Cult Crew

Cult Crew produkty už aj na JUNKRIDE ! Kto by nepoznal túto značku, že ? A pritom sa jedná o jednu z najmladších značiek, ktoré existujú iba chvíľku, zhruba od roku 2010. Za všetko čo dokázali v tak krátkej dobe, patrí veľká vďaka Robbiemu Moralesovi.

 

Robbie pracoval okolo 10 rokov pre inú americkú značku, Fit Bike Co. Avšak po nezhodách z jej šéfom, Chris Moeller, sa Robbie rozhodol pre drastický krok. Od svojej celoživotnej práce vo Fit, jednoducho odišiel a spolu s ním aj polovica tímových jazdcov Fit Bike Co.

Založil novú značku. Cult Crew. V nej mu šlo hlavne o to aby si bol každý rider rovnocenný a mal rovnaké podmienky. História Cult Crew ale siaha oveľa hlbšie. Táto značka už existovala, a to aj pred Robbieho rozhodnutím opustiť Fit. Pôvodne to však bol projekt, ktorý mal vyzerať úplne inak ako terajší Cult. Mal to byť „Clothing shop“, teda chcel si založiť obchod s oblečením. Spoluzakladateľ a hlavný dizajnér a grafik mal byť jeho dobrý priateľ, Adam Roye, ktorý pracoval ako hlavný dizajnér napr. pre EmpireBMX a Fit. Robbie však nikdy nemal čas tento projekt naplno rozbehnúť kvôli práci pre Fit.

 

Adam Roye však ostal v hre aj po tom, čo sa tento „Clothing Shop“ pretransformoval na Cult Crew v podobe akú poznáme dnes. Adam bol teda jedným z hlavných ľudí, ktorí pomáhali založiť a rozbehnúť Cult. Pôsobil a stále pôsobí ako hlavný grafik pre stránku a oblečenie a vlastne všetko ostatné.

 

Niečo viac o Adamovi Roe si môžte pozrieť tu:

 

Robbie chcel podporovať kvalitnú americkú prácu pri vyrábaní rámov. Preto sú všetky dôležité signature rámy z FBM alebo Solid Bikes. Nájdete na nich hrdý štítok American Made! Tento štítok však môžete nájsť aj na rade ďalších komponentov od Cult.

 

Po odchode z Fit sa pre Robbieho veľa zmenilo. Na otázku či sa cíti lepšie, keď už nepracuje pre Fit Bike Co. odpovedal takto: „Rozhodne, menej stresu a začal som aj oveľa viac jazdiť!“.  Veľa sa zmenilo aj pre nás, riderov. Cult vydal strhujúce DVD a web edit video party. Jazdia zaňho predsa rideri ako Dakota Roche, Chase Hawk, Chase Dehart, Trey Jones, Alex Kennedy a mnohí ďalší.

Viac info nájdete priamo na ich stránke www.cultcrew.com.

 

Cult sa snaží robiť svoje komponenty v najvyššej kvalite, aby ich vlastný streetoví „bohovia“ ako Dakota Roche, nerozdupali pri prvom väčšom drope.

 

Cult Match Rim je dobrým príkladom kvalitného ráfiku:

Cult používa svoju vlastnú patentovanú technológiu na spracovanie leteckého 6011-T6 hliníku. Ráfik dopĺňa krásny dizajn a niekoľko farieb.

Všetky farby si môžete prezrieť na našom eshope: www.junkride.sk/eshop/1582-cult-match-rim.html

 

Rasta farby:

 

CULT nájdete na JUNKRIDE tu: www.junkride.sk/eshop/55_cult

 

Ďalšie produkty od značky CULT:

 

 

Ride !