Junkride POOL JAM Šurany 2016 / Fotoreport

POOOL JAM ! Za nami už tretí ročník a teda tretia oslava otvorenia nášho skvelého parku v Šuranoch, ktorú si znovu prišlo užiť veľa ľudí a jazdcov nie len zo Slovenska. Myslím že akcia bola znovu o kus lepšia a organizácia prebehla zase o kus hladšie a všetci sme sa riadne zabavili či už počas dňa a smozrejme aj na afterparty. Počasie nám vyšlo skvele, až na mierny vietor, ktorý občas komplikoval jazdenie na dirt jump skokoch. Celý deň sa jazdilo v 4 kategóriách, hral nám DJ Selo a 3 kapely, tieklo pivečko, kofola, Monster a jazdci dávali zo seba maximum, čo vidno aj na fotkách od Mareka Švančaru, ktoré si môžete vychutnať vo fotoreporte.

 

BMX POOL JAM

 

V kategórii BMX POOL bolo prihlásených cca 40 jazdcov. Bolo sa na čo pozerať pretože sa tam stretla vyhrotená parková kultúra s tvrdými street ridermi. Medzi parkovými ridermi zhrabol český drvič Erik Figar najviac bodov a skonči prvý vďaka nekompromisným lajnám na istotu, kde predviedol dosť nevídané veci. Prekvapením bolo že sa nebál aj streetových kombinácii. 1. miesto zaslúžene. Druhý skončil Martin Szabo zo Senice. Tvrdý to človek… Nebál sa divokých kombinácii a ani pádov za čo si vybojoval skvelé umiestnenie. Tretí skončil Erik Szcus z Maďarska za kvalitné série parkových trikov na istotu. Maďari majú silnú BMX scénu, čo potvrdzuje že toto nieje prvý krát, čo sa maďarský rider umiestnil na JUNKRIDE Conteste. Gratulujeme. Štvrté miesto patrí streetovej klasike menom Tomáš Blaho. Blažeja netreba moc predstavovať lebo každý vie, že tento zabiják vie odjazdiť streetové sérky na istotu a pódiové umiestnenia sú u neho klasikou.

 

Erik Figar:
JUNKRIDE POOL JAM 2016-31

 

Martin Mašek flair:JUNKRIDE POOL JAM 2016-21

BMX POOL JAM Výsledky

1. Erik Figar
2. Martin Szabo
3. Erik Szcuz
4. Tomáš Blaho
5. Michal Kovačovič

 

BEST TRICK RAIL

 

Na záver BMX POOL JAMu sa uskutočnil v bazéne aj best trick rail JAM kde sa bojovalo do posledných síl… Filip Baník Zabil Up rail Double peg to Tailwhip. Prekvapili hlavne mladí street ridaz ako napríklad Samo Valent za Up rail to 360. Víťaz Jakub Pružinec za Icepick to 180, čo bolo naozaj fantastické. Druhým víťazom rail best tricku Samuel Junas, zabil tailwhip cez rail a s narazeným zápästím snažil odísť unreal double barspin over rail. Neskutočné. Samo sa vycrashoval snáď 20 krát ale nepodarilo sa mu to. Nedá sa spomenúť na všetky veľké veci čo tam padali ale bolo ich naozaj moc. Ľudia si zarevali s plného hrdla a jeden dobrý rider striedal druhého. Jam jak sa patrí !

 

Jakub Pružinec icepick grind to 180:
JUNKRIDE POOL JAM 2016-29

 

Samo Junas tailwhip over rail:
JUNKRIDE POOL JAM 2016-70

 

MTB DIRT JUMP

 

MTB a BMX dirt kategória bola tento rok komplikovanejšia skrz to, že neposlúchal vietor a bolo viac menej nebezpečné sa v istých momentoch spustiť do lajny. Tí najodvážnejší však tento strach prekonali a bola s toho šou plná veľkých vecí. NA MTB-čkach všetkým vytrel zrak Filip Likavčan, ktorý lietal pekné kombinácie trikov a odjazdil 2 celé jazdy bez zaváhania. Druhý bol Palko Hraško s jeho klasickým štýlom spojeným s Backflip Condorom cez prvý najväčší skok. Tretí skončil Viktor Podstawek, ktorý už v mladom veku zabíja veci porovnateľné z dospelými ridermi. Štýl na jednotku a taktiež odišiel Backflip Condor cez prvý, najväčší skok za čo sme sa mu rozhodli udeliť cenu MTB Best Trick.

 

Filip Likavčan truckdriver:JUNKRIDE POOL JAM 2016-55

 

Belo Šrank zaprášil:JUNKRIDE POOL JAM 2016-54

 

MTB DIRT Výsledky

1. Filip Likavčan 60
2. Palko Hraško 59
3. Viktor Podstavek 51
4. Tomáš Konečný 46
5. Robo Bartakovič 42
6. Adroš Mihalík 30

BEST TRICK: Viktor Podstawek: Backflip Condor

 

BMX DIRT JUMP

 

BMX Dirt bola kategória, na ktorú sa čakalo celý deň. A to oprávnene. Chalani sa toho nebáli a odpalovali jednu jazdu za druhou. Prvé miesto Erik Figar ! Mohutné kombinácie na každom skoku. Skvelá kontrola biku. Nieje čo dodať. Tí čo videli pochopili a tí čo nie si budú musieť pozrieť video. Druhé miesto: Filip Baník. Filip vsadil na istotu a odišiel si lajny plné štýlových turdownov, tabletopov v 36kách + sem tam 360 lookback. Jednoducho Aitken štýl. Tretie miesto: Viktor „DRAKE“ Orosz ! Viktor si zadelil nádherné jazdy, kde dominoval Backflip Turndown, tailwhipy a štýlové 360 tabletopy. Na záver sme spustili Best trick kontest. Neskutočné ! Erik Figar dáva triplewhip cez prvý skok jak na raňajky. Viktor Orosz vysoký Backflip tailwhip. Tomáš Blaho skúšal 180 double barspin to fakie cez posledný skok a chýbalo mu naozaj málo aby to odišiel. A celé to zabil Libor Páleník keď cez prvý skok nastrielal 360 triple barspin ! Všetci vrieskajú ! Libor si hneď odnášal cenu BEST TRICK BMX DIRT.

 

Filip Baník zabil aj takýto 360 table, za čo dostal druhé miesto a zároveň prvé miesto medzi Slovákmi, takže sa stal Majstrom Slovenska v kategórií BMX DIRT JUMP 2016 !

JUNKRIDE POOL JAM 2016-62

Filip Baník 360 turndown:

JUNKRIDE POOL JAM 2016-67

 

Viktor Orosz backflip turndown:
JUNKRIDE POOL JAM 2016-60

BMX DIRT Výsledky

1. Erik Figar 74
2. Filip Baník 68
3. Viktor „DRAKE“ Orosz 67
4. Matrin Toma 60
5. Tomáš Blaho 59
6. Adam Erdziak 58

BEST TRICK: Libor Páleník: 360 Tripple barspin

 

SKATE POOL JAM

Akcie sa zúčastnili aj skateboard jazdci a zajazdili skvelo. Otestovali aj nový rail a cez schody padali veľké veci. Tretím skončil Juraj Vartík za nosepick v najvyšších prekážkach v parku. Ukázal sa aj miestny Maťo Holota, ktorý obsadil druhé miesto za blunt to rock n roll na danger banku a indy transfer z funboxu do pyramídy ! Njväčšie triky dával prvý Dávid Szakálos, ktroý dal back foot flip cez pyramídu.

JUNKRIDE POOL JAM 2016-8

JUNKRIDE POOL JAM 2016-5

 

SKATE POOL JAM Výsledky

1. Dávid Szakálos
2. Maťo Holota
3. Juraj Vartík

 

FOTOGALÉRIA VÍŤAZOV

 

 

 V areáli okrem hlinených skokov a betónového bazéna máme aj zábavný pumptrack, v ktorom si každý zajazdil.

JUNKRIDE POOL JAM 2016-20

Medzi jazdením nám hrali tri kapely UHOL DOPADU, PANKHART a HARD TO SAY

JUNKRIDE POOL JAM 2016-48

Ludis Toth a Martin Ďurček, sa postarali o moderovanie celej akcie. Fantastický komentár plný vtipov a hecovania robili na akcii super náladu !

JUNKRIDE POOL JAM 2016-50

 

POOL JAM TRIČKÁ A ŠILTOVKY

K akcii máme aj štýlové tričká a šiltovky ktoré si môžete kúpiť v našom e-shope TU a podporiť  tým POOL JAM !

 

JUNKRIDE POOL JAM TRIKA 2016

 

KOMPLETNÁ FOTOGALÉRIA

 

Autor fotiek je Marek „Švaco“ Švančara www.mareksvancara.com

 

Plagát Junkride POOL JAM 2016

 

POOL JAM 2016 POSTER 04 web

 

Organizátori:

Junkride Freestyle Park Šurany
Slovenská Asociácia Freestyle BMX
Občianske Združenie Šurianski Jazdci

Hlavní sponzori:

Junkride Shop
Monster Energy
RIDE Distribution

Ďalší sponzori a partneri:

Devilwork Company
Black Flys Eyewear
VANS
KINK BIKE CO.
Black and White Promotion
New Age
Streetlife Crew
Sunnyroad
Specta Wear
EN Servis
Kuruc Company Tetra K
Kabelschlepp
Tona Beach
Steiger
ALL Stars
Mesto Šurany
Nitriansky Samosprávny Kraj

 

Ďakujeme všetkým čo dorazili na POOL JAM, boli ste skvelí ! Vidíme sa znova o rok !