CONCRETE JUNGLE JAM Vol 4. + Report

Napriek nie príliš priaznivej predpovedi počasia sa uplynulú sobotu odohrala bike akcia v Petržalskom skateparku CONCRETE JUNGLE JAM Vol. 4. Počasie prekvapilo a počas celej akcie nepadla ani kvapka, tí čo neprišli môžu doma nariekať a sledovať tento report.

 

Ako bolo spomenuté, mnohí čakali dážď a viacero riderov to odradilo. Už po ceste do BA zopár krát spŕchlo a neverili sme ani my že počasie výjde. Počas akcie ale nespŕchlo ani raz a okrem občasného vetra bolo počasie super. Účasť riderov bola okolo 50, čo nieje málo a prišlo aj množstvo divákov.

 

Najviac jazdcov bolo v kategórii street, kde sa zúčastnilo aj niekoľko českých riderov. Najlepší street rider bol Mário Flamík, ktorí jazdil svoje manuálové kombá a backwards manualy. Tretím bol čech Tomáš Carda, ktorý tam zabil feeble to tailwhip na malom stúpajúcom gringoxe ! Druhým street riderom bol tiež čech Ludek Sedlář, ktorí predviedol napríklad veľký 180 barspin z 10 schodov.

Výsledky STREET:

1. Mário Flamík
2. Ludek Sedlář
3. Tomáš Carda

 

V parku sa okrem BMX jazdcov ukázali aj rideri na MTB. Najviac naložil Viktor Orosz na BMX, ktorí zadelil svoje klasiky ako backflip turndown, flair a takmer mu vyšiel aj flair do fakie na funboxe. Druhý najlepší BMX park jazdec bol Tomáš Hečko, ktorí prekvapuje a stále hrotí väčšie veci ako truckdriver vo výške cez veľký funbox. V prvej 4ke sa umiestnili aj dvaja MTB jazdci. Patrik gažo tam poslal 36 barspin to barspin na funboxe alebo 36 condor a Palo Hraško lietal vysoké supermany a backflipy.

Výsledky PARK:

1. Viktor Orosz

2. Patrik Gažo

3. Tomáš Hečko

4. Palo Hraško

 

Jazdila sa aj kategória juniori do 16 rokov, kde mladí chalani ukazujú ako ide tento šport dopredu. Najlepším juniorom bol Marek Vrábel, ktorí zadelil truckdriver v rádiuse. Druhý najlepší junior bol Michal Kovačovič, ktorí si dával tailwhipy cez celý prvý funbox a takmer odišiel aj 36 tailwhip. Zúčastnil sa aj 10 ročný rider Martin Molnár zo Šurian, ktorí to drtí v Šurianskej hale a na CJJ ukázal napríklad 36ku na veľkom funboxe na plošinku.

Výsledky JUNIORI:

1. Marek Vrábel

2. Michal Kovačovič

3. Tonda Štrba

Fotogaléria:

 

 

 

Autori fotiek: Majo Vašák, Kika Skybová, Ivuš Tilešová

 

Akcia teda dopadla celkom fajnovo ! Gratulujeme víťazom a tešíme sa ďalšie akcie. Vidíme sa konkrétene už sobotu v Pezinku, kde bude North Cult funbox v rámci akcie Tour de Town !

 

Ride !