Barcelona Trip 2018 / Fotoreport + Video

Barcelona je veľmi obľúbené miesto na bike trip a časť našej MTB Junkride Crew spolu s BS Life teamom navštívili toto miesto minulý mesiac. Samozrejme hlavným cieľom bol legendárny La Poma bikepark, v ktorom znova pribudli nové skoky a lajny. O tom ako bolo vám viac porozpráva Palko Hraško.

Video BARCELONA / BSlife x Junkride

 

Každý rok (tuším od 2015) je tento rozprávkový trip o tom istom. Toto by som mohol povedať keby ide o dovolenku v Chorvátsku na pláži HAHAHA. No bajkový trip s dobrou partou nikdy nemôže byť rovnaký ako ten predtým aj keby to bolo 10.x na tom istom mieste.

Tento rok sme sa vydali v zostave puberťjačik, alena, ten čo je furt pod tlakom, DJ chicken a ja :D takže v preklade Viktorko, Jakob, Heňo a čerešnička Škvarko, ktorý je na našej scéne od doby kedy bol trend v šírkach opačný ako dnes – široké gate a úzke rajdy pre tých neskôr narodených :D.

V prvom rade by som rád niečo povedal k tejto zostave. S Kubom sme boli v 2015 1.x v BCN takže ten už vedel do čoho ide. Viktor tu už bol taktiež 4.x. Heňo aka Tlak na vyžiadanie sa po x rokoch chcenia odhodlal a premenil jeho malý sen na realitu-pochvaluje si. Veľkým prekvapkom bola pre mňa message od DJa škrka – „do BCN idem svami“, keď po pár návštevách na kurze v BA spomenul, že by rád znova začal dirtovať a šiel niekam na trip. Som rád, že sa takto hecol a po tých odjazdených rokoch si doprial toto miesto.

 

 

Letisko, rakúsko, bombay, bagetky od majstra Hajnricha a samozrejme priveľa k@k@tín v lietadle zaručilo naozaj dlhúúúúú cestu na ubytko, ktoré sme samozrejme zriešili cez AIRBNB. Vďaka tejto ceste som pochopil, že taška na bike z CRcycles za 65 peňazí nebol najlepší nápad-neodporúčam. Po hodinách preklínania dizajnéra tohto bikebagu sme konečne dorazili na ubytko, ktoré zažehlilo rany z tej tašky :D balkón na pláž, kuchyňa a izba s tým čo je furt pod tlakom bol hneď dôvod na jednodvešesť večerných pív.

Budíček, vajčiská od DJa a šup do LA POMA.

LA POMA BIKEPARK

 

Prvé dva dni počasie nič moc no jemné mrholenie (#wannafeelsemenuk) nás neodradilo od najzábavnejšej mini lajny, ktorú sme mali konečne možnosť odskúšať po prerábke. Lajna pokračuje pravou klopkou z ktorej sa dá napojiť na malinké lavice, strednú lajnu trailsov, ktorá končí nosebonk hopečkom, alebo to strhnete úplne mimo na naozaj vydarený skok s mulčovým dopadom, ktorý v Pome naozaj podľa mňa chýbal. Takže aj v horšom počasí sa dá konečne zatrikovať niekde.

Samozrejme rozmer tohto skoku som z videí neodhadol bohvieako a v reále tam stál obtlstlejší kicker nemalých rozmerov a slušný polet. (čítaj „poĽet“). Prvé dni sme sa vozili len v tejto časti bikeparku kvôli počasiu. Chalani pekne najazdili malé trailsy a taktiež vyslali rôzne triky na štiepenom. Pre mňa najväčším prekvapením bolo ako rýchlo dokázal škrko poslať 36tku cez dirt, keďže na kurzoch to skúšal len pár krát. Keď prešlo toto čudné počasie a ukázalo sa aj slnko, šejperi otvorili aj MBA lajnu a o zábavu bolo postarané. Hip sem hip tam, pumpa air pumpa air, no čo viac?!?…. Všetci sme si užívali ľahké triky na tejto lajne pretože iné sa nám robiť nechceli. Klamem…trikovať MBA lajnu je už zasa trošku iná káva ako sme naučení takže sme sa skôr vlnili :D

 

 

Čo sa týka veľkej lajny, tento rok sa to celkom dalo zajazdiť. Za všetky roky čo sem chodím bola otvorená asi najviac dní no stále len cca dve hodky pred zotmením. Ak sa pozriem na seba spätne tak nejaký gigantický progress trikov na tejto lajne sa nekonal, no aj tak aspoň v pár veciach som nabral istotu a veci, ktoré som minulý rok šetril na posledný deň-preistotku, padali tento rok hneď v prvých jazdách veľkej lajny.

Heňo sa taktiež hecol na veľkú lajnu, poslal aj troječku na poslednom, okrem iného a neskôr sme si užili aj nejaké tie vláčiky. Pri jednom z nich sa mu na poslednom kickri zakusol náboj takže z klasického náboja sa stala FIXKA aka furtšľap. Nasledoval katapult a ukážkový crash bez šplechnutia, no verím, že Heňo si určite trošku šplechol v tej výške. Našťastie bez zranenia.

Škrkooo posledný deň nečakane vyliezol na rozjazd a veľkú lajnu zdolal asi na 3. pokus. RESPECT!

 

 

Ako už však väčšina z vás vie, Viktor sa nám veľmi škaredo zranil asi v polovici tripu. Za Kubovou kamerou sme sa striedali a keď mi Viktor povedal, že ide oprášiť decade na štiepenom (skoku) tak som sa postavil ku kamere, nastavil statív a spustil „REC“. Po jeho prvom krásTne čistom pokuse som videl, že záber nebude 100%ný pretože hlavou vyletel mimo záberu. Nasledoval nápad zopakovať vláčik zo Sanchezu z minulého roka…On dal decade a ja som sa 3x pekne rozknedlil z 36whipu. Povedali sme si, že nebudeme rušiť chalanov tak si to natočíme sami a tým pádom to ani nebude náš „šťastný“ vláčik. Tak som šiel 36whip, hneď sme sa prestriedali za kamerou a Viktor sa rozbehol na decade. Z videa to vyzeralo akoby trafil nohou, ktorou odkopáva bike, dieru v ráme. To automaticky spomalilo rotáciu biku a Viktor vedel, že je zle. Zahodil teda bike a z bezpečne natrénovaného dopadu do molitánu sa vyklula zlomenina dvoch stavcov. Viktora odviezla sanitka a na obdeň už sedel v lietadle smer domov.

No najviac ma mrzelo že ja blbec som zle stlačil nahrávanie pri jeho prvom pokuse. A poznáte to asi všetci….keď si myslíte, že vypínate nahrávanie, tak ho v skutočnosti zapnete a natáčate hlúpy rozhovor s kamerou v ruke ktorá smeruje do zeme. Toto sa nám stalo viac krát v priebehu tripu.

Takže Viktor sorry ešte raz za ten záber a všetci dúfame, že budeš čo najskôr OKEJ!!!

 

 

 

Samozrejme sme vyrazili aj do centra no tento rok sme tých spotov moc neobehali. Heňovi okrem rannej erekcie narástla cestou do mesta aj vidlica :D zo 100mm mal zrazu pôvodných 160mm takže si moc trikov neužil no aj tak predviedol nejeden dlhočízny manuál. Ajkeď vám vždy povie, že on manuál nevie… Lokálny Bikeshop „Dbike“ ale vyriešil všetky problémy. Za mňa street ukončila roztrhaná reťaz a nebolo by to ono keby aspoň jeden z nás mal článok reťaze so sebou. A kde ostali články? Na ubytku… vedľa vajíčok, banánovej šupky a škrkovej žiletky na nohy. Našli sme však na zemi sponku do vlasov a inžiniersky plán bol na svete. Na ulici som podstúpil aj malú výzvu z oblasti utajeného močenia na verejnosti (viĎ foto).

Počas jedného dňa, ktorý sme nestrávili na bajku sme si so škrkom požičali v centre skútre a prešli centrum skrz na skrz zub škrk krk prst… Kubo s Heňom išli mimo mesto vyskúšať najrýchlejší rollercoaster v EU no v skutočnosti boli určite len na reťazovkách a poníkoch.

 

 

To je z nášho tripu asi všetko podstatné. (ostatné nieje prípustné verejnosti :D). Teším sa na ďalšiu návštevu BCN pretože ako sa už povedalo minule „stále toho nemám/e dosť“…

 

Sleduj video Palka Hraška alebo Viktora Podstavka z tripu v Barcelone z minulého roku.

 

Video strih Jakub Zrubec, Text Palko Hraško

[separator color=’WHITE‘ thickness=’10‘ up=’20‘ down=’30‘]

ĎALŠIE ČLÁNKY

[separator color=“ thickness=“ up=“ down=“]