JUNKRIDE DIRTY JAM 2014

Uplynulá sobota bola zatiaľ jeden z najhorúcejších dní tohto leta a my sme mali v našom domácom bike spote v Trávnici, ako už každý rok, legendárnu akciu pod názvom Junkride DIRTY JAM. Dirtové lajny boli pripravené, jazdci slnkom nažhavení dávali veľké triky a party bola mocná !

 

Dirty v Trávnici sú zašité za dedinou v starom sade, bez normálneho prístupu autom a hlina je tu v letnom období extrémne preschnutá, preto k nám zavíta vždy len niekoľko odvážlivcov. Počas dňa postupne prichádzali jazdci a pomaly sa rozjazďovali. Teplo bolo naozaj obrovské preto sa po väčšinu dňa len chillovalo, grilovalo a čakalo na večer. Atmosféra bola pohodová a každý si užíval až prežíval letný deň.

 

Chillout a Viktorov footjam v lúčoch horúceho slnka:

IMG_2452

 

Keď ustúpili teploty a slnko pomaly zapadalo rozbehli sme JAM na veľkom Step Upe, ktorý sme tento rok mierne zväčšili. S jazdcami sme odraz pred jazdením ešte šejpli a dopad mierne rozkopali a poliali aby bol čo najpohodlnejší, čo sa podarilo. Padali naozaj masakerné veci ako napríklad 360 Condor od Lukáša Andrášika, obrovské supermany od Ďuďa Žiaka a Romana Pichnarčíka, barelroll od Viktora Orosza, top MTB  trik na step upe bol 360 double barspin od Patricka Gaža a najmocnejší backflip barspin a backflip tailwhip od Andreasa Fiore, za ktorý si vyslúžil best trick, nenormálna radosť !!!

 

Lukáš Andrášik s 360 Condorom na step up:IMG_2486

 

Po Step Upe sme si dali JAM na Dirt Jump lajne, ktorá teraz fungovala až so 6 skokmi. Lajna začína dreveným naskakovacím dropom a dvomi väčšími Dirtami, za ktorými je menší Step Up hneď do klopenky na posledný menší technický dirt, za ktorým je rádius s dvomi bankami.

Najviac najazdenú dirt lajnu mal Viktor Orosz, ktorý si vyslúžil ocenenie best line a naložil triky ako backflip turndown cez prvý, doubletailwhip cez druhý, tailwhip cez tretí a jazdil vždy aj posledný dirt s rádiusom na konci. Ďalším skvelým riderom bol domáci Peter Gorog, ktorý okrem tailwhipov zabil štyri 360ky a potom štyri backflipy za sebou v jednej lajne !! Neskutočný bol aj Patrik Molnár s frontflip condorom a takmer sa zabil pri pokusoch o backlfip tailwhip. Roman Pichnarčík nakladal svoje klasické backflip condory cez prvý. Najlepším MTB trikom na dirt lajne sa stal 360 tailwhip od Viliama Križana na druhom dirte, ktorý dal krásne na čisto !!

 

Peter Gorog s Tailwhipom cez prvý:

DSCF2028

 

 

Vilo Križan s tailwhipom v rádiuse na konci dirt lajny:

IMG_2471

 

Energiu nám prišli dodať s Red Bullu:IMG_2512

 

Okrem dirtov a step upov sa jazdil aj drevený drop, kde ako jediný si naložil Ďuďo Žiak krásny table:

IMG_2383

 

 

Akcia bola skvelá, bolo trochu teplejšie ale nefúkalo ani nepršalo čo bolo super. Po odjazdení jamov a vyhlásení top jazdcov nás čakala druhá polovica programu a to afterparty. Junky Dirtz sú zvláštnym miestom, kde sa počas takýchto nocí vždy udejú zaujímavé veci, ktoré sa len ťažko dajú opísať. Našťastie ako aj celý deň bol aj počas afterky pri tom Filip Pobočík s kamerou, takže sa môžete tešiť na abnormálne video z akcie !

 

Kompletná fotogaléria:

Fotky od Mareka Svancaru: www.mareksvancara.com

 

Vidíme sa o rok znova !

 

Ride !