Filip Baník Skatepark Námestovo 2015

S koncom roka prichádza s novým editom aj Filip Baník, ktorý video už dlhšie pripravoval v jeho novom domácom skateparku v Námestove. Betoňák má Filip kúsok od domu, takže ho má krásne najazdený a v štýle si tam lieta vo veľkých rádiusoch a prekážky prepája do nekonečných sérok, do ktorých nezabúda pripájať aj technické alebo streetové triky.

 

„Video sa točilo cez jesenné dni, keď ešte bolo teplejšie jesenné počasie. Chcel som natočiť niečo z parku, z ktorého nebolo ešte žiadne oficiálne video. Za kameru aj strih je zodpovedný Filip Hrkel, fotograf, ktorý posledné roky strávil v Kanade vo Whistleri.“

 

Filip Baník Skatepark Námestovo

Video by Filip Hrkel

 

Filip trávi v parku naozaj veľa času a vedie mladých k jazdeniu. Tento rok tam začalo jazdiť veľa malých BMX killerov

6

 

„Park sa bude ešte dokončovať a mame s ním ešte veľa plánov, ale všetko záleží na financiách a sponzoroch. Odkedy sa postavil park v Námestove začalo jazdiť veľa mladých talentovaných jazdcov a vždy keď je sucho, tak sú v parku a snažia sa zlepšovať.“

 

Dokončenie parku sa dosť skomplikovalo k vôli financiám. Park je naozaj obrovský a Miloš Ogurčák pri jeho stavbe strávil neuveriteľný polrok. Na park boli vyčlenené financie, ktoré ale na tak obrovskú stavbu neboli dostatočné, takže park nebolo možné dokončiť presne podľa plánov. Chýba ešte veľká vertová rampa. Park je ale aj bez nej jedným z najlepších, ak nie najlepší betónový park na Slovensku. Prekážky sa dajú veľmi dobre kombinovať a zajazdí si v ňom naozaj každý do sýtosti.

 

Fotogaléria na záver:

11

Fotky od Kristína Kolejáková

Určite niekedy prídi do Námestova zajazdiť aj ty, park je skvelý a je tu krásne prostredie hneď vedľa Oravskej priehrady !

 

Ride !