BARCELONA La Poma | Junkride Crew Trip Fotoreport 2019

Ešte v máji sme si dali s časťou Junkride Crew trip do Barcelony a až teraz dozrel čas, aby sme vám ukázali ako bolo a ako sme zajazdili ! Barcelona je v máji krásna, slnečná, až tak nefúka a dá sa aj kúpať. Je to ideálnym spojením dobrého jazdenia v uliciach metropoly BCN, s dirtami v La Pome a užívania si mora a pláží.

Tento krát sme sa dali dokopy naozaj skvelá partia a ccieľom bol hlavne dirtpark La Poma. Ako prvým bol v Barcelone Patrik Gažo, ktorý tu bol pracovne, tak sme ho prišli navštíviť. Najprv sme prileteli ja – Maker s Viktorom Oroszom následne dorazili Palo Hraško s Martinom Škvarkom, chalani z BS Life Henrich Both s Jakubom Zrubcom a takisto frajerky Monika, Linda a Dominika. Neskôr sa pridali dokonca Juro Mižičko a Peter Sveter :) V takejto masívnej zostave sme brázdili ulice a dirty Barcelony viac ako týždeň, čo bolo dostatok času, aby sme pobehali dostatok spotov a najazdili takmer všetko v La Pome.

 

 

La Poma

Naše dni fungovali väčšinou štýlom, doobeda chill – pláž, prípadne nejaký street a na večer La Poma, kedy je predpoklad, že už bude menej fúkať. Cez deň totiž býva často veterno a na večer už fúka menej alebo vôbec a dá sa jazdiť aj stredná lajna – MBA alebo BIG Line. Okrem dirtov sme v La Pome jazdili aj betónový skatepark a resi box s foampitom. Celodenný lístok na všetky zóny stojí 15€. Ale dajú sa kúpiť zóny aj jednotlivo. Samostatný dirtpark stojí 5€, skatepark 3€ a foampit s resi 7€ na deň. Dirty sú tam naozaj skvelé ale zároveň dosť technické. Všetky dopady sú strmé už od malých trailsíkov až po big line. Keď si ich ale najazdíte, jazdenie je ako na húpačke. Zväčša netreba vôbec šlapať. Treba len pekne trafiť dopad a pumpnúť. V dirtparku sú stalé šejperi, ktorí park pravidelne polievajú aby sa nedrolil, a keď prší, sú dirty pekne pozakrývané.

 

 

La Poma Skatepark

V La Pome okrem dirtov zajazdíš aj v skvelom betónovom skateparku s bazénom !

 

 

BCN Streets

Street v uliciach Barcelony je jednoznačne povinná jazda. Mesto je krásne a na každom rohu sú spoty a skateparky, dokonca osvetlené ! Podarilo sa nám obehnúť množstvo skateparkov a spotov v meste. Po meste sa dá presúvať okrem všetkých možných uličiek a cyklotrás aj metrom a ľahko sa tak dostanete na ktorúkoľvek časť. Je tam aj veľa historických miest a pamiatok, ktoré sa jednoducho oplatí pozrieť. Prebehli sme aj legendárne spoty a našli aj rôzne menej známe, padli nejké defekty, teda asi len jeden môj, preto treba mať vždy lepenie a pumpičku. Veľké čaro mali aj nočné pojazdy, napríklad keď si 9 členná patia Slovákov zadrtí GAME OF BIKE v osvetlenom sakteparku pri pláži, parádička !

 

 

Asi najzaujímavejšia príhoda sa nám stala pred Sagradou de Familia, čo je jedna z najnavštevovanejších pamiatok. Pri lavičke sme sa pokojne bavili, robili si fotky, keď zrazu prišiel zvláštny típek tmavej pleti a pýta sa nás Do you have „wajnt“ ? Ja že čo ? White? Wine ? Típek to začne písať do piesku paličkou, všetci na to pozeráme a keď sme sa otočili, Viktor mal na miesto svojho Junkride vaku nejaký starý, prázdny Nike vak. Típek sa tvári že nič a pohotovo sme sa rozbehli každý iným smerom, že ho ideme hľadať. A tak bežím, po chvíli vidím veľkého černocha v plášti, ktorý na mňa pozerá, obzriem sa ešte raz a on mi ukazuje smer, kadiaľ asi mám bežať, tak rýchlo bežím ďalej. Po asi 50 metroch som si všimol v kaviarni na terase ďalšieho típka, čo na mna tiež dáko podozrivo pozerá a o ďalších 20 metrov na prechode vidím malého Španiela s Junkride vakom zaveseným z predu. Hneď som ho chytil a vrieskam na neho, že to je náš vak, že prečo kradne a že čo to má byť. Vak som mu zobral ale zistil som že v ňom skoro nič nieje, len náradie a kombinačky. Stále ho teda držím a pýtam sa ho že kde sú veci. Volám Viktorovi že čo v ňom mal, samozrejme nedvíha tak ho stále držím a pýtam sa kde sú veci :D :D Hovorím mu nech ukáže vačky, mal tam len starú vyklápačku. Tak ho púšťam a snažím sa dovolať niekomu od nás a zistiť, či tam ešte niečo nemal a či mu už nestihli zobrať peňaženku alebo mobil. Stále prenasledujúc mladého zlodeja. Nakoniec som sa dovolal Monike a zistil, že tam ten Viktor naozaj nič iné nemal, takže každopádne by bol slabý úlovok pre zlodejov :D Horšie bolo, keď som sa vrátil, šťastný s ukradnutým vakom, zistil som že nemám svoje Black Flys okuliare. Počas chytania zlodeja som ich musel stratiť, vrátil som sa na miesto činu a našťastie moje okuliare ešte stále ležali uprostred chodníka. Šťastný to koniec príbehu. Určite si v centre Barcelony treba dávať pozor na podobných zlodejov. Konkrétne títo to mali veľmi dobre premyslené a viacerí spolupracovali !

 

Little bit of Barcelona 2 od Viktora Orosza

 

Instgram zostrih od Pala Hraška

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Palko Hraško (@haloprasko),

 

Kompletná fotogaléria