10 rokov JUNKRIDE X RIDEPRO 2020

SPÚŠŤAME NOVÝ PROJEKT RIDEPRO !

 

Všetko začalo v roku 2010 keď sme ako partia freestyle MTB a BMX jazdcov začali okrem jazdenia na bajkoch robiť aj ďalšie veci okolo tohto športu. Stavali sme si vlastné dirty, organizovali sme jamy a chceli sme to robiť vo väčšom. Vtedy som si povedal že to všetko potrebujeme robiť pod nejakou Crew a môžeme to spojiť aj s obchodom. Tak vznikla JUNKRIDE Crew, spravil som e-shop, dal som dokopy partiu jazdcov, začali sme budovať bike halu v Šuranoch a všetko sa to rozbehlo.

Ubehlo 10 skvelých rokov a my sme dostali chuť to znovu posunúť na ďalší level. Zakladáme novú crew a obchod RIDEPRO, ktorý bude zameraný hlavne na enduro – freeride MTB, na ktoré prešlo aj veľa jazdcov z freestyle MTB. Je to skvelý šport a hlavne vďaka pokroku v technológií komponentov sú bicykle veľmi zábavné a univezálne. Dajú sa na nich jazdiť traily všetkých druhov, skákať skoky a zaroveň vyraziť na dlhé cyklotúry. Myšlienka tohto projektu vznikla už v roku 2018, odvtedy sme na nej postupne s prestávkami pracovali a teraz koncom roka 2020 to pre vás súšťame !

Na jeseň tohto roku sme teda zobrali naše enduro tátoše s cieľom natočiť prvé RIDEPRO videjko. Kameru chytil do ruky náš dvorný fotograf a kameraman Filip Pobočík a ukzál sa aj z druhej strany objektívu. Na endure sa veľmi rozjazdil Aďo Bujalko, ktorý má podiel na tvrbe RIDEPRO a je jeden z prvých členov Junkride Crew, ale situácia s pandémiou mu nedovolila zúčastniť sa natáčania. Takisto Palo Hraško, ktorý je súčasťou Junkride už od začiatku mal vo videu mať veľké veci ale bohužiaľ sa zranil. Takže títo páni sa na svojích MTBčkach ukážu až v ďalšom videu. Rajdov som sa musel teda chopiť ja a v septembri som si zadovážil krásny NS Bikes SNABB, ktorého bikecheck bude v ďalšom článku.Na novom freerajďáku som zo seba vydal maximum, hlavne v Kálnici som skočil najväčšie veci v živote, ktoré vidno na videu. Vo videu sa mihli aj ďalší jazdci z našej partie ako Samo Vnuk, Luboš Návojský a Adrian Mihalík.

RIDEPRO SHOWROOM

Od roku 2015 máme v Junkride Freestyle Parku v Šuranoch aj showroom, ktorý sme rozšírili o RIDEPRO časť. V showroome budú postupne pribúdať kvalitné komponenty, bicykle a príslušenstvo od svetových MTB značiek. Hlavnú ponuku ale máme na e-shope ridepro.sk, kde nájdete obrovské množstvo produktov. Veríme že vás naša ponuka zaujme a nájdete si v nej to svoje.

 

10 ROKOV JUNKRIDE CREW

 

Znie to až neuveriteľne ale Junkride má 10 rokov! Presne v tomto období – v zime v roku 2010 som pripravoval Junkride a následne v marci 2011 bol spustený e-shop.  Celý rok 2021 sa teba bude niesť v znamení 10 ročného výročia. Chystáme kopec veľkých vecí s myšlienkou 10 rokov – oblečenie, veľké akcie ako POOL JAM, DIRTY JAM, INDOOR JAM, Junkride DVD a podobne. Junkride teda určite pôjde naplno a bude zameraný hlavne na BMX, čo už v posledných rokoch dosť vidno. Freestyle MTB sa venuje naozaj menej ľudí a v poslednom období to prechádza presne na spomínané freeride-enudura, takže tak trochu odpájame Junkride MTB a vytvárame z neho nové RIDEPRO.

Ďakujeme všetkým čo za tie roky podporovali Junkride pri všetkom čo sme robili a robíme. Veríme že v novom projekte RIDEPRO sa nájde kopec ďalších ľudí, ktorí pôjdu s nami a môžeme sa tešiť na dve veľké spolupracujúce crews JUNKRIDE X RIDEPRO !