BAZÉN Šurany – Výstavba skateparku

Každý vie že v Šuranoch je jedna z mála krytých hál určených pre bike. To ale od uplynulého týždňa nie je všetko. Občianske združenie Šurianski jazdci tu v spolupráci s JUNKRIDE a KZNParks stavajú betónový skatepark. V areáli sa budú nachádzať aj dirt jumpy!

 

Ešte v lete tu bol uverejnený článok s výzvou na hlasovanie v nadácií SPPolocne. Tu ale náš projekt bohužiaľ neuspel, ale máme prostriedky od Nadácie INTENDA, ktorej týmto ďakujeme za finančnú podporu v realizácii projektu.

 

Park sa nachádza v starom nevyužitom bazéne v centre Šurian neďaleko Námestia hrdinov. Pozemok nám venovalo mesto na tieto účely. Od začiatku týždňa tu dobrovoľne brigádovali miestni rideri, ktorým patrí veľká vďaka. Celý bazén a jeho okolie sa muselo vypratať.

 

Pôvodný stav:

 

Výstavba sa realizuje pod Občianskym združením Šurianski jazdci a JUNKRIE.sk. Odborné práce spojené s betónovaním a prípravou zabezpečili KZN Parks, čo je firma zaoberajúca sa výstavbou betónových skateparkov na Slovensku: kznparks.sk

 

Proces výstavby:

 

Dva rádiusy sú teda takmer hotové, budúci týždeň pokračujeme v prácach. Betónovanie nieje jednoduché a stojí za ním veľa práce, preto kto má chuť určite nám príďte pomôcť a prispejete tak k zlepšeniu podmienok pre freestyle športy na Slovensku !

 

Aktuálne info o bazéne, brigádach a plánoch nájdete na fan page: www.facebook.com/bazensurany

 

 

Okrem betónového skateparku s prekážkami aj pre bike sa budú v areáli nachádzať aj DIRT JUMPy, ktorých výstavba sa plánuje na budúci rok.

 

Približný plán výstavby:

 

Tešíme sa na nové prekážky, pojazdy a zábavu v tomto novom parku !

 

Ďakujeme za podporu:

RIDE !