

Best lines boli drsné, Luboš Návojský zlomil bike na dve polovice, jazdilo sa pri západe slnka a najštýlovejšie jazdy zabili Viktor Orosz a Erik Krotký

Celý deň sa aj chillovalo, grilovalo a hrali DJs !

JUNKRIDE DIRTY JAM 2016-10

 

NIGHT BEST TRICK FUNBOX

 

JUNKRIDE DIRTY JAM 2016-113

 

Po zotmení bol v pláne Best trick na funboxe. Reflektory svietili, ohňostroje boli odpálené, ale riders už boli unavení z celého dňa, tak som jazdil len ja Maker a Martin Toma, ktorý zabil flair v odraze a ja nejaký ten barspin do x-upu. Dúfam že tejto disciplíny sa budúci rok zúčastní viacej jazdcov. Viac z nočného jazdenia bude vo videu.

 

Už nočné jazdenie sa postupne menilo na zbesilú DnB párty. Zapaľovali sa vatry, odrazy a za mesačného splnu sme sa postupne menili na vlkodlakov :D Ďakujeme všetkým čo si prišli užiť túto brutálnu akciu, vidíme sa znovu o rok ! Teraz si vychutnajte galériu z akcie.

 

Kompletná fotogaléria

 

Ďakujeme za fotky hlavne Zuzke Petruškovej, ktorej blog nájdete tu. Taktiež Petrovi Gorogovi a Martinovi Magatovi.

 

Vidíme sa na POOL JAME v Šuranoch 9.7. !

 

Ride !