DIRT HANGAR WIEN TRIP

Tento týždeň sme si dali trip do novej dirt jump haly neďaleko Viedne pod názvom Dirt Hangar. Hala bola otvorená len pred pár mesiacmi a my sme neodolali možnosti zajazdiť si dirty aj v zime.

 

Dirt Hangar je kúsok za Viedňou vzdialený od Bratislavy cca 100km. V hale sa nachádza veľká drevená rozbehová rampa, 3 dirty s drevenými odrazmi s medzerami cca 3 metre a na konci drevený rádius na otočenie. Povedľa dirtov sú z obidvoch strán vlnky, ktoré vedú aj popod rozbeh tak, že si môžete na rozjazd dať niekoľko kolečiek v pumptracku okolo dirtov.

 

Aďov štýlový condor na druhom dirte:IMG_57556

 

 

Dirty sú postavené kvalitne, odrazy sú plynulé a pekne posielajú. Hala by mohla byť o niečo dlhšia, a rozbeh vyšší keďže občas bol problém nabrať správnu rýchlosť. Dopady sú mierne rádiusové a treba ich pekne zaraďovať. Zo začiatku si treba dirty chvíľu najazďovať ale potom to už ide a lajna je zábavná, triky idú a zaujímavý je aj rádius na konci a pumptrack po ceste naspäť.

 

Maker – table cez prvý dirt:

IMG_5755

 

Hala je dobre osvetlená a zateplená. Vonku mrzlo a vnútri sa dalo jazdiť v tričku, čo bolo fajn. V hale mali kvalitnú hlinu a prekvapivo sa ani veľmi neprášilo. Vstupné na deň nad 18 rokov je až 7€ a do 18 rokov je 5€ čo málo nieje. Kto ale má rád hlinu a už sa nevie dočkať kým u nás začne jar, určite odporúčame návštevu tejto dirt haly.

Fanpage DIRT HANGAR na Facebooku: www.facebook.com/dirthangar

 

Video z procesu výstavby dirtov v hale:

 

Rádius na konci haly:

IMG_57545

 

Pumptrack, dopad prvého dirtu a rozbehová rampa:

IMG_57541

 

 

Kompletná fotogaléria:

 

Tripu sme sa zúčastnili ja Maker, Aďo Bujalko a Martin Sitáš, ktorý najnovšie testuje rám slovenskej výroby Devilwork NYX, ktorý sme zaradili do ponuky aj v našom e-shope tu.

 

Martin Sitáš a jeho Devilwork NYX:

 

Ride !