BMX4ALL / FOTOREPORT

Poslednú sobotu sa v Galante uskutočnil už tretí ročník eventu bmx4all. Táto streetová akcia sa konala pri hlavnom námestí na vyladených podomácky vyrobených prekážkach. Za ich realizáciu patrí veľká vďaka miestnym chalanom pod taktovkou Majkyho Molnára a Lukášova Vanča, ktorý bol zároveň aj hlavným organizátorom tohto pohodového jamu. Akciu doplňovali aj brakedance a graffiti, takže o zábavu bolo rozhodne postarané!

Už od skorého poludnia si rideri najazdievali park a bojovali s neúprosnym oskarom, ktorý rozohrial okolitý betón  asi tak na 200 stupňov. Chalani však vydržali a celý deň si išli ukrutné technické záležitosti, grindy na všetky spôsoby, manuálové sérky a iné kajšmetkoviny.

 

Vo finále to najviac vyhrotil Marek Teplanský s krásnou čistou jazdou, zaklincovanou icepick grindom cez rollercoaster do barspinu.

IMG_8267

 

 

Tomáš Bago si odniesol zaslúžené 2. miesto, keď poslal obrovskú stoosmu až na flat cez najvačšiu prekážku v parku. Odišiel ju tak krásne, až to jeho powerbity nezniesli a dali zbohom pravému pedálu, ako môžeš vidieť TU.

180

 

 

Tretie miesto putovalo Kikovi Kubišovi, ktorý medzi iným odišiel zabitú 18 to fakie toothpick dole railom.

IMG_8254

 

 

Rozhodnutie o best tricku určite nebolo jednoduché, kedže padala jedna technická vec za druhou. Prvý flek si nakoniec odniesol Filip Kotian za krvou vypotený a vydretý railride to alleyoop 180 do bangu.

 

Ako klinec akcie sa išiel bunnyhop contest, pri ktorom aj Lukáš Vančo zahodil svoj speakerský mikrofón a po napínavom betli so Samom Peniaškom ukázal všetkým who´s the boss!

IMG_8436 IMG_8450

Celkovo veľmi vydarená akcia, fajná chill atmoška počas celého dňa, takže niet sa na čo sťažovať. Jam sa odohrával počas jarmoku prakticky v centre mesta, takže nebolo ani núdze o okoloidúcich pozorovateľov, ktorí sa zastavovali a obdivovali mladých talentovaných riderov. Veľa z nich možno práve touto cestou spoznalalo BMX o trochu lepšie a objavili vo „vagabundoch na malých bicykloch“ talent, zanietenie a športového ducha.

 

Takže THUMBS UP Galanta!

Vidíme sa o rok.

RIDE