DIRT PARK BRATISLAVA

Dirt Park v Bratislave ? Už existuje ! Jediné čo treba je prísť a pomôcť s dostavaním, šejpovaním a hlavne pravidelným jazdením a udržiavaním. Vyzývame teda všetkých, ktorí majú radi hlinu, aby v nedeľu 14.4. prišli na brigádu na dirty v Podunajských Biskupiciach.

 

Dirt Jump ja naozaj zaujímavá disciplína vo freestyle BMX aj MTB a má vo svete veľmi veľa priaznivcov. Na Slovensku sa už niekoľko dirtparkov nachádza, ale mohlo by ich byť viac.

 

Najväčšou výhodou dirt parkov je ich nízka finančná náročnosť. Stačí vybaviť nejaký odľahlejší pozemok v meste a povolenie na stavbu pár hlinených kopcov. K tomu zaplatiť báger na nejakých 5-10 hodín, čo je cenovo do 300€ a všetko ostatné je už len ľudská práca. A tu narážame na problém: Ľudská práca ? Bohužiaľ na Slovensku sa často stáva, že ľuďom sa do toho jednoducho nechce, a keď už sa chce, tak zas chýba dobrá partia a dvaja ľudia na dirty naozaj nestačia.

 

Preto sa treba hecnúť, obvolať všetkých kamošov, bikerov z okolia, zorganizovať brigádu a užívať si parádne skoky celý rok ! Niečo podobné rieši aj Matúš Ondrej z Bratislavy, ktorý s otcom vybavil fajnový pozemok v BA a začal so stavbou dirtov, bohužiaľ má ale problémy zohnať viacej ľudí, ktorí by mu pomohli.

 

Aktuálny stav Dirt Parku v Podunajských Biskupiciach:

 

Ďalej vám už o projekte povie sám Matúš:

 

Čaute! Volám sa Matúš a už približne tri roky robím na výstavbe dirt/trail parku v Bratislave. Samotná iniciatíva prišla od môjho otca ktorý ma nielen podporil ale aj finančne a úradne pomohol k začatiu výstavby, pretože získať pozemok na dohodu je samo o sebe zázrak. Keď sme už mohli konečne začať so šejpovaním a vlastným tvorením tak sme narazili na celkom závažný problém, ktorým je nedostatok ochotných ľudí, ktorí sa aspoň trocha vyznajú v stavaní hlinených skokov a hlavne neprídu sa len povoziť ale aj pomôcť. Tým že sme doteraz nevytvárali nejakú stálu komunitu bikerov tak bolo možné park len udržiavať a nie ho ďalej rozostavovať pretože areál je príliš veľký pre troch ľudí.

 

Tento rok môže byt posledný keďže nám zmluva vyprší a my sme zatiaľ neboli schopní dať celý park do prevádzky, preto by sa každá pomoc hodila. Bol by to prvý oficiálny hlinený park v Bratislave, kde by prístup nemal nikto okrem samotných riderov.

 

Tieto fotky sú len niečo málo, čo sme stihli za 2 dni po otrasnej zime, ktorá našťastie nezanechala až tak veľa škôd.

 

Bol by som rád ak by sa našlo pár chalanov, ktorí by boli ochotní podieľať sa na výstavbe a taktiež vytvoriť team ľudí, ktorý by park nielen udržiaval ale taktiež jazdil a chilloval v ňom jak sa patrí.

 

Prvý a druhý dirt:

Rozbehová rampa:

 

Prvá oficiálna brigáda v tomto Dirt Parku bude zajtra, 14.4. cca od 12:00, kde budeme aj my s JUNKRIDE Crew !

 

Dirt Park sa nachádza v Bratislave v časti Podunajskeé Biskupice na ulici Devätinová 54.

 

Ak by mal niekto záujem prísť, alebo vedieť viac o tomto parku, nech kontaktuje nás, alebo Matúša Ondreja – mo6923@gmail.com.

 

No Dig No Ride!