CALIFORNIA, San Diego + Jakub Lochmann

California ! Slnko, more, pohoda a hlavne veľa bikeparkov, jednoducho sen ! Slovák a známy streeter Jakub Lochmann všetky krásy tohto kúsku ameriky zažil na vlastnej koži, aké to tam je ?

 

California sa nachádza na západnom pobreží USA. Neustále je tu teplota vhodná na jazdenie  a aj preto tu je nespočet skateparkov, bikeparkov, samotný woodward west a je to zároveň „kolíska“ mnohých hviezd vo freestyle BMX ale aj MTB. Mnohí, ktorí tu aj nevyrástli sa sem presťahovali hlavne vďaka dobrým podmienkam pre tento šport. Veď čo môže byť lepšie ako jazdiť si celý rok, neriešiť počasie, mať za každým rohom nejaký spot či skatepark a každý večer chillovať na pláži ?

 

Viac informácií z prvej ruky získal Martin Ďurček od Jakuba Lochmanna v interview:

 

Myslím, že väčšina z našej komunity ťa pozná celkom dobre, ale skús sa trošku predstaviť pre tých nezainteresovaných.

Takže zdravím všetkých čitateľov ! Volám sa Jakub Lochman, ale každý ma pozná pod prezyýkou Locho. Pochádzam z Trenčína, študujem v Brne, avšak momentálne sa nejaký ten mesiac promenádujem po Californských plážach.

 

Takže ako si už povedal, práve preháňaš „mušličky“ na západnom pobreží :D. Pre väčšinu bikerov je táto oblasť rajom. Ako to prežívaš ty?

Ako vravíš, je to raj . Či už sa to týka miest na jazdenie, ľudí (či už známych alebo neznámych) a v neposlednom rade hlavne počasia. Je to neskutočná paráda, keď som uprostred zimných mesiacov mohol spávať bez trička a s otvorenými oknami .

 

Toto ani nehovor, u nás práve prešlo 5 mesiacov odkedy napadol prvýkrát sneh a furt je 10 cm. Keďže som známy facebookovy stalker, tak mám načekované, že sem-tam stretneš nejakú tú hviezdu. Povedz, kto je taký tvoj naj úlovok.

Tak vidím, že na Slovensku sa naplno jazdí. No hviezd je tu naozaj veľká koncentrácia. Keď sa mám však sústrediť na tých top, tak určite sú to výtržníci Garret a Chad. Naneštastie títo dvaja sú neustále na tripoch, čiže jazdiť s nimi nieje až také ľahké . Na druhú stranu s Garym Youngom alebo Connorom Lodesom som pomorne často . Ak uvidíte Garyho dávať doublepeg hard 180, tak majte na pamäti, že ho to naučíl slovenský junák !!

 

Chválenkár ! Verím, že California je krásny svetakraj,  ale neverím, že človiečik ako ty nepodnikol nejaký výlet. Porozprávaj, čo také zaujímaé si navštívil, ogrindoval alebo aj ogrcal.

Ako vravíš, SD je top, ale po čase človeka láka spoznať aj niečo nové. Išlo sa párkrát do Mexica, veľakrát do LA a keď ma tu navštívil hrdý rodák z bratislavského Starého Mesta Juro, tak sa išlo do San Francisca. Posledný víkend som sa vrátil z Woodwardu, kde dokonca prebehla menšia sutaž. Je to celkom sranda mať jazdu po Ryanovy Guettlerovi . Skoro ako CJJ, haha.

 

 

Myslím, že nedeľných spovedačiek máš za sebou dosť, vráťme sa k tomu, že tam je permanentne teplo. Asi tam behajú ženy čo najmenej odeté, povedz mi popravde, koľkokrát si sa tam už zamiloval ?

Ach jo ženy. Tak narovinu, ženy domáce moc krásy nepobrali. Slovenky by ich rozniesli na kopytách. Samozrejme, keď ideme surfovať alebo na pláž, tak sem-tam sa naskytne aj pekný pohľad. A popravde, jediná vec, do ktorej som sa zamiloval je Ocean Beach skatepark. Naozaj som sa rozhodol jazdiť tu naplno a nič iné neriešiť. Ak sem niekto niekedy príde, pochopí prečo.

 

Z tvojho rozprávania mám pocit,  že sa vyvážaš len v parkoch či sa mýlim ?

Samozrejme, že sa mýliš. Jazdí sa tu Street aj keď nie v takej koncentrácii ako parky, ale jazdí. Je to o tom, že ľudia sa neflákajú ako ja a napríklad aj kopa tých pro jazdcov má reálne roboty. Street jazdíme najmä po západe slnka, keď sa ulice trochu vyprázdnia.

 

 

Keď sme sa dostali ktým pro jazdcom, tak mi prosím ťa povedz, ako sa dá zohnať najľahšie trafka v CALI.

No tak mňa poznáš. Ja takýmto veciam neholdujem, ale zohnať by nebol problém. Ceny totožné ako u nás  a určite by som sa obracal na niekoho, kto áa lekárske povolenie…

 

Vráťme sa k jazdeniu. Povedal by som, že zjavne vytŕčaš z koncepcie slovenského jazdenia, všimla si ťa už nejaká  firmička , ktorá by podporovala slovenského junáka ?

Heh teraz si mi polichotil , dikes. No tak ľudia sú vždy prekvapení, keď poviem, že niesom z USA a ešte viac, keď popisujem, prípadne poukazujem fotky našich top lokalít na jazdenie. Ľudia sa ma stále pýtaju či mám sponzorov, ale nanestaštie sa ma to nespýtal ešte žiaden sponzor. Uvidime či sa niečo naskytne. Bolo by to pekné, ale ja som strašný lenivec, ktorý jazdí pre radosť.

 

 

Takže tu je pravda ! USA má nižšie raily ako SVK !! Hej,hej s grindstoperom sa občas stretnem aj ja a musím povedať, že je to veľmi nepríjemné. Musím ťa ešte vyspovedať klasickými otázkami takže:

 

Obľúbený jazdec?

ChadKerley

 

Najobľúbenejšia časť bajku?

Pravá predná pega

 

Najobľúbenejšie jedlo v USA? 

Burger

 

Najhoršie zranenie?

Bez biku zlomený členok a na biku podvrtnuté členky (klopem si )

 

Stretol si tam niekoho podobného Duníkovi?

Myslím, že ty a pán Dunik ste jedineční v celom vesmíre haha.

 

Čo hovoríš na SVK scénu? 

Narovinu domov sa aj tešim , na pojazdy, jamy a podobne. Myslím, že naša scéna ide dosť dopredu. Chce to točit videá a prezentovať sa vo svete !

Je aj niečo ako ďakovačka ?

 

Jo, tá príde o 3.2.1 teraz !

Tak zdravím všetkých bikerov, nebikerov doma. Tebe ďakujem za tento novinársky počin ! Rád by som poďakoval rodičom za to, čo zo mňa je a za podporu a všetkým, ktorí už nejako zasiahli do mojho života a prípadne ho zlepšili a spestrili.

 

Galéria:

 

Vidíme sa možno raz v CALI !