JUNK HEAP DIRT Contest / Report

Minulý víkend sme sa s našou Junkride Crew zúčastnili prvého ročníka akcie JUNK HEAP DIRT Contest, ktorý sa odohral v celkom novom dirtparku v Kateřiniciach v Česku. Chalani tam s pomocou obce budujú celkom slušný park s ktorým sa zapojili aj do našej Junkride Army. Hlavne bratia Zbranekovci tu urobili veľký kus práce, za čo si zalúžia uznanie. Akcia sa im podarila naozaj skvele a prišlo celkom slušné množstvo hlavne MTB riderov.

Park sa skladá z dvoch dirtov, za ktorým nasleduje výjazd na konštrukciu z ktorej je step-down a následne dva ďalšie dirty. Lajna sa jazdila skvele a nebyť vetra tak je pojazd dokonalý. Típci sa ale s vetrom popasovali a padali nenormálne veci. Hodnotili sa dve kategórie BMX a MTB a doplnkové miesta best trick BMX a MTB a best whip !

 

V kategórií MTB najviac zabíjali Palko Hraško a Dávid Morelo, ktorí boli na tom veľmi nerozhodne. Dávid dával flipwhipy, veľké supermany, tailwhipy a Palo to zabil čistou lajnou, kde dal trik na každom skoku ako backflip nohander, truckdriver, canonball a aj condor z netrikovateľného stepdownu a zaslúžil si prvé miesto ! Tretie miesto vybojoval a prekvapil tiež Slovák Filip Likavčan za krásne supermany, tailwhipy, truckdrivery a rheederflipy.  Z našej crew parádne zajazdil aj Viktor Podstavek, ktorý si dával tiež nohander backflipy, doublebarspiny, 36 nosedive a tailwhipy. Českí MTB rideri si celkovo dávali veľmi pekne, ale po mene ich všetkých nepoznám takže si ich pozrite v galérií.

David Morelo – backflip tailwhip

JUNK HEAP DIRT CONTEST-59

 

V kategórií BMX dominoval Jan Hanzlík, ktorý vo finále dal extrémny 36 oposite downwhip,  flipwhip a 360 backflip, za ktorý si odniesol aj best trick!  O druhé miesto sa zaslúžil 14 ročný Krištof Odehnal, ktorý na svoj vek dával veľmi pekné čisté lajny s veľkými supermanmi, condormi, tailwhipmi. Tretie miesto získal náš Viktor Orosz za jeho klasické backflip turndowny, doubletailwhipy. Pekne zajazdil aj Aďo Bujalko s backflip barspinom hneď cez prvý a potom so štýlovicami ako suicide, barspin to x-up, nofooted cancan.

Viktor Orosz – doubletailwhip

JUNK HEAP DIRT CONTEST-40

 

Na záver sa jazdil aj best whip contest, kde boli najlepší whiperi Viktor Orosz a Ondra Kremser. Ondra to ale nakoniec urval viac a odniesol si tak štýlovú lopatu !

Ondra Kremser – best whip

JUNK HEAP DIRT CONTEST-33

 

 

MTB DIRT JUMP

1. Palko Hraško

2. David Morelo

3. Filip Likavčan

BMX DIRT JUMP

1. Jan Hanzlík

2. Krištof Odehnal

3. Viktor Orosz

BEST TRICK

MTB- Michal Hajcek -Nofoot tairgrab do nofoot can canu

BMX – Jan Hanzlík – 360 backflip

BEST WHIP:

Ondra Kremser

 

Winners:

 

 Fotogaléria:

 

Plagát akcie:

junkheapVERZE2final

 

 Pozdrav od Pavla Zbraneka : Ahoooj !! Nejvic bych chtel podekovat vsem co prijeli, že se to vse podarilo !! A podekovani obci Katerinice, a že sme se mohli stat soucasti rodiny JUNKRIDE ARMY!!!

 

Čoskoro jazdíme zas !